Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor 3 saniye sonra ateşlemeyi kesiyor. YARDIM!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilla Rs 125 2004
    KARDEŞ DAHA YENİ BAŞIMA GELDİĞİ İÇİN BİLİYORUM %99 okuyucuyu kontrol et çözümü orda buji fln değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı byaway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KARDEŞ DAHA YENİ BAŞIMA GELDİĞİ İÇİN BİLİYORUM %99 okuyucuyu kontrol et çözümü orda buji fln değil
    Okuyucudan kastın nedir? Neyi okuyor biraz açabilirmisin hocam?

Motosikleti
    Aprilla Rs 125 2004

kardeş bu parça diye yazdığım şeyin adı okuyucu bunda herhangi bir arıza olduğunda sen ne yaparsan yap bujşye ateşleme gitmez (usta öyle dedi) buna bak siyah küçük bir bobine benzer sağ motor kapağını aç silindirin üst tarafında sabittir onu bir kontrol et dediğim gibi ateşlemenin temel sorunu buymuş ben okadar iyi anlamam ama usta sağlam olunca hemen çözdü zaten benim konuda da ne olduğunu bilmiyordum başıma gelince çözdüm okuyucu muhabbetini bi bak derim

Motosikleti
    Beyler herkese yardımları için teşekkür ederim. Bu gün sırasıyla sağ kütük, ayaklık müşürü, debriyaj müşürünu kontrol ettim temizledim. Sıkıntı geçmedi. Sonrasında, beyin soketi, sigorta kutusu ve sigortaları temizledim. Baya bir kirlenmişti ince ince temizleyip wd40 layıp yerine taktım. Sonrasında pipoya eteşlemenin geldiğini gördüm. Hemen depoyu taktım ve ilk denememde motor çalıştı. O an çok sevindim süperdi herşey Motoru topladım benzin aldım test ettim anormal hiç bir şey yok, alet uçuyor.

Sonra tekrar motoru çalıştırmaya indiğimde motor start almıyordu. Kontağı kapatıp açtım sıkıntısız çalıştı. O an yine bir düşünce seli aldı beni. Kapattım açtım çalıştı. Start stop düğmesinden kapattım açtım çalıştı. 5-6 kere denedim ilk marşta aldı hiç bir sıkıntı yok. 30 dakika bir çay içip garaja indim açtım sıkıntı yok çalıştı :D

Şu an hiç bir sorun yok yarın soğuk çalıştırmayı deniycem. Son durumu buradan paylaşırım.

Motorun sağı solu sökülmüşken komple en ince yerine kadar temizlik yaptım. Sorun çok fazla kirlenen soketlerden sanırım. Acaba ufak bir temassızlık mı yaptı bilmiyorum. Araziye girildiğin de yılda 1 kere detaylı temizlik yapılması şart.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun temasızzılık söz konusu imiş ne güzel.....

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler herkese yardımları için teşekkür ederim. Bu gün sırasıyla sağ kütük, ayaklık müşürü, debriyaj müşürünu kontrol ettim temizledim. Sıkıntı geçmedi. Sonrasında, beyin soketi, sigorta kutusu ve sigortaları temizledim. Baya bir kirlenmişti ince ince temizleyip wd40 layıp yerine taktım. Sonrasında pipoya eteşlemenin geldiğini gördüm. Hemen depoyu taktım ve ilk denememde motor çalıştı. O an çok sevindim süperdi herşey Motoru topladım benzin aldım test ettim anormal hiç bir şey yok, alet uçuyor.

Sonra tekrar motoru çalıştırmaya indiğimde motor start almıyordu. Kontağı kapatıp açtım sıkıntısız çalıştı. O an yine bir düşünce seli aldı beni. Kapattım açtım çalıştı. Start stop düğmesinden kapattım açtım çalıştı. 5-6 kere denedim ilk marşta aldı hiç bir sıkıntı yok. 30 dakika bir çay içip garaja indim açtım sıkıntı yok çalıştı :D

Şu an hiç bir sorun yok yarın soğuk çalıştırmayı deniycem. Son durumu buradan paylaşırım.

Motorun sağı solu sökülmüşken komple en ince yerine kadar temizlik yaptım. Sorun çok fazla kirlenen soketlerden sanırım. Acaba ufak bir temassızlık mı yaptı bilmiyorum. Araziye girildiğin de yılda 1 kere detaylı temizlik yapılması şart.
    Kontakta sorun olmasın 30 yaşıma geldim böyle saçma bi problemle karşılaşmadım bişey ya bozuktur ya değildir bune böyle kafası esince çalışır esince durur
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontakta sorun olmasın 30 yaşıma geldim böyle saçma bi problemle karşılaşmadım bişey ya bozuktur ya değildir bune böyle kafası esince çalışır esince durur
    Çift kademeli kontakda sorun olmaz :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)