Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bi bakarmısınız.....?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilla Rs 125 2004
    [IMG][/IMG]
    Dün seyir halindeyken tem otoyolunda otogarın biraz gerisinde yaklasık 140-150km hız ile giderkenmotor durdu sonra birkaç kez marşa bastım alır gibi yapıp çalısmadı e tabi eziyet ondan sonrabasladı sonradan aa benzını acıkmı diye baktım kapalıydı ne çok sevindim neyseki benzini açtığım halde motoru çalıştıramadım biraz yokuşaşşağı olan bi yerde vurdurmak istedim sanki içersinde parçalar birbirine deyiyormuş gibi ses gelince hemen bıraktım sonra 2 saatlik itmeden sonra tamircimize geldik tamirci söktü bi kaç yeri kontrol etti sonra motorun sağ tarafındaki silindir kapağını söktü ve yukarıdaki resimde gösterdiğim vidanın özelliğini yitirmesinden dolayı desede orada bakım yaptırmıştım çırağı abi vidayı yalama etti usta böyle sakat olur demesi aklıma geldi bende ustayla biraz tartıştım şimdi bana söylediği şey okuyucu bozulmuş daha doğrusu o bölgedeki dişli sıyırmış 1cm fln ve tellerden birazı kopmuş ateşeleme yapmıyor şimdi tamircinin bana dediği okuyucuyu ben internetten yarımsaatır bakıyor yok böyle birsey bunun gerçekte adı nedir okuyucumu beyinmi nedir bilen varsa yazarsa sevinirim.
    Géçici HéVés DéğiL.. Hak éDéNé NéFés oLurum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    güvenyahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mobylette hemide 2005 70 cc oldu
    ona algılayıcı okuyucu denir grankın devrini okuyarak sayım yapar ortadaki vida havlı kompressörle sökülür aslında muadile mutlak vardır ama ustanı değiştir bence
    PİSTON SARMIŞ HAYATIMA SEGMAN ATSAN NE FAYDA...

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı güvenyahya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona algılayıcı okuyucu denir grankın devrini okuyarak sayım yapar ortadaki vida havlı kompressörle sökülür aslında muadile mutlak vardır ama ustanı değiştir bence
    krankın devrini sayarmı bilemem ama krankın dogru noktaya geldiği an atesleme yapmasını saglayan tetikleyiciye benzettim ben onu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Mondial Sentör 150
    Sorununuzun dışında ilk bi şey diyeceğim ama noktalama işaretlerini biraz dikket etsiniz. Okurken cümle nerde bitti nerde başladı algılayamayınca anlamakta zor oluyor.
    Tamircilerde bu tip şeyler çok oluyor,
    Usta çırağına oğlum sök , Oğlum tak, der ya.
    Ben böyle durumlarda hemen başına geçerim, doğru anahtar kullan, dikkat et, çizdirme, gibi ikazlarda bulunurum.
    Yoksa mal onların değil.
    küfreder gibi söktükleri parçaları yere atarlar,
    üstüne basarlar,
    bende uyuz oluyorum böyle şeylere, Adam lastiği tamir edecek yamayacak, cantın çizilmedik yerini bırakmıyor,
    sanki kendi malı, birde bişey desen kızar
    Benli bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bu parçaya kaptör diyenler olabilir,araçlarda krank konum sensörü diyenler olur..adı neyse önemli değildir ama işi kranktan aldığı bilgi ile doğru noktada ateşlemeyi sağlamaktır..
    bir çeşit mıknatıstır..öyle kolay kolay bozulmaz..bulamıyorsan söküp tamir olabilme ihtimalini değerlendirmelisin...

Motosikleti
    Aprilla Rs 125 2004
    herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim yukarıdaki arkadaşımın dediği gibi algılayıcıymış başka bir motorun üzerindne söküp taktılar ama ilk önce ölçü aletiyle direncini ölçüp sonra aynı direnci sağlayan parçayı taktılar şuanda motorum sorunsuz çalışmakta.
    cenkito ve Benli bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)