Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Siz Motosiklet Binmeye Hazirsiniz, Peki Bedeniniz Hazir Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    adalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150
    Sevgili kumkum, bende boyun fıtığı var. Ama değil motor kullanmamayı şimdi vitesli bir motor almayı düşünüyorum. Ne yapmam gerektiğini söylediklerinden az çok anladım ama bunu nasıl ne zaman ve nerde yapacağımı bilemiyorum. Seminer yada toplantı demişssin böyle bir olay olursa ve istanbul da olursam seve seve katılmak isterim. Ama bu zaman içinde yapabileceğim şeyler varsa ve bana söyleyebilirsen çok sevinirim.
    Teşekkürler...
    [COLOR="Blue"]TANRI, İNSANLAR UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN DİYE BOZCAADA YI YARATMIŞ[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten iyi bir forum başlığı açmışsınız, ayrıca diliniz de çok düzgün. İşte benim bu sitede pek çok kez bahsettiğim eğitimin önemi burada da kendini gösteriyor. Sitede sizin gibi pek çok eğitimli ve kültürlü insan olduğuna tanık olmak hoşuma gidiyor açıkçası. Yakın zamanda bir motosiklet kullanıcısı olacak benim gibi yeni tutkunlar için verdiğiniz bilgiler çok değerli. Şayet egzersizlerle ilgili resim ya da link koyabilirseniz sanırım daha güzel olur. Benim de uzun yıllar önce baş göstermiş bir bel sorunum vardı, vardı diyorum, çünkü doktor tavsiyelerini çok iyi tutarak ve egzersizlerle neredeyse aştım. Doğru egzersizle ve duruş, oturuş gibi pozisyon bilgileriyle bu tip sorunlar azaltılabiliyor. Bilgilerinizin devamı dileğiyle. Saygılar.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

kumkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adalı adlı üyeden alıntı
    Sevgili kumkum, bende boyun fıtığı var. Ama değil motor kullanmamayı şimdi vitesli bir motor almayı düşünüyorum. Ne yapmam gerektiğini söylediklerinden az çok anladım ama bunu nasıl ne zaman ve nerde yapacağımı bilemiyorum. Seminer yada toplantı demişssin böyle bir olay olursa ve istanbul da olursam seve seve katılmak isterim. Ama bu zaman içinde yapabileceğim şeyler varsa ve bana söyleyebilirsen çok sevinirim.
    Teşekkürler...
    merhaba adalı,
    anlatırken yanlışlık olmasını istemiyorum ama elimden geleni yapacağım. lütfen tedirgin olduğun bir konu olursa sor. gösterebileceğim çok egzersiz var ama en genel uygulanabilir olanını ifade etmeye çalışacağım.
    *sırtın dik, karnın içine çekili, kambursuz ve belin geriye bombelenmeden,yani sanki karnın ile belin orta noktada birleşmiş gibi içeri çekili otur ve bunu hiç bozma.
    *başın ve boynun omurga hattının devamında olsun ve sağa, sola, öne ,arkaya kıvrılmasın
    *Ayna karşısında oturursan bunu takip edebilirsin.
    *Eline gerginliğiazalmış, hafif sönmüş bir balon al.Biraz patlamsı zor tiplerden olsun.Ezsen bile ezilen ama patlamayan tipte. top demedim çünkü sert top olmaz.
    *balon veya yumuşak top bulamazsan elinin içini yani avcunu kullan.
    * balonu sağ eline al.başının sağ yyanında kulağının üst kısmında ,şakağa daya. şimdi balonu elinle kafan arasında patlatmaya çalışacaksın. yni balonu ezeceksin. yani elinle ve başınla balona kuvvet uygulayacaksın. Ancaaak, bu aşamada önemli olan balonu ezeceğim derken boynunu yana veya öne arkaya yatırmaman. baş-boyun ekseni omurganın devamındaki hattını korumak zorunda. yani sen avcunla balonu başına doğru kuvvete presleyerek patlatmaya çalışıyorsun ve başın yeinden oynamamak için direnerek olduğu hattı muhafaza ediyor. bu basınç boyunca 4-5 e kadar say. sonra elini gevşet.tekrar uygula gene say 5 e kadar, gevşe. bu şekilde 4-5 kez presle. sonra aynını sola yap.
    * topu al 2 elinle ve alnına daya. başın öne arkaya kaymasınn. gene eksenini korurken, alnına doğru ellerinl preslediğin balonu patlatmaya gayret ediyorsun ama başın yerini korumak için dirniyor. gene 4-5 e kadar sayarak tut, gevşe. 5 kez.
    * topu 2 elinle al başının arkasında tam burnununhizasına koy ve avuçlarıınla balonu başının arkasına batır. başın gene öne arkaya kıvrılmadan yeini koumak için direnç göstersin.gene aynı sayılarla.
    *balonu bırak. başını çoookk yavaş ve kontrollü olarak yavaş yavaş boyundan strech yapacakın. nasıl? sağ elii başının tepesinden aşır, parmaklarınla sol kulak üstünde şakağın dibnden tut, omurganı eğmeden sadece boyundan, başını yavaş yavaş sağ omzuna doğru yatır.biraz öyle kal. aynı yavaşlıkla geri götür. tam ters tarafı da yap.
    *ellerinin parmak uclarını çene altına daya, omuzlarını hafif kıs.yukarı çek yani, boynun omuz arasına gömülsün hafif. parmaklarınla çeneni yukarı doğru it,yavaş ve kontrollü.başın acı olmadan geriye yatsın. acı varsa zorlama.sonra yavaşca geri indir, yavaşşş
    *ellerini başının arka ortasına getir. ellerinle sanki kafanın tepesini göğsüne doğru rulo yaparak kıvırır gibi indirmeye çaışacak şekilde strech yap, yavaş ve kontrollü.sonra öyle kal.Ensendeki gerilmeyi, omurganın 2 yanı boyunca kürek kemiklerinin arasından ta aşagı doğru hissetmen lazım.bu sana acı değil rahatlama vermeli. acı verdiği nokada zorlama ve yavaşca geldiğin yoldan geri dön.
    bunlar ik etapta en geneli.
    sakın başını boynun etrafında 360 derece , hele bir de hızlı ve ani döndürme. boynunu kütürdetme. başını boyun etrafında önden 180 derece yani yarım daire sağ omuzdan sol omuza doğru ve sol omuzdan sağ omuza doğru yavaş ve kontrollü olarak döndür. omuzlarda nefes al, ortadan geçerken çeneni iyice ey ve göğsüne üfleyyerek nefes ver.
    *arkadan da 180 derece yarım daire yap.ama boynunu omuzlarına hafifce gömmeyi ihmal etme.bu sefer de omuzlara nefes ver, arka ortada başı geriden geçirirken nefes al.
    hareketlerde yavaşlık ve kontrollülük önemli. sakın unutma..dahası var ama bir toplantı veya sizlerden gelen ihtiyaca göre bir websitesi hazırlayacağım.selamlarımla.

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Gerçekten iyi bir forum başlığı açmışsınız, ayrıca diliniz de çok düzgün. İşte benim bu sitede pek çok kez bahsettiğim eğitimin önemi burada da kendini gösteriyor. Sitede sizin gibi pek çok eğitimli ve kültürlü insan olduğuna tanık olmak hoşuma gidiyor açıkçası. Yakın zamanda bir motosiklet kullanıcısı olacak benim gibi yeni tutkunlar için verdiğiniz bilgiler çok değerli. Şayet egzersizlerle ilgili resim ya da link koyabilirseniz sanırım daha güzel olur. Benim de uzun yıllar önce baş göstermiş bir bel sorunum vardı, vardı diyorum, çünkü doktor tavsiyelerini çok iyi tutarak ve egzersizlerle neredeyse aştım. Doğru egzersizle ve duruş, oturuş gibi pozisyon bilgileriyle bu tip sorunlar azaltılabiliyor. Bilgilerinizin devamı dileğiyle. Saygılar.
    çok teşekkürler yorumunuz ve nezaketiniz için.
    Medeniyetin getirdiği her imkanın, sonradan görme bir şekilde kullanılması, yükselen trend oduğu için uygulanması, gereken altyapı ve kültür edinilmeden kolların sıvanması, malesef pekçok sakıncaları da beraberinde getiryor. İşin komik yanı, zaman içinde artan sakıncalı örneklerin vardığı neticede seçilen günah keçisi ne yazıktır ki, doğru uygulama yapmayan veya kullanamayan kişi değil de alet ,araç vb. oluyor.Motor kullanımında kasksız gezenler, motora komün şeklinde karısını, bebesini, dıdısını, dıdısının dıdısını yükleyerek trafiğe çıkanlar, motoruyla şya taşıyanlar, gaza gelip arabalarla veya başka motorlarla yarışanlar, bana bişey olmazcılar... daha neler neler var. Sonra motora bindi böyle oldu deniyor. Egzersiz de olmazsa olmaz bence. Ve aklım almıyor ki, neden bu konuda şart koşulmamış hiç. Ben bu konuda kurslar vererek bilinçlendirmek istiyorum.
    Beliniz için iyileştiğinden dolayı sevindiğimi söylemeliyim. Çünkü bel ihmale glelmez. Ameliyat ile beli tedavi etmenin yanlışlığı,---ki gerçekten çok ileri aşama olmadıkca tabii-- anlaşılmış durumda. Egzersizle bel büyük oranda kuvetlendiği anda omurlara binene yük azalacağından ağrıların sebebi de ortadan kalkacaktır, zorlanmadıkca ve egzersize devam ettikçe.Sizin gibi bu bilinçte olan insanların varlığıyla sanırım konu layık olduğu değeri görecektir. çok teşekkürler,saygılarımla.

Lord-et - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Azz sonra...
    Kumkum mutlaka doğru şeyler söylemiş ama bir de şöyle bir mevzu var bence atlanan.

Motora binen insan spor yapmalı denmiş. Motora binmek de spor değil midir???
    Spor nedir: bedeni, kasları çalıştırıcı bilinçli aktivite değil midir?

Koşarken de bacaklarınız ağrır, damarlar daha fazla kan taşır, kalp daha hızlı çalışır ve her türlü spor da vücudu normal günlük yaşama göre zorlar...
    Eee motora binildiğinde de durum aynı. Motora binildiğinde rüzgara karşı omurga dik durmak zorunda, boyun kasları daha fazla çalışmak zorunda, kollar bilekler daha fazla çalışmak zorunda.

Dolayısıyla motora binmenin teknik olarak diğer "spor" dediğimiz eylemlerden pek bir farkı yok. Ağrı sızı meselesine gelecek olursak: hiç spor yapmamış bir insan da birden fazla fazla body yapar, basket oynar, futbol oynar vs ise tabii ki orasını burasını sakatlar. E kendini bilmez adam da motora bindiğinde sınırını zorlar kaldırabildiğinden fazla yüklenirse bedenine: fazla hızlı gitmek ya da uzun süre kullanmak olabilir bu, gene ağrılar sızılar olabilir.

Dolayısıyla motora binmek için spor yapmak gerekir yorumuna katılamayacağım, bu konuda en ufak bir uzmanlığım bulunmamasına rağmen
    Çünkü motora binmek zaten başlı başına bir spor niteliği taşıyor bence. Zaten abartılmadığı sürece yavaş yavaş gelişecektir motora binerken yük binen kaslar diye düşünmekteyim.

Haa motora binmeden ısınma egzersizi yapmak kesinlikle faydalı olur bence de, çoğu insanın düşünmediği bu bilgiyi bize hatırlattığınız ve uyardığınız için de teşekkürler ayrıyeten.

Alıntı Lord-et adlı üyeden alıntı
    Kumkum mutlaka doğru şeyler söylemiş ama bir de şöyle bir mevzu var bence atlanan.

Motora binen insan spor yapmalı denmiş. Motora binmek de spor değil midir???
    Spor nedir: bedeni, kasları çalıştırıcı bilinçli aktivite değil midir?

Koşarken de bacaklarınız ağrır, damarlar daha fazla kan taşır, kalp daha hızlı çalışır ve her türlü spor da vücudu normal günlük yaşama göre zorlar...
    Eee motora binildiğinde de durum aynı. Motora binildiğinde rüzgara karşı omurga dik durmak zorunda, boyun kasları daha fazla çalışmak zorunda, kollar bilekler daha fazla çalışmak zorunda.

Dolayısıyla motora binmenin teknik olarak diğer "spor" dediğimiz eylemlerden pek bir farkı yok. Ağrı sızı meselesine gelecek olursak: hiç spor yapmamış bir insan da birden fazla fazla body yapar, basket oynar, futbol oynar vs ise tabii ki orasını burasını sakatlar. E kendini bilmez adam da motora bindiğinde sınırını zorlar kaldırabildiğinden fazla yüklenirse bedenine: fazla hızlı gitmek ya da uzun süre kullanmak olabilir bu, gene ağrılar sızılar olabilir.

Dolayısıyla motora binmek için spor yapmak gerekir yorumuna katılamayacağım, bu konuda en ufak bir uzmanlığım bulunmamasına rağmen
    Çünkü motora binmek zaten başlı başına bir spor niteliği taşıyor bence. Zaten abartılmadığı sürece yavaş yavaş gelişecektir motora binerken yük binen kaslar diye düşünmekteyim.

Haa motora binmeden ısınma egzersizi yapmak kesinlikle faydalı olur bence de, çoğu insanın düşünmediği bu bilgiyi bize hatırlattığınız ve uyardığınız için de teşekkürler ayrıyeten.
    LORD-ET arkadaşım işten yeni geldim yorumunu okudum. Teşekkürler. Farklı bir bakış açısı getirmişsiniz. Ama sanırım haklı olduğunuz konular olmakla beraber yanlış düşündüğünüz konular da var.. Doğrulardan başlayalım. Motora binmek de bir spordur. ..Evet... motor sporları da vardır. Ama motora binmek tek başına spor olarak addedilse dahi... futbol da bir spordur , o zaman insanlar sadece çıkıp sahada futbol oynasın demek lazım. Nasıl olsa zamanla gereken kaslar güçlenecek.. Ama kuvvet antrenmanları, kondüsyon çalışmaları, günlük antrenmanlar vb. bir yığın çalışma yapılıyor değil mi?Sadece çıkıp futbol oynamakla bitmiyor. Ha onlar profesyonel diyeceksiniz.. Olur..Zaten profesyonel olmayp da amatörce sadece çıkıp delice futbol oynayanlar ki sahaya çıkan asla "yavaş yavaş oynayım" demez, psikolojisi gaza gelecektir ve hırpalayacaktır kendini. Eh sakatlıkların amatörlerde ne kadar çok olduğunu, kafa toplarının beyinde nelere sebep olduğunu biliyoruz. Bir de sahada kalp krizi geçirenleri, sapasağlam ve gencecik olduğu halde bu şekilde sevdiklerini üzenleri unutmayalım. Sadece çıkıp futbol oynadılar, başka egzersize ne gerek var denilebilir mi? halterciler sadece ağırlık mı kaldırarak çalışır...? Kaldıra kaldıra güçlensin diyebilir miyiz? basketciler sadece potaya top mu atar sporcu olmak adına. daha örnekler arttırılabilir.. Zaten spor yapmak denilince haftada min. 3 gün birer gün arayla belli bir ritimi yakalamak ,belli bir sistemi uygulamak anlaşılır. Haftada 1 yapılan sportif aktivite kalbe yarardan çok zarar verir .Bu nedenle motor binen biri, motoru spor olarak yapıyorsa zaten antrenmanlarını bambaşka gibi görünene gerekli konularda yapıyordur. Rallilerde bile sürücü arabanın içinde.. spor.. evet. ama adam o yarış veya çalışmalara öylesine mi giriyor yoksa dayanımını , gücünü artıran egzersizler yapıyor mu? ona bir bakmak lazım. Motoru spor olarak yapan kişi zaten bu disipline sahip, sporcu prensiplerini uygulayan bir profilde profesyonel kişiler. haftada belli gün belli antrenmanları var . motoru normal olarak, profesyonelce binmeyen kişiler ise bunu hobi, ulaşım ve genel sportif amaçla kullanmaktadır,ki bu durumda bedeni zarar görmesin diye gereken önlemleri sadece aksesuarlardan beklemeden kendi de almalıdır.
    Her bakış açısına saygı duyarım, zaten burada amacım tartışma konusu değil sayın LORD-ET, sadece genel olarak düşünce ve eğilimleri anlamak istiyorum.
    Bu konu çok önemli ve ihmale gelmeyecek bir konu. Ben de kendimce nacizane öneriler ve bilgiler vermeye gayret ediyorum. Siz sporcu olarak motor binerek zamanla gereken kaslarınızı güçlendireceğiniz kanaatini uygulamalı olarak yapabilirsiniz tabii. Ama aklıızın bir kenarında bunları tutun olmaz mı, inanın zararını değil yararını görürsünüz.Saygılarımla, iyi ve keyifli sürüşler dilerim

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    topic canlansın

kumkum yazılarını merakla takip ediyorum.. Ah bide vakit bulsam yarışmalara katılacak kadar body yapabilsem.... ama olucak inş. Askere gideceğim.. Zaten askerde boş kalan vakitlerimde spor salonu benim olucak.

saygılar

Lord-et - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Azz sonra...
    kumkum,

Teşekkürler bu bilgiler ve uyarılarınız kesinlikle çok faydalı olacaktır. Ben kişisel olarak tembel ve spordan hoşlanmayan bir insan olarak o pencereden yaklaşmıştım olaya açıkçası . Dolayısıyla spor yaptığım zamanlarda -bile- yorulduğum yerde dururum, o şekilde bedeni zorlamak gibi bir hırsım yoktur. Yazık bir adet bedenimiz var

Demek ki en azından ısınma egzersizleri yapmak lazım motora binerken, diğer önerileriniz de aklımda bulunacaktır.

Saygılar

Alıntı nevZAT150 adlı üyeden alıntı
    topic canlansın

kumkum yazılarını merakla takip ediyorum.. Ah bide vakit bulsam yarışmalara katılacak kadar body yapabilsem.... ama olucak inş. Askere gideceğim.. Zaten askerde boş kalan vakitlerimde spor salonu benim olucak.

saygılar

www.exrx.net [/url] bu linke girmeni tavsiye ederim. Eğer ingilizcen varsa, bu site akademik br bilgi kaynağı olark harika. tüm hareketler ve ihtiyacın olacak bilgileri burada bulabilirsin. Sonu olmayan dern bir kuyu gibi.Askerliğinde de başarılar. Yarışmaları da özel bir nedeni yoksa fazla ciddiye alma. Bu tip çalışmalarda hırsına yenilip anabolizan ve hormon basanlar sonra çok kötü oluyor. Yazıktır. İnan değmez. Sağlık ve form için ,belki biraz da dış görünüş için ..fazlası risk..

Alıntı Lord-et adlı üyeden alıntı
    kumkum,

Teşekkürler bu bilgiler ve uyarılarınız kesinlikle çok faydalı olacaktır. Ben kişisel olarak tembel ve spordan hoşlanmayan bir insan olarak o pencereden yaklaşmıştım olaya açıkçası . Dolayısıyla spor yaptığım zamanlarda -bile- yorulduğum yerde dururum, o şekilde bedeni zorlamak gibi bir hırsım yoktur. Yazık bir adet bedenimiz var

Demek ki en azından ısınma egzersizleri yapmak lazım motora binerken, diğer önerileriniz de aklımda bulunacaktır.

Saygılar
    lord-et arkadaşımıza kocaman alkışlar gönderiyorum. süper bir söz...teşekkürler.. ""yazık, bir adet bedenimiz var""" diyorsun.. Çok doğru.. Evet bir adet bedenimiz var, o yüzden ona çok daha iyi bakmalıyız öyle değil mi?

Motosikleti
    CBR 600 F
    kumkum; bir konuda fikrini almak isterim.

Spor salonlarına fitness, body building amaçlı kayıt olurken nelere dikkat etmeliyiz? Genelde tüm salonlar danışman eşliğinde çalışacaksınız, vs. diyor ancak bir danışmanın işinin gerçekten ehli olduğunu nasıl anlayabiliriz? Sanırım trisepslerine, omuzlarına bakarak; yanılmamalıyız değil mi? :D

Bu konuda yaklaşım nasıl olmalı? Danışmanın tavrı ne olursa, yanlış giden birşeyler olduğunu anlamalıyız?

Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.
    The Ruler of Titans

Alıntı TheCronus adlı üyeden alıntı

Spor salonlarına fitness, body building amaçlı kayıt olurken nelere dikkat etmeliyiz? Genelde tüm salonlar danışman eşliğinde çalışacaksınız, vs. diyor ancak bir danışmanın işinin gerçekten ehli olduğunu nasıl anlayabiliriz? Sanırım trisepslerine, omuzlarına bakarak; yanılmamalıyız değil mi? :D

Bu konuda yaklaşım nasıl olmalı? Danışmanın tavrı ne olursa, yanlış giden birşeyler olduğunu anlamalıyız?

Merhaba aradaşım,
    Sorun çok güzel bence... Ne demek istediğini çok iyi anladım.Bu konuda önclikle spor salonunu gezerken iyi gözlem yapmanı öneririm. Eğitmenlere bak..Kasarını abartılı şişirmiş bir eğitmen grubu varsa ve amacın body değil, sağlıksa bunu mutlaka belirt. Çünkü zayıflamaya ve incelmeye giden hanımlarda ,geniş kanatlarla salondan ayrılanlar oluyor. Diplomaları sor.Her spor akademisi mezunu, herşeyi çok iyi bilen eğitmen demek değildir. İçlerinde mükemmel olanı olduğu gbi, öğrenimini öylesine yapıp, uygulama ve uygulatmada başarılı olamayan çok fazlası mevcut...Çok lüx ve büyük spor salonları- holding bağlantılı olanlardaki eğitmenler genelde sık sıkeğitime tabii tutulur ama çoğu yeni mezun ve asgari ücretle ,o iş yerini referans listesine eklemek için oradadır. Birikimi pek yoktur. Aslında seçim yapmak bu konuda çok zordur. En doğrusu, giden insalardan referans almak, uzun süre devam edenlerden... Eğer mutlu ve uzun bir üyeliği varsa, sakatlık yaşamamışsa orada, mevcut sakatlık ve sorunlarında kurtulabilmişse orası iyidir. Fitness ve body amaçlı gidiyorsan öncelikle cadio bölümünü es geçme... cardioyu es geçerek salt body çalışmak iyi olmaz. cardio aletlerine bak derim. ortam havadra mı, oksijen yeterli mi ona bak. yerler kesinlikle halı olmasın, hijyenik olsun ve bu hijyene dikkat et. çalışırken kullanılacak tozlr ve ilaçlar fazla vurgulanıyorsa uzaklaş.. gerçek bir spordan ziyade bu tip maddelerle şişirilir ve "bak ,kısa sürede kas yaptık" sonucunu ifade etmeye çalışırlar.. Sadece protein tozu, vitamin, miineral vb. kullanımına izin verilmeli.. asla iiğne, anabolizanlar ve steroidler olmamalı. başlarında bulunan kişi çok tecrübeli ve akademisyen olmalı.Bu konuda söyeyecek çok şeyim var ama şimdi çıkmalıyım. sonra devam edecğim.sevgiler

aslına bakılırsa arkadaş haklı bu konuda bilen bilmeyen mesela ben motor almak istiyoruz ama vucudumuza dikkate tmiyoruz hele benim gibi yaşıtlarına göre kilolu olan biri için tehlike olabilir haklısınız ancak motor bu yarışmıyacak olask bile seviyoruz motorları napalım
    Kask tak!

Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    aslına bakılırsa arkadaş haklı bu konuda bilen bilmeyen mesela ben motor almak istiyoruz ama vucudumuza dikkate tmiyoruz hele benim gibi yaşıtlarına göre kilolu olan biri için tehlike olabilir haklısınız ancak motor bu yarışmıyacak olask bile seviyoruz motorları napalım
    Hayır arkadaşım hayır.. Elbette motoru seveceğiz... Kilolu olmak hiç bir şeye engel değil. Ama boyuna ve kilona göre tercih yaparsan ,motora binmek için gereken önlemleri ve bilgileri takviye edersen, neden motora binmeyecek mişsin ki? Motoru hepimiz seviyoruz. Özgürlük duygusunu tadıyor insan.. İçiniz motorla giderken sanki 30--35. cm geriden takip ediyor sizi. Benim uyarmak istediğim konu, aklınız geriden takip etmesin.. Bu kadar zevkli bir şeyi, hatalardan ve bilinçsiz olmaktan kaynaklanan hataların sonuçlarıyla karalamalarına izin vermemek ,aslında şehir hayatında, yoğun trafiğe en ideal çözüm, doğrularına uyuldukça tehlikeli olmayan bir araç ,genç kalabilme ve mutluluk hissedebilmenin yollarından biri olduğuna kanıtlayarak ikna edebilmek zorundayız.Sakın vazgeçme, ama doğru olanı seç ve önlemlerini al, dikkatini elden bırakma. keyifli sürüşler....

Geldiiim.Evet nerede kalmıştık... Bir salona girdiniz. Temiz mi, hijyene uyulmuş mu, havalandırması var mı, tavanlar yüksek mi baktınız... Genel olarak üye profiline ve eğitmenlere baktınız. İşletmeciyle konuştunuz diplomasını ,eğitimini sordunuz.Duvarlarda açılış ruhsatları, izinleri ve diplomaları incelediniz. Eğitmenlerin diplomaları yok. Akademide öğrenciyim dedi. Falanca şehirden mezunum dedi. Alaylıyım, yıllardır yapıyorum dedi.Diplomalı olsa da iyi eğitmen olmayanlar da var, aynen diploması olmasa da mükemmel eğitmen olanlar gibi.Güvendiğiniz bir referans da alamadınız .. Ama salon ve eğitmenlere kanınız ısındı. Kayıt oldunuz. Şimdi... "HERKES İÇİN SPOR- Erol Uğur - Özer Baysaling" bu kitabı alın hemen. Herkesin anlayabileceğibir dilde yazılmıştır. Güçlü bir referanstır. Kitabı alınca bana bir haber verin, 2 yerde teknik basımdan sanırım yanlış anlatım cümlesi var, düzelttireyim.Klüpte size verilen her hareketi ve programları oradan da kontrol edebilirsiniz. Programı farklı da verebilirler ama hareketlerdeki uygulama prensiplerini bozamazlar.En önemlisi de budur. Eğitmen falanca falanca ilacı al derse hemen durun ve ilacın içeriğini isteyin. İçerik maddelerini internetten ve kitaptan da araştırın. Asla tehlikeli madde içerikliyse kullanmayın.protein tozu alın ama soya içerikli olmamasına dikkat edin.Hayvansal da olmasın.Bir anda kilo bastırırlarsa ,engel olun. Gaza getirme diye tabir edeceğim ama taşıyabildiğiniz halde belli aşamaları geçmeden ağırlık arttırmak istenmeyen ve beklenmeyen çok kötü sakatlanmalara ve yırtıklara sebep olabilir. Bel, diz ve boyunda , diz ve bileklerdeki incinmeler çok zor iyileşir ve size zor anlar yaşatır.Sürekli irdelemekten ve ince eleyip sık dokumaktan vazgeçmeyin. Beden sizin bedeniniz ve tek bir bedeniniz var. İyice sorup soruşturmak sizin hakkınız.Başka sorunuz olursa yardıma hazırım. selamlarımla, iyi sürüşler....
    i

adalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150
    Sevgili kumkum zamanını ve değerli bilgilerini paylaştığın için çok çok teşekkür ederim. Söylediklerini tek tek yapacağımdan emin olabilirsin.
    Yarın ilk işim söylediğin balondan almak olacak. Umarım buluşma zamanınızda burada olur ve hem tanışma hem de bilgilerinden faydalanma imkanı bulurum.
    Bir kaç gündür siteye giremedim o yüzden sana biraz geç cevap yazdım kusura bakma tekrar çok teşekkürler...
    [COLOR="Blue"]TANRI, İNSANLAR UZUN ÖMÜRLÜ OLSUN DİYE BOZCAADA YI YARATMIŞ[/COLOR]

Motosikleti
    CBR 600 F
    kumkum; detaylı cevabın ve önerilerin için teşekkür ederim. Daha önce hiç önemsemediğim konulara değindin. Değerlendireceğim.

İlgi ve alakan için teşekkürler.
    The Ruler of Titans

Alıntı adalı adlı üyeden alıntı
    Sevgili kumkum zamanını ve değerli bilgilerini paylaştığın için çok çok teşekkür ederim. Söylediklerini tek tek yapacağımdan emin olabilirsin.
    Yarın ilk işim söylediğin balondan almak olacak. Umarım buluşma zamanınızda burada olur ve hem tanışma hem de bilgilerinden faydalanma imkanı bulurum.
    Bir kaç gündür siteye giremedim o yüzden sana biraz geç cevap yazdım kusura bakma tekrar çok teşekkürler...
    rica ederim ne demek...yeter ki faydası olsun. Elimden geldiğince ..dilim ve klavyem izin verdiğince..tabii toparlanabilir de uygulamalı seminer yapabilirsek de daha iyi olacaktır.
    top ile ilgili olarak orjinal topu bulman zor ama onunyerine dediğim gibi havası inik yumuşk bir top olabilir. türkiyede bu asıl topu getiren firma yok.hepsine ulaşıyorum ama galiba bir kullanan benim.piyasada üzeri diknli gibi çıkıntılarla
    dolu" cam kırmayan top" diye isimlendirilen bir top var aslında yumuşaklığı çok uygun. dikenli olması da masaj için iyi. 1-2 ytl lik birşey. Ama öyle iğrenç bir petrol türevi atıktan yapılmış ki kokusu berbat. pazarlarda bile oyuncakcılarda satılıyor.15 cm civarında çap yeterli. onu alıp streçle kaplamak belki çözüm olabilir...sevgile,selamlar ,sağlıklı günler....

kumkum; detaylı cevabın ve önerilerin için teşekkür ederim. Daha önce hiç önemsemediğim konulara değindin. Değerlendireceğim.

İlgi ve alakan için teşekkürler.
    rica ederim. her zaman sorabilirsin. .sağlıkla ,mutlulukla,keyifle kal.

Motorseverlerin mevsimine geldik.. Havalar gerçi uzuncz bir süre yağış yaparak hevesleri kursakta bırakmadı değil. Ama gene de sezonu açtık. Yollar cıvıl cıvıl, renk renk ,etkileyici, sevimli, karizmatik, ihtişamlı ve pek çok motosiklet ile ve onların ayrı ayrı kişiliklerinin sesiyle, kah mırıltılar, kah homurtular, kah gürlemelerle dolu.. Başımı nereye çevirsem gözümü alamadığım başka bir motosiklet görüyorum.. Peki, motor kullanımının arttıığı bu günlerde, omurganızda veya dizlerinizde, boynunuzda, sizi rahatsız eden ,özellikle uzun kullanım, hız ve zemine bağlı olarak çeşitli sıkıntılar hissedenleriniz var mı?Belki bu konuda paylaşımlarımızı arttırarak daha bilinçli olabil iriz?

ne güzel... herkes motosiklete binerken en ufak bir bel, boyun, sırt ,bilek vb. sorun yaşamıyor herhalde...çok sevindim.
    sağlam omurgayla yıllarca motorda..::cat: jale dural

konu önemi nedeniyle

merhabalar, Bu konu önemli ve zaman zaman hatırlanması gerekir kanaatindeyim. İhmal etmeyiniz..sevgiler
    sağlam omurgayla yıllarca motorda..::cat: jale dural

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    kumkum paylaşımın için saol
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    kum kum çok uzun yazmışsın okunacak gibi değil ya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler