Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motor ve ilk sakarlıklar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet 2006
    Merhaba arkadaşlar,
    İlk olarak kendimi tanıtayım, İstanbul'dan Burak, 27 yaşındayım ve evvel hafta ilk motorumu aldım. Gelecek ay itibariyle ehliyetime kavuşuncaya kadar sokak arasında alıştırmaya çıkıyorum motorumla.

Motorum 2006 model Hyosung GT 250 Comet, çok yakışıklı bir alet, bilen bilir. Performansı ve fiyatı ile de cazip geldi, tipi de hoşuma gidince bir tane edindim, mutluyum haliyle.

Lakin, geçen hafta alıştırma yaparken yokuş yukarı U-dönüşü alayım dedim, motoru yatırdım beceriksizlikten (ya da tecrübesizlik, bilemiyorum).
    Motor yatınca debriyaj maneti kırıldı 2 yerden. Kökten kırıldıığı için manivela uygulayamıyor ve debriyaj halatını çekemiyor, dolayısıyla da vites geçişleri ancak zorlamayla gerçekleşiyor.

Debriyaj manetini değiştirmem şart oldu fakat aklımda sorular var, beni aydınlatırsanız çok ama çok sevinirim.

1- Debriyaj manetleri evrensel midir? Her model her araca uyar mı?
    2- Uymazsa, Hyosung GT 250 Comet için önerilebilecek bir manet var mıdır? Zira stock manetler kırılabiliyor, kırılmaz manetlerden almak istiyorum.
    3- Hyosung GT 250 için önerileriniz var mı bu yeni başlayan çaylağa? Zira ne kadar bilirsem o kadar iyi.

Şimdiden yardımlarınız çok müteşekkirim. Tanıştığıma mutlu oldum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Hayırlı olsun,geçmiş de olsun tabi umarım bir şeyiniz yoktur,koruma ekipmanları olmadan kontak açmayın ki hem siz hem de biz üzülmeyelim.
    Çeşitli markaların çeşitli kısa,spor güzel manetleri var ancak fiyatları 150-200 tl. ben veririm sorun değil diyosanız sıkıntı yok zevk meselesi ama bence gereksiz sonuçta sürekli de yatırmassınız heralde motoru orjinal gt250 maneti 27 lira iş görür

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    ben beklerim derseniz ebaydan alın burda 200 liraya satılanı 70 80 liraya alabilirsin
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40
    seninki hangisine benziyorsa...

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    hayırlı olsun ve akabinde ehliyetsiz trafiğe çıkmayın..

debriyaj maneti kırılacak/yamulacak ki düşüşlerde vites/fren aksamına ve dolayısı ile daha fazla zarar çıkarmaması için.

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet 2006
    Sağolun üstadlar güzel sözleriniz için.
    Ben oldum olası motorsiklet tipi mont giydiğimden yabancılık çekmedim, dolayısıyla robocop olarak sürmekten taviz vermiyorum, güvenlik şart.
    Aldıktan sonra iki kez yatırdım ve ikisi de aynı şartlarda gerçekleşti, bu da bana iyi bir ders oldu tani.

Bana birşey olmadı, motorun altında da kalmadık hamdolsun

Manet konusuna gelince bahsettiğiniz modeller motoruma uyar mı? Eğer uyarsa geçi olarak stock manet takıp ebayden önerdiğiniz modeli getirtebilirim.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam hazır kırılmıiken rizoma alın

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet 2006
    Üstad eyvallah model seçilmesine seçilir de hyosung gt250 uyumlu manet aradığımda çok az sonuç çıkıyor, nereden bileceğim hangi rizoma uyuml, hangisi değil?

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    darülacezenin orada ki feyizoğluna gittiğimde bi standı rizoma aksesuarları yapmıştı. oraya motorunla gidersen sana yardımcı olurlar. sonuçta satış danışmanı değil, bilgili kullanıcılar aynı zamanda. en azından benim sorularıma net cevap verdiler

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet 2006
    Tamamdır üstad, teşekkür ederim ;)
    SULH bunu beğendi.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Onların kırılmayanı var mı bilmiyorum ama korumaları var. Ayrıca rizomaların bi fiyatına bak öyle git istersen :-)
    zeknoss bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet 2006
    baktım üstad,
    şunu da anladım ki türkiye'den özellikli kaliteli manet alınmaz sanırım stock manet alacağım 25 liraya.

gt250 için olan manet kodu YMS026C04C04011. fakat gt250r ve gt650'nin kodlarında son hane farklı. lakin 250r ile 650'nin de arasında fark olmasına rağmen aynı manet satılıyor o iki model için. acaba bu benim motora da uyumlu olduklarını mı gösterir? eğer öyleyse rahat rahat bulabilrim uygun bir manet demektir.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Hyosung parçası rahat bulursun kodunu dert etme. Sana başka bi öneri de ebay veya aliexpress de buradakinin yarı fiyatına renkli ayarlı kısa-uzun manet bulabilirsin. Ben yaz başı 65 TL ye almıştım burada min 150 TL idi
    zeknoss bunu beğendi.
    4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHU TAŞIR

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet 2006
    kesinlikle @VOLkann üstad, mecburen bir tane stock manet siparişi verdim, serviste yokmuş 4 günde gleir dedi fabrikadan.

gt 250r için gırla parça var ama gt 250'ye bulmak gerçekten zor... bakalım neler çıkacak karşımıza.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler