Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

siyah duman sorunu. ramzey 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Selamun aleykum. baslıgı gorunce demıssınızdır karburator ayarı bozuk fazla benzın yakıyor veya yag yakıyor motor. haklısınız belkı ama bı yandan da degılsınız. bu durum, bosta gazı ıyıce dayayıp, anıden son gaz verınce falan olmuyor bende. karburator ayarım muhtesem degıl, rolantıyle ılgılı sıkıntım var ama motorun gıdısı ıyı. bu duman sorunu, mavi mi siyah mı goremedım gece farkettıgımden dolayı da, direksiyondaki stop dugmesınden, gazı yuksek tutarken ac kapa yapınca hanı kesıcı gıbı ses cıkıyor ya ıste o sesı denerken gunun sonuna dogru motor ıyıce yorulduktan zorlandıktan sonra o ac-kapayı yaparken biraz yogun duman attıgını gordum. yanımda olan abi dedi kendisi tamirci kalfası, bısey olmaz yapar o ateslemeyle oynadıgın ıcın dedı. nedır bu sorumun cevabı ? yag yakmıyor ınsallah motor ? cunku dıger cocuk yag yakıyor dedı. kafam hafıf karıstı.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Harbiden bu olay bindigim cbf de oluyor duman atiyor ama geceleri belli oluyor cok bellik olmuyor ama motorun gidisinde bi sıkınti yok ama duman atiyor motoru yapilali 10 bin km oldu motoru cok zorladim tamirciye dedim yağ yakiyo motor ölmüş dedi ayrica yağ haznesindeki cibigi kontrol ediyom eksilmiyor yağ sizce sorun ne olabir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Sifir cbf 38 binde motoru yapildi bence cbf lerde sıkınti var yada bende cunku ybr de boyle olay yasamadim

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...gunun sonuna dogru motor ıyıce yorulduktan zorlandıktan sonra o ac-kapayı yaparken biraz yogun duman attıgını gordum.
    Bunu niye yaptığınızı anlamadım. Siz stop düğmesini kapatıp açınca, piston bu arada hareketine devam ettiğinden, eksozdan yanmamış veya tam yanmamış yakıtı dışarı atıyor, bu da dumana sebep oluyor. Bence motora eziyet etmekten vazgeçin! Duman atması ancak motor aşırı ısındığında ve mavi renkli olduğunda kötü haberdir. Bu durumda yağ da eksilir. Sizinkinde ise kafaya takacak bir şey olduğunu hiç zannetmiyorum. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu niye yaptığınızı anlamadım. Siz stop düğmesini kapatıp açınca, piston bu arada hareketine devam ettiğinden, eksozdan yanmamış veya tam yanmamış yakıtı dışarı atıyor, bu da dumana sebep oluyor. Bence motora eziyet etmekten vazgeçin! Duman atması ancak motor aşırı ısındığında ve mavi renkli olduğunda kötü haberdir. Bu durumda yağ da eksilir. Sizinkinde ise kafaya takacak bir şey olduğunu hiç zannetmiyorum. Selamlar.
    ben de yakıtla ılgılı dusundum zaten kı sız konuya hakım konustunuz rahatllattınız benı sagolun. son zamanlarda motor bıraz zorlanarak kullanıldı, oyle har hur degıldı tabı. bi de son zamanlarda yakıt-haava karısımı yanı karburator ayarıyla ılgılı cok sıkıntı yasadım, acaba dedım motoru cok mu yıprattım boyle ugrasa ugrasa. ordan gırdı aklıma. ama sagolun benım aklımdakı dusunceden geldı yorum. bu arada, stop dugmesıyle sorunum yok hanı sık sık olan bısey degıl. hani bi ortam oldu zorladıgımız motorları uzdugumuz bı gundu ama delı gıbı eglenıyoduk. o ortamda o yapay kesici sesi guzel gelıyodu kulaga, millet de ooo yuru be falan dıyınce hoslarına gıdınce birazcık oynadım dugmeyle ama tadında bıraktım tabı. abartmadım. normalde motorumu bayıra surerken bıle dusnurum motorumu, hanı taslı yola gırınce o sarsılmada uzulurum hafif. kıymam motoruma da, ara sıra boyle aşırı eglenırken kacıverıyor araya boyle ezıyetler.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)