Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selektör düğme bağlantısı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Slm
    Arkadaşlar motosiklete selektör düğmesi ekledim ve yeni eklediğim düğmeden gelen kablonun tekini farın uzun artısına bağladım. sormak istediğim diğer ucu neriye bağlamalıyım. Tabi kontak açıkken çalışacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Düğme devreyi tamamladığına göre düğmenin diğer tarafına giden kabloya, yani kablonun diğer uca bağlaman gerekir.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    sakın eksiye baglarsan sigorta atar

elektirik anahtarları ya eksi hatta yada artı hatta baglanır köprü seklinde hattı acıp kapar.

motor calısırken elektirik gelen biryere baglaman lazım korna vs gibi,

yada far kütünün içine far kapalı iken dahi elektrik olan bir kablo bulman lazım
    varan22 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hocam teşekkür ederim yanlış oldu. Negatife değil kablonun devamına bağlaman gerekiyo. Yani şöyle ---/---
    Sen bu ortadaki switchi atlatıp bi tane daha koycaksın.
    Foto atabilir misin ya çok karıştım :D
    varan22 bunu beğendi.

Motosikleti
    2004 ybr 125
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düğme devreyi tamamladığına göre düğmenin diğer tarafına giden kabloya, yani negatif uca bağlaman gerekir.
    Sanırım cevabı bu değil. Çünkü ortada bir devre yok. Aslında kontak açıkken artı uca bağlanması gerek diye biliyorum ama tam emin değilim ve artı ucu nasıl bulacam.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şöyle yapsan, motor ne bilmiyorum ama hemen hepsi aynıdır. Far switchine tek çift kablo gider zaten ikisini takip edip çok rahat bağlayabilirsin. Azcık başından elinle sıyır renklere bak sonra bağlı olduğu yere gidip aynısını bul. Hiç elektrik aksamıyla oynamana gerek yok.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    şimdi artı ucu bulmalısın...bulma konusu çok değişik şekillerde olabilir.elektrikçiler genelde ampul ve telli bir sistem kullanırlar.ama ben voltmetre ile buluyorum bi ucu motorun demirine tutuyorum öteki ucuda kabloların soket kısımlarından bakarak buluyorum kontak açıkken 12 13v olan kablo artı uç
    ordan kablo alıp senin swicthe takıyorsun swicth ten çıkış alıp uzunlara takıyorsun.böylece swicthe basınca uzunlar elektrik gelip yakması lazım
    varan22 bunu beğendi.

Motosikleti
    2004 ybr 125
    Sağolulun arkadaşlar . Olay çok basitmiş. Anahtardan çıkan kablonun birini fara giden uzuna diğerinide kontaktaki artıya bağladım ve işlem tamamlandı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)