Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha R6 Gaz Yemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    tirmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Arkadaşlar konu benim için acil ve önemli olup daha önce başına gelen varsa yardımını rica ederim. Zira sorun kangren bir hal aldığından sinirleri de yıpratmaya başladı.

Yamaha R6-S
    2007 model

8000 devir üzeri sanki hız kesiciye girmiş gibi oluyor ve gaz yemediği gibi devirlenmiyor da. Devir kesici vb. ikaz lambası yanmıyor, arıza kayıtlarında bir hata da göstermiyor. Birbirinden farklı tamircilere gitti fakat sonuç yok. En son akü ve konjektör değişmişti. Motor ilk çalıştığında genellikle sorun yok, 15 dakika kadar yol gittikten sonra sorun başlıyor ve ~8000 devir sınırı aşılamıyor.

Benzin pompası olabilir mi?
    Alternatör olabilir mi?
    Beyin olabiilir mi?
    Emniyet sensörlerinden biri olabilir mi?

Benim aklıma gelenler bunlar ancak çalışma detayını bilemediğim için daha fazla yorum da yapamıyorum, takıldım kaldım.

Konu benim için acildir, yardımcı olabilecek olanlara şmdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin pompası olsa hiç geçmez 8 bin deviri.
    Beyinde aynı şekilde olur diye düşünüyorum.
    Elektriksel bişey sanki
    tirmit bunu beğendi.

jikle acıktır jikle

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Beyin ve benzin pompası (Benzin deposu ile birlikte) başka motordan değişerek denendi, durum aynı. İnşallah gelişme oldukça haber vereceğim.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Allahın işi bu fazla kurcalama

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Gecmiş olsun aynı sorun kawasaki de olmustu gene arıza bölümünde 8000 deviri gecmiyordu konusunu baktım ama bulamadım ben

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Bujilere bakın-pipolara bakın. Sensörlere bakın... Sorununuz bunlardan birisi

Motosikleti
    mr 250 destro
    sana tavsıyem kızıltoprakta delta bısıklet yamaha servısıne gıt gokhan ustaya oyle bır r6gormustum orda yanı senın arızana benzeyen bır motor gokhan usta yapmıstı umarım arızan gıderılır sınır bozucu bır durum

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Nedense şu başlık geldi aklıma:

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...e-cakilir.html

Bir okuyun baştan sona belki düşük ihtimal de olsa aklınıza gelmeyen birşeyler bulursunuz.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Allah'ın olmayan bir iş yoktur

Buji ve pipolar kontrol edildi, ama tabi atlanan bir şeyler olabilir, oksijen sensöründen söz edildi bir de ama ne olduğunu bilmiyorum, soracağım.

Delta motorda çözüme kavuşamadık bakalım araştırmaya devam.

Konuya gün içinde bakacağım,

herkese teşekkürler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tirmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha R6 Gaz Yemiyor
    Gaz bulamıyorsa biber gazı yesin

Şaka şaka, bilen biri cevap versin....
    #sürenadam

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Kavasaki konusundan hatirladigim kadariyla motorun icinde kullanilan orjinal olmayan zincirin gereksiz uzamasindan kaynakliydi ama arkadaslarin belirttigi konuyu okumanizda fayda var.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Teşekkür ederim,
    Yazıyı okudum, videoyu da dün evde izlemiştim. Benzer ancak fazla örtüşmüyor gibi. Yanlışım yoksa orada motor devri sabit kalıyor, bende ise kompresyona düşüyor, boş viteste bende sorun gözükmüyor, sürüşte ise gaz kolunu çevirince motor frenine düşüyorsun. Bununla beraber ortak noktalar da yok değil. Bakarsın benzer bir şey de çıkabilir. Umutla bekliyoruz bakalım.

JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    sorun biraz farklı ama belki biri aradan birsey yakalar diye dusunerek; benim hayabusa israrla bezen 2500-3000 bazense 6000-6500 devir arasını ıkınarak, oksurerek ve devir keserek 1-3 saniye arasinda geciyordu. senin yaptigin gibi bir cok parcayi degistirdim, inceledim. sensorler, konjektor, hava filtresi, bujiler, ram air, sente ayari, yakit filtreleri, beyin... hic bir ustaya guvenmem her isi kendim yapmaya calisirim, ona ragmen bir cok namli usta gezdim ve hepside neden ustalara guvenmemem gerektigini gosterdiler bi' sekilde. sorun ise 5 ay once degistirdigim yuksek bar cikisli benzin pompasinda cikti.
    yazdiklarini okuyunca aklima gelen ilk soru ise bosta iken motor 8000 ustunu goruyor mu oldu?

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Eğer imkanın varsa (gerek yer, gerek el becerisi gerek teknik bilgi) kendi işini kendisi yapman kadar güzel birşey yok senle aynı fikirdeyim)
    bende boşta iken rastlamadım, sorunsuz üst devirlere çıkıyor ve böyleyken egzosta patlama, alev gibi çiğ atık diye düşünülebilecek bir şeye de rastlamıyorum.

Motosikleti
    Yamaha R6 (2006)
    Arkadaşlar foruma motorumla ilgili bir sorunu paylaşmak ve çözüm araştırmak için girmiştim.
    Benzer bir sıkıntı da 2 gündür benim 2006 R6'mda var. Motor arıza ışığı yanmıyor.
    Fakat motor 3-4k deviri geçtikten sonra sanki tek silindir bir enduro gibi çalışmaya başlıyor.
    Silkelenerek ilerliyor çekişten düşüyor ve sesi de vızıltı gibi çıkması gerekirken sanki sürekli
    egzos tükürüyomuş gibi çalışıyor. Sesi her ne kadar yeni nesil R1 lere benzemiş olsada bu durum
    anormal olduğu için keyfim kaçtı sizce neden olabilir ???
    Yardım ve önerilerinizi bekliyorum

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kirli yakıttan dolayı zaman içerisinde deponun dip kısmında tortu oluşur. Bu tortu zaman içerisinde depodan yakıt çeken filtreyi de yoğunlaştırıp tıkamaya başlar. Yüksek devirdi daha debili yakıt emilimi gerektiğinden, bu noktada emilimin önünü tıkamış gibi oluyorsunuz ve motor boğulma eğilimi gösteriyor. Deponuzun dip kısmını ve özellikle depodan yakıt çeken filtrenizi temizletin...
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Gecikme için şimdiden özür dilerim,
    Sonuçsuz kalan işleri bende sevmiyorum ama oluyor işte bazen böyle.

Problem ayaklık müşüründen kaynaklanıyormuş, değişti ve sorun bitti.
    İyi forumlar.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı tirmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecikme için şimdiden özür dilerim,
    Sonuçsuz kalan işleri bende sevmiyorum ama oluyor işte bazen böyle.

Problem ayaklık müşüründen kaynaklanıyormuş, değişti ve sorun bitti.
    İyi forumlar.
    Müşür nasıl böyle bir olaya sebep olabiliyor ki ? Bilgili arkadaşlar, açıklayabilir mi? Merak ettim.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama aynı sorun bende şuan mevcut viteste iken 4.500 rpm i geçemiyorum boşta iken sıkıntı yok. Ayaklık müşürü denmiş ama bi alaka kuramadım. açıklayabilecek arkadaş varsa sevinirim ona göre bende gidip değiştireyim. Ya da çok iyi anlayabilecek usta tavsiyesi varsa sevinirim. motor 2006 R6 teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)