Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha R6 Gaz Yemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    tirmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Ayak müşürü olarak tespit edilen husus da yanlış çıkmıştı, bir dönem sonra tekrarlayınca anlaşıldı.
    Son aldığım bilgi acil stop düğmesindeki temassızlıktan kaynaklandığı şeklinde oldu.

Umarım işinize yarar ve sorununuz çözülür.

Herkese selamlar ve hayırlı Ramazanlar.
    "Biz, onlar için, gemiye benzer, daha nice binekler yaratırız..." (Yasin / 42)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı tirmit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak müşürü olarak tespit edilen husus da yanlış çıkmıştı, bir dönem sonra tekrarlayınca anlaşıldı.
    Son aldığım bilgi acil stop düğmesindeki temassızlıktan kaynaklandığı şeklinde oldu.

Umarım işinize yarar ve sorununuz çözülür.

Herkese selamlar ve hayırlı Ramazanlar.
    Teşekkürler bir kontrol edeyim bakalım. olmadı sırayla,

1-bujiler ve kabloları
    2-bobin
    3-benzin pompası
    4-motorun üzerindeki sıcaklık sensörü
    5-ecu
    diye tek tek bakıcaz.
    servislerin coğunda diagnostik cihazıda yok ki bilgisayara bağlatsak. Yine de servis tavsiyesi bekliyorum arkadaşlar.
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

benzin pompası

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

benzin pompası üst devirlerde yetiştirmez bunun nedeni iç pompasının deform olması benzin popasını değiştir problem gider
    BlackGhost bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı Mechaniker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin pompası

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

benzin pompası üst devirlerde yetiştirmez bunun nedeni iç pompasının deform olması benzin popasını değiştir problem gider
    Teşekkürler, problem çözülünce sonucu yazacağım.

MZ781 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 251/1993 , Bajaj Boxer 150
    Debriyajla ilgili sıkıntı olabilirmi? Devir arttıkça sıyırırda... Böyle bir tecrübemde var

Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı MZ781 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajla ilgili sıkıntı olabilirmi? Devir arttıkça sıyırırda... Böyle bir tecrübemde var
    Değil, öyle olsa devir yükselir ama motor yürümez.devir almıyo,almıyo sonra ıkına sıkına 4500 rpm i geçince düzeliyor fırlıyor motor.yani sıkıntı tam 4500 rpm e kadar yukarısında problem yok aşağısında motor bazen tek buji eksik gibi çalışıyo bazen düzgün ama 4500 rpm e gelince boğulur gibi garip ses çıkarıp yürümüyor falan. Bir sıkıntı var ama dilinden anlayan yok. benzin pompası olması ihtimali kuvvetli ama yüksek devire çıkınca düzeldiği için emin değilim pompa mı başka birşey mi diye.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Basit düşünüyorum, uzmanlık alanım değil, sadece fikir.

Devir nasıl yükselir motorda ? - Gaz kolu çevirilir, gaz kelebekleri açılır,benzin pompası pompalar, enjeksiyon püskürtür,buji yakar, yanma odalarında patlar, oluşan gaz ile tepme kuvveti oluşur piston krank hareket eder, lastik döner.

Kontrol edilmesi gereken işlem sırasını oluşturmak sorun çözümmüne yardımcı olacaktır. Dediğim gibi sadece fikir yürütüyorum. Cok anladığımdan değil.

Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil, öyle olsa devir yükselir ama motor yürümez.devir almıyo,almıyo sonra ıkına sıkına 4500 rpm i geçince düzeliyor fırlıyor motor.yani sıkıntı tam 4500 rpm e kadar yukarısında problem yok aşağısında motor bazen tek buji eksik gibi çalışıyo bazen düzgün ama 4500 rpm e gelince boğulur gibi garip ses çıkarıp yürümüyor falan. Bir sıkıntı var ama dilinden anlayan yok. benzin pompası olması ihtimali kuvvetli ama yüksek devire çıkınca düzeldiği için emin değilim pompa mı başka birşey mi diye.
    Arkadaşlar selamlar,

motorun arızaları şu şekildeymiş,

1-benzin pompası - (değişti gaz yeme olayı düzeldi hiçbir devirde tıkanmıyor artık)
    2-buji bobinleri - (sol baştan 2 si de kaçak yapıyormuş, değiştdim, tekleme de düzeldi)

yani arıza tek biryerden değilmiş bu 2 si biraraya gelince motor sürülmez hale gelmişti.

Düzeldi çok şükür. Ama dertler bitti mi yoo. şimdi de debriyaj kaçırmaya başladı. 6000 rpm e kadar sıkıntı yok geçince devir fırlıyo ama motor aynı yerden devam ediyor ilginç

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Sorunun çözülmesine çok sevindim. Ben de bir suredir buji pipolarindan cekiyorum (bobinler) Sıfır mı taktiniz ve nereden ne kadara temin ettiniz acaba ?

Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunun çözülmesine çok sevindim. Ben de bir suredir buji pipolarindan cekiyorum (bobinler) Sıfır mı taktiniz ve nereden ne kadara temin ettiniz acaba ?
    Önce servisten aldığım fiyatı paylaşayım da

Merhaba,

Ateşleme bobininin tanesi 419 tl. Yakıt pompaso 2496 tl Parçalar siparişle Ort. 1 ay'da yurtdışından gelir.

iyi günler.

Sonra da kendi temin ettiğim yöntemi paylaşayım;

benzin pompasını Aliexpressten aldım, 30 usd a 15 günde geldi. buji bobinlerini ebay den 2 adet olarak 2.el aldım 40 usd verdim. Tl ye çevirmeye gerek görmedim bile yani (servisten gelen fiyattandan sonra)gerçi 2 el ama sağlam çıktı sonuçta.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Benzin pompasını daha önce degistirdim ( Sorun o değilmiş ama ücret odemedigim için sorun etmedim) Buji pipolarindan emin oldum ve arkadasimdan iki tane cikma temin ettim ve sorunumun %90 i halloldu. Ancak araştırmalarıma gore bobinler tamamen sağlam veya tamamen is görmez olabildiği gibi düşük performansla da çalışabiliyormus. Bunu da voltmetre ile ölçerek anlıyor ecnebi vatandaşlar. Oldukça basit yani. Ben de aliexpresste 4 bobin ve soket-kablo takimi ile 130$ a buldum ancak kalitesinden emin olamadigim için beklemedeyim. Muhtemelen yeni sezona degistiririm dayanamayıp

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)