Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Seyir halinde telsiz ile iletişim hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @crato
    Arkadaşım ürünler güzel de 535 USD verdikten sonra bu işin sonu yok zaten. Biz maliyeti de düşünüyoruz.

@Sword
    Giderken rüzgar sesinin iletişimi engellemesi bizim için en büyük problem. Onun dışında ne tür bir telsiz kullandığının pek bir önemi yok dediğin gibi. Hepsinin gücü maksimum 500 mWatt olmak zorunda. Daha güçlü telsiz kullanmak için sertifika falan almak gerekiyor. Kulaklık için ikinci çözüm uygun gibi. Telsizlerimiz var zaten. İki tane gırtlak mikrofonu aldık mı bu iş biter sanki. Ancak bu mikrofonların telsiz girişine uygun jacklisi var mı acaba?

@artniyet
    Tabi ki bu tür şeyler yapmak mümkün ve kolay ancak maliyetinin 50 YTL olduğunu ve aküyü zorladığını düşünürsek aynı fiyata düzgün çalışanlarını tercih etmek daha mantıklı gibi.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    arkadaşlar hepsi güzelde..ben şunu sorucam..diyelim 4-5 arkadaş bu cihazların herhengibirinden (hepsi aynı olmak koşulu ile) aldık..hepimiz bir birimizle yolculuk esnasında konuşabiliyormuyuz yoksa sadece iki kişimi konuşabilir bu cihazlarla..yani bazı telefonlarda konferans seceneği vardırya onun gibi bişi varmıdır..

Sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 fazer
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    @Sword
    Giderken rüzgar sesinin iletişimi engellemesi bizim için en büyük problem. Onun dışında ne tür bir telsiz kullandığının pek bir önemi yok dediğin gibi. Hepsinin gücü maksimum 500 mWatt olmak zorunda. Daha güçlü telsiz kullanmak için sertifika falan almak gerekiyor. Kulaklık için ikinci çözüm uygun gibi. Telsizlerimiz var zaten. İki tane gırtlak mikrofonu aldık mı bu iş biter sanki. Ancak bu mikrofonların telsiz girişine uygun jacklisi var mı acaba?
    Orada fitment chart gibi birşey vermiş hangi telsize uyar hangisine uymaz gibi. Sizin aldığınız telsiz yoktu ama sanırımbunların büyük çoğunluğu aynı şeyi kullanuyor.
    Sizin adlığınız telsizin jack'ı ikiliydi birisi(üzerinde 3 halka olan sanırım ses için diğeride ptt butonu için. Büyük ihtimalle bu pmr telsizlerin büyük çoğunluğu aynı bağlantıları kullanıyor.

Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar hepsi güzelde..ben şunu sorucam..diyelim 4-5 arkadaş bu cihazların herhengibirinden (hepsi aynı olmak koşulu ile) aldık..hepimiz bir birimizle yolculuk esnasında konuşabiliyormuyuz yoksa sadece iki kişimi konuşabilir bu cihazlarla..yani bazı telefonlarda konferans seceneği vardırya onun gibi bişi varmıdır..
    Vedat bu telsizlerin hepsi aynı aynı marka almanda şart değil hepsi emsal özellikleri taşıyor. aynı kanalı ayarlarsan herkez bir birini dinliyebiliyor.

Ayrıca aselsanın bi modelinde intercom özelliği varmış. Artçınla birlikte aynı telsize bağlanıyorsun bir motor tek telsizle idare ediyor böylece. O zamanda inip binerken kablolar yüzünden sorun oluyormuş.
    Eren PALA
    Siyah Fazer ' 06

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @vedat kaya
    Aynı frekansa ayarladığın zaman istediğin kadar kişi aynı freakansta konuşabiliyor. Sayı sınırı yok. Ayrıca Sword'un dediği gibi aynı marka ve model almak zorunda da değilsin. Bu tip telsizlerin hepsinin zaten benzer özellikleri var. 8 kanal destekliyor.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ben geçen doğubankta sordum bu telsiz işini, adam bana 300YTL fiyat çıkardı.
    Sistem aşağıdaki resimde mevcut, louis.de fiyatı 200€ (tek fark telsizler aselsan cobra modeli)

hoparlörler ve mikrofon cırtcırtlı kaskı içine takılıyo çok güzel. Mükemmel bi sistem bence. bi kablo direksyona gidiyo, ordan basıp konuşabiliyosun.
    telsizlerin çifti 120 ytl, kulaklık, düğme ve mikrofon setinin çifti 180 ytl

Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR

bunu sevdim

arkadaşlar ortak beğendiğiniz bir sistemi bende almak istiyorum teknik özellikleri fazla inceleyemiyorum vakıt yok ..siz bu ok dir derseniz bencede ok
    alalım yolda telefondan müzik dinlemektense konuşup sohbet ederiz..

Arkadaşlar , benden size tavsiye , eğer bu işe girecekseniz , 100 YTL fazla verip ASELSAN ya da MOTOROLA alın.

Kaliteyi göreceksiniz...

cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karaköyde istediğimiz özellikleri söyleyerek bi sistem yaptırabiliriz fiyatta buradakilerden çok farklı olmaz ha estetik bi tasarımı olmaz belki ama motorların içine monte edilebilen bi sistem yaptırabiliriz hem intercom olarak kullanılabilen ,hem mp3 çalar vs bağlanabilen aux girişi olan ,hemde konferans halinde diğer motorlarla görüşebilen bi sistem yaptırılabilir bu yasal olma konusunda da gerekli ruhsat alınabilir daha büyük çaplı telsiz için bence astarı yüzünü geçiyomudur bilemem bende iki tane var ruhsat gerektirenlerden denizci bi arkadaşım getirmişti gerekirse deneme yaparız
    her şey mümkün değil
    hiç bir şey de imkansız

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar.. interkom dediğiniz özellik nedir ve ne işe yarar.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @viper_1
    Arkadaşlar , benden size tavsiye , eğer bu işe girecekseniz , 100 YTL fazla verip ASELSAN ya da MOTOROLA alın. Kaliteyi göreceksiniz...
    Arkadaşım bu tip telsizlerin arasında kalite farkı yok. Hepsinin de özellikleri birbirine çok yakın. Problem telsizin hangisinin seçileceği değil. Problem yolculuk esnasında hangi sistem ile daha kaliteli ve rahat bir konuşma yapılabiliyor olduğu. Tüm telsizlerin ortak özellikleri 8 kanal desteğinin olması, 3-5 km mesafe desteği ve Vox özelliği.

HAYALBUYSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Hepsinin çıkış güçleri aynı zaten 446 herz den gönderiyor.
    FAZER FZ-1 OLACAK YAKINDA......

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Biz bu haftasonu da denedik telsizleri. Arkada oturanların kesinlikle Vox özelliğini kullanmaması gerekiyor. Rüzgar nedeniyle Vox özelliği yüzünden hat onlarda takılı kalıyor. Zaten arkada oturanların elleri müsait olduğundan bu problem yaratmıyor. Mikrofonların üzerini sünger ile kapladık. Rüzgar sesini almamayı başardık. Ancak şehir içinde iletişim çok güzel kuruluyorken, 80 km/h sürat ve üzerinde iletişim pek de başarılı değil. Burada kaskın kalitesi de oldukça önemli, rüzgar sesini ne kadar az alıyorsa o kadar iyi. Benim kasklar artık 3 senesini doldurduğundan bu işi bir de yeni kaskları aldıktan sonra denemek istiyorum. Şimdi uygun fiyata gırtlak mikrofonu bulmaya çalışacağız. Sanıyorum bu işin en garantili yöntemi bu olacak. O zaman ne rüzgar sesi ne de motor sesi etkiliyor iletişimi.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Biz bu haftasonu da denedik telsizleri. Arkada oturanların kesinlikle Vox özelliğini kullanmaması gerekiyor. Rüzgar nedeniyle Vox özelliği yüzünden hat onlarda takılı kalıyor. Zaten arkada oturanların elleri müsait olduğundan bu problem yaratmıyor. Mikrofonların üzerini sünger ile kapladık. Rüzgar sesini almamayı başardık. Ancak şehir içinde iletişim çok güzel kuruluyorken, 80 km/h sürat ve üzerinde iletişim pek de başarılı değil. Burada kaskın kalitesi de oldukça önemli, rüzgar sesini ne kadar az alıyorsa o kadar iyi. Benim kasklar artık 3 senesini doldurduğundan bu işi bir de yeni kaskları aldıktan sonra denemek istiyorum. Şimdi uygun fiyata gırtlak mikrofonu bulmaya çalışacağız. Sanıyorum bu işin en garantili yöntemi bu olacak. O zaman ne rüzgar sesi ne de motor sesi etkiliyor iletişimi.
    merhaba boy
    son mesajın üzerinden 2 ay geçmiş.
    sistemi hala kullanıyormusunuz?
    gırtlak mikrofonunu temin edip kullandınızmı?
    güncel bilgi yazarsan sevinirim. yaz geldi, geziler başladı. lazım olacak bu bilgiler.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Valla boyun referansıyla bende switel wt227 sipariş ettim. Gelince görücez nasıymış.
    Daha öncede ebay dan intercom almıştım hala bekliyorum gelecek.(gitti dolarlar)
    Yaşa ve Yaşat

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hort..

Yararlı başlık, belki bilgili birileri bişeyler yazar..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bende radioshack iki telsiz var.çanakkale gezimizde iki otobüs arasında rehberin konuşmalarını mikrofonla aktarmıştık gayet başarılı idi çalıştığımız yerde telefonun dahi çakmediği perde betonların arasından net görüşme yapıyoruz motosiklette hiç denemedim .ilk fırsatta deneyip izlenimlerimi aktaracağım

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Hooooorttt...

Kullanımda bir değişiklik olmadı. Marmok ve Emok festivalinde kullandık arada. Cep telefonundan daha pratik. Ancak çok kişide olacak ki öyle anlam kazanıyor.

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Hort ...

belki yeni teknolojiler gelmiştir, haberdar olanlar bilgilendirsin lütfen. Sezon başlamadan bir tane edinmek istiyorum, özellikle artçı ile rahat konuşabilmek önemli.

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    ARKADAŞLAR HARBİDEN KONU HORTLAMIŞ...

ancaaak geçen hafta aldım bir çift switel el telsizi
    160 ytl (gerçi ben para daha wermedimde ) bu fiyata satılıyor dedi kankam (ayrıca bayisi burada )
    kutudan çıkanları söylüyorum
    iki adet çift yönlü el telsizi 8 kanal , 8 adet şarj edilebilir pil (16 saat bekleme süresi) iki adet mikrofonlu kulaklık , sarj cihazı ,
    handfree özelliği mükemmel mandala basmadan diğer motosikletli arkadaşlar ile seyir halinde iken (yada artçınız ile) konuşabiliyorsunuz(konuşmaya başladığınız anda sinyal aktif hale geliyor hatta hassasiyet ayrı bile var gereksiz yere konuşmalarınız duyulmasın diye)
    5 km düz alanda kapsama alanı var.yüksek bir noktada isen en az iki katı...şehiriçi ise 1 km civarında konuşulabiliyor müsait zamanda resimlerini koyarım topiğe....
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı lodos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR HARBİDEN KONU HORTLAMIŞ...

ancaaak geçen hafta aldım bir çift switel el telsizi
    160 ytl (gerçi ben para daha wermedimde ) bu fiyata satılıyor dedi kankam (ayrıca bayisi burada )
    kutudan çıkanları söylüyorum
    iki adet çift yönlü el telsizi 8 kanal , 8 adet şarj edilebilir pil (16 saat bekleme süresi) iki adet mikrofonlu kulaklık , sarj cihazı ,
    handfree özelliği mükemmel mandala basmadan diğer motosikletli arkadaşlar ile seyir halinde iken (yada artçınız ile) konuşabiliyorsunuz(konuşmaya başladığınız anda sinyal aktif hale geliyor hatta hassasiyet ayrı bile var gereksiz yere konuşmalarınız duyulmasın diye)
    5 km düz alanda kapsama alanı var.yüksek bir noktada isen en az iki katı...şehiriçi ise 1 km civarında konuşulabiliyor müsait zamanda resimlerini koyarım topiğe....
    ben de bu aralar bu konu ile ilgileniyordum ki konu hooorrrttttt lamış.
    tam zamanında yani
    lodos sen nereden aldın acaba telsizleri, fiyat gayet uygun geldi, sanırım sezon başlamadan bende bir çift alırım.
    sevgili boy sen gırtlak mikrofonu işini naaptın?hallettiysen nereden kaça aldığını buraya yazabilirmisin.(bir türlü buluşamadık sizle de yaw, bi buluşsak neler sorucam ama )

ps.. bu mesajı yazdıktan hemen sonra yazıcıoğlundaki arkadaşları aradım, onlarda beni ilgili 1 2 arkadaşlarına yönlendirdi.edindiğim bilgiler şöyle,
    1- yazıcıoğlunda switel diye bir markadan kimsenin haberi yok
    2- görüştüğüm 2 kişide de en ucuz aselsan cobra vardı.fiyat 2li set 130 ytl
    3- kulaklık+mic ayrı almak gerekiyor.o da 20 ytl
    4- gırtlak microfonu sordum, ilk dükkan cobralar için gırtlak mic. kullanılamayacağını göyledi, eski modellerde kullanılabiliyormuş,cobrada tek giriş varmış ve uygun mic bulunamayacağını soyledi.2. dükkanın ise gırtlak mic nedir ondan bile haberi yoktu.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler