Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tekliyor. Acil !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Depoyu ve karbüratörü temizledikten sonra motor teklemeye başladı. Yüksek devirde 4. ve 5. viteste 60kmh üzeri hızlarda tekleme yapıyor, 70kmh üzerine çıkmıyor. Buji-hava filtresi-benzin musluğu ve benzin filtresi temizlik sonrası değişti ancak benzin musluğunu kontrol ettiğimde bir miktar pislik biriktiğini gördüm. Teklemenin nedeni pislik olabilir mi ? Onun haricinde motorda 400gr yağ mevcut. 1000km önce değiştirmiştim. 100km'de ortalama 40gr yağ yakıyor. Yakıt 4Lt/100Km.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Nedeni pislik olabilir. Yeteri kadar benzin pompalanmadığında tekleme yapar. Hazır el atmışken musluk ve hortumlarıda değiştiriniz derim. Neden bu kadar fazla yağ yakıyor? ve yağı tamamlayın, elinize almanız olası olur motoru...

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Musluğu değiştirdim hocam, hortumları da değiştireceğim. Castrol Power1 10-50 kullanmaya başladığımdan beri yağ tüketimi arttı. Nedenini bilmiyorum.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Musluğu değiştirdim hocam, hortumları da değiştireceğim. Castrol Power1 10-50 kullanmaya başladığımdan beri yağ tüketimi arttı. Nedenini bilmiyorum.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
    Ustam şöyle der; Motoru hangi markaya, hangi yağa alıştırırsan hep onu kullan...

Mesela benim benzinli rc arabamda aynı muhabbet döner. Hangi marka yakıt kullanıyorsanız, onunla devam edin şeklinde...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Depoyu ve karbüratörü temizledikten sonra motor teklemeye başladı. Yüksek devirde 4. ve 5. viteste 60kmh üzeri hızlarda tekleme yapıyor, 70kmh üzerine çıkmıyor. Buji-hava filtresi-benzin musluğu ve benzin filtresi temizlik sonrası değişti ancak benzin musluğunu kontrol ettiğimde bir miktar pislik biriktiğini gördüm. Teklemenin nedeni pislik olabilir mi ? Onun haricinde motorda 400gr yağ mevcut. 1000km önce değiştirmiştim. 100km'de ortalama 40gr yağ yakıyor. Yakıt 4Lt/100Km.

Yardımcı olursanız memnun olurum.
    Karburatoru temizlediysen hava ayar vidasinida ellemissindir buyuk ihtimal. Hava ayarin bozulmustur. Veya jikle acik kalmis olabilir bi kontrol et istersen.

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bujiyi değiştirdim sorun çözüldü.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bujiyi değiştirdim sorun çözüldü.
    her zman akla son gelen buji
    benim ilk önce aklıma gelir çünkü motorun pistondan sonra hatta en çok ve zor şartlar altında çalışan parçası buji...ilk önce hep buji patlak verir o yüzden yanımda her zaman yedek bulundururum.yakıt sarfiyatında buji ile düşecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)