Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motordan gelen ses ne olabilir sizce (videolu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    s.a. arkadaşlar gençlik mi cahillikmi işte motorumun motoru sapa sağlam sorunsuzken gittim silindir büyütme flan işine girdim bu arad motorum kadırga kd125 ybr motoru var üzerinde denemelerim sonuç vermedi ve randuman tutmadı bende söküp orjinal silindirini taktım ama arada ne yaptım bilmiyorum motordan ses geliyor şuan büyük ihtimal krank kolundan ama size sorayım dedim sesin oluşu nasıl derseniz açıklayayım

motor rolantide iken ses var tık tık tık diye gazı verip yüke binince kalkarken ses çoğalıyor 5 bin devire kadar ses var sonra sesi kesiyor istediğin kadar aban redlinaya sok ses yok motor komprosöre binsin devir 2-3 bine düşsede yine ses yok gaza bastığın an ses başlıyor yine 5 bin devire kadar birde sabit gidersem 4 binde flan yine ses kesiyorgaza bas çek yapayım ses gelip gidiyor yani motora yük binince ses oluyor bunun sebebi ne olabilir krank kolu boşluk mu yapmıştır sizce yoksa başka bir sebep mi var

rolantideki sesi

http://www.youtube.com/watch?v=3eN-RqyKUes&feature=youtu.be
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    egzantirik-subap ?

mrtt7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09
    eksantrik gergisine bi bak derim. Çok benzer ses vardı eski motosikletimde eksantrik gergisi değişimi ile çözülmüştü.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantirik-subap ?
    Alıntı mrtt7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksantrik gergisine bi bak derim. Çok benzer ses vardı eski motosikletimde eksantrik gergisi değişimi ile çözülmüştü.
    abi eksantrikden diyorsunuz ancak yazımı okuduysanız motor yüke binince dahada artıyor boş gaz verirsem boşta ses yok o kadar yinede gergiden mi yapar sizce ? gergi motorun yüke binmesine göre ses yapabilir mi yani

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi eksantrikden diyorsunuz ancak yazımı okuduysanız motor yüke binince dahada artıyor boş gaz verirsem boşta ses yok o kadar yinede gergiden mi yapar sizce ? gergi motorun yüke binmesine göre ses yapabilir mi yani
    Dostum uzmanlık alanım daha çok scooter üzerine. Ama bu ses yukarıda yazdığım gibi egzantirik veya subap sesine benziyor. Emin olmak için açıp, bakmak gerek yinede...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum uzmanlık alanım daha çok scooter üzerine. Ama bu ses yukarıda yazdığım gibi egzantirik veya subap sesine benziyor. Emin olmak için açıp, bakmak gerek yinede...
    anladım abi teşekkür ederim size birde sürerken çekeyimde sesi tam duyun zaten bu gidişle açacam motoru takrar

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    anladığım kadarıyla orjinal halinden bir şey değştirmeden sadece slindir piston sekman değiştirerk mod yaptın fakat randımanlı olmadı yine orjinal silindirini taktın bu durumda orjinal halinden bir şey değişmeyeceği için muhtemel genel ayarlarda veya montajda sıkıntı olabilir.mesela
    sente
    subap ayarı
    ekzantrik zincir gergisi
    sekman montajı
    piston krank montajı gibi sebebleri tekrar emin olarak söktüğün şekilde elden geçirmelisin işi şansa bırakma videoya gelince sanki piston silindire göre bol yatak vuruyo gibi geldi(ihtimal)önce sente ve subap ayarlarını kontrol et bakalım ne çıkacak duruma göre diğerlerini tekrar elden geçirirsin.saygılar

Motosikleti
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla orjinal halinden bir şey değştirmeden sadece slindir piston sekman değiştirerk mod yaptın fakat randımanlı olmadı yine orjinal silindirini taktın bu durumda orjinal halinden bir şey değişmeyeceği için muhtemel genel ayarlarda veya montajda sıkıntı olabilir.mesela
    sente
    subap ayarı
    ekzantrik zincir gergisi
    sekman montajı
    piston krank montajı gibi sebebleri tekrar emin olarak söktüğün şekilde elden geçirmelisin işi şansa bırakma videoya gelince sanki piston silindire göre bol yatak vuruyo gibi geldi(ihtimal)önce sente ve subap ayarlarını kontrol et bakalım ne çıkacak duruma göre diğerlerini tekrar elden geçirirsin.saygılar
    evet kardeş son dediğin gibi piston yatak vuruyor da olabilir neden dersen slindire çok rahat girdi sanki bol gibiydi rahat girdi

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    bencede eksantrik ve supap ayarı..

Motosikleti
    Alıntı vedatkavak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede eksantrik ve supap ayarı..
    inş. abi dediğiniz gibidir onlardaysa sorun onları yapması kolay

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Segmanların sırası doğru takıldı mı? Bir de silindir bloğu toplanırken eşit sıkılması lazım, conta patlatmış gibi bir ses geliyor. Tabii ki sübap sesine çok benziyor, onu yazmadım... Kolay gelsin

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    subap değil bence komple yeni silindir piston ve sekman istiyor. silindirde aşınma var sekmanlar yuva açıyor resmen silindire.

Motosikleti
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Segmanların sırası doğru takıldı mı? Bir de silindir bloğu toplanırken eşit sıkılması lazım, conta patlatmış gibi bir ses geliyor. Tabii ki sübap sesine çok benziyor, onu yazmadım... Kolay gelsin
    subab ayarında ve sentede sıkıntı yok ona eminim aslında ama bakacağım conta patlamayık kardeş sebebi motoru yeni topladım ilk çalıştırmadan itibaren var bu ses sonra tekrar sökmek istemedim vakit dardı teşekkür ederim bilgiler için yinede

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap değil bence komple yeni silindir piston ve sekman istiyor. silindirde aşınma var sekmanlar yuva açıyor resmen silindire.
    zaferkarızma silindir sekmansa sorun bence dert değil bana motoru komple yardırmasında başka bir şey istemiyorum krank flan da yani sorun olmasın hafta sonu söküp bakacağım inş. olmadı 50 tl masraf eder rektefe ettirir yeni piston alır takarım

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Benzer ses benim motorda da var gerginin gelmesini bekliyorum bence senin problem de egsantrik gergisi
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    sanayide ustalara gösterdim herkes farklı birşey dedi ama genel sonuç birşey olmaz sür böyle ama iyi dedikleri bir ustanın yorumu etek vuruyor dedi piston bul olmasından dedi doğru olabilişr çünkü çok rahat girmişti piston silindire

Motosikleti
    ben ne dedim sana . o silindiri söktüğünde sekmanların silindirin eteğine yuva açmaya başladığını görüceksin. sakın rektefe etme komple (silindir piston sekman) al ve tak. takmadan önce silindirin içini az bişi yağla.

Motosikleti
    ben ne dedim sana . o silindiri söktüğünde sekmanların silindirin eteğine yuva açmaya başladığını görüceksin. sakın rektefe etme komple (silindir piston sekman) al ve tak. takmadan önce silindirin içini az bişi yağla.
    rektefe niye yapmayayım sizce sebep ?

Motosikleti
    orjinali gb randıman vermeyecek denenmiş tecrübe edilmiş şeyler.zaten komple si ne kadar uğraştığına rektefe parasına deymicektir .

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    piston etek vuruyorsa motor ısındığı zaman ses kesilir . piston direk ısıya maruz kaldığından genleşerek çap büyüyecek, silindirde hava veya su soğutma sistemiyle dışarıdan soğuduğu için genleşme daha az olacağından pistonla silindir arasındaki boşluk ta azalacak dolayısıyla seste azalacak. ben senin yerinde olsam şu işlem sırasını uygularım;
    1 eksantrik zincir gergisinin ortasında ayar vidası vardır motor çalışırken tornavidayla saat yönünün tersine doğru çevirdiğimiz zaman zincire baskı yapar ses kesildiyse tensör arızalıdır.
    2 ses kesilmediyse külbütör kapağını kapağını söküp kam mili yataklarının boşluklarını tornavidayla aşağı yukarı kastırarak kontrol et çok boşluk varsa problem burda da olabilir
    3 piyano yataklarınıda kontrol et
    4 silindir kapağını sök anahtarla krank milini sabitle pistona el ile kuvvet uygula biyel kolu rulmanında boşluk olup olmadığını kontrol et
    5 dahada geriye krank mili kaldı . pistonu büyütünce krank mili fazla kuvvetten eğildiyse salgıdan dolayı yatakları aşındırmış olabilir
    tabi kendi motorunuzu daha iyi tanıyorsunuz. ben kendi motorumu aklımda canlandırarak olasılıkları yazdım . benim motordada ses vardı ama sizinki gibi tık tık tık diye her patlama zamanında ses gelmiyordu .daha yankılıydı tıktıkırr tıktıkırr diye motor ısınınca kesiliyodu bende piston etek vuruyor diyodum kendimce ama Allah tan tensör yayı ısıdan özelliğini yitirmiş eksantrik zincirine az baskı yapıyormuş ısınıncada genleşmeden sesi kesiyomuş. inşallah senin probleminde budur
    İmportant bunu beğendi.

Motosikleti
    orjinali gb randıman vermeyecek denenmiş tecrübe edilmiş şeyler.zaten komple si ne kadar uğraştığına rektefe parasına deymicektir .
    anladım kardeş sağol bilgiler için

Alıntı ufukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piston etek vuruyorsa motor ısındığı zaman ses kesilir . piston direk ısıya maruz kaldığından genleşerek çap büyüyecek, silindirde hava veya su soğutma sistemiyle dışarıdan soğuduğu için genleşme daha az olacağından pistonla silindir arasındaki boşluk ta azalacak dolayısıyla seste azalacak. ben senin yerinde olsam şu işlem sırasını uygularım;
    1 eksantrik zincir gergisinin ortasında ayar vidası vardır motor çalışırken tornavidayla saat yönünün tersine doğru çevirdiğimiz zaman zincire baskı yapar ses kesildiyse tensör arızalıdır.
    2 ses kesilmediyse külbütör kapağını kapağını söküp kam mili yataklarının boşluklarını tornavidayla aşağı yukarı kastırarak kontrol et çok boşluk varsa problem burda da olabilir
    3 piyano yataklarınıda kontrol et
    4 silindir kapağını sök anahtarla krank milini sabitle pistona el ile kuvvet uygula biyel kolu rulmanında boşluk olup olmadığını kontrol et
    5 dahada geriye krank mili kaldı . pistonu büyütünce krank mili fazla kuvvetten eğildiyse salgıdan dolayı yatakları aşındırmış olabilir
    tabi kendi motorunuzu daha iyi tanıyorsunuz. ben kendi motorumu aklımda canlandırarak olasılıkları yazdım . benim motordada ses vardı ama sizinki gibi tık tık tık diye her patlama zamanında ses gelmiyordu .daha yankılıydı tıktıkırr tıktıkırr diye motor ısınınca kesiliyodu bende piston etek vuruyor diyodum kendimce ama Allah tan tensör yayı ısıdan özelliğini yitirmiş eksantrik zincirine az baskı yapıyormuş ısınıncada genleşmeden sesi kesiyomuş. inşallah senin probleminde budur
    ufuk eline koluna sağlık dediklerinizi yapacağım inş. hafta sonu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)