Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektirik arızası konusunda fikir lazım beyler,

Motovento
    REKLAM ALANI
    sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ağırlıkta olan özelliğim motor ustalığı değildir onun arızasını bulayım yeni parça siparişi verip yerine montajlayayım , ama dostlarım yaratıcılığımın iyi olduğunu söylüyorlar , unutmayalımki ben çok iyiyim her şeyi biliyorum diyen adam çok yanılır çocukluğumdan beri motor tamircisi olayım diye hiç çaba göstermedim heveste etmedim , ama bir motor ustasının yanında 6 ay takılayım 7. ayın sonunda ustayım diyebilirim , kendi kendine işi öğrenmeye kalktığında, sadece zaman aralığı uzuyor ve tabikide bilgiye ulaşmak daha pahalı oluyor bunu öğrendim mesela hayattan

ama şunu söyleyebilirim çalışmayı severim ve yeterki bir şeyi kafaya takmayayım ! aklıma düştüğü andan itibaren er olur geç olur o iş nihayete varır ve yarım iş bırakmayı sevmiyorum , insan uğraşa uğraşa her şeyi öğreniyor yeterki istesin !

ve kendi işini kendin görebiliyor olmanın tadını , hiç tatmamış olan arkadaşlarımız varsa şiddetle tavsiye ediyorum , artık ellerine tornavidayı alsınlar derim yinede tamirci ustalar aç kalmaz merak etmeyin
    irfan abi su durumda elektrıksel donanımlarda bence saglam parca olupta denemeden sorunu bulmak zorlasır , ölçu aletlerıyle de çalısmak mantıklı kendı elektrık kontrol kalemımız varya ampulden saseden elektrık alıp baktıgımız bunlar sart .tabı hangı parca görevını yapmazsa nereye elektrık gıtmez nereye elektrık gelıyorsa motor kesın calısmalı baska bır durum söz konusu olmazsa bunları denemek lazım mesela konjektor arızası olunca aku sarj etmez gıbı sorun akunun arızalı olup sarj tutmaması degıl gıbı olabılır. bılgıyle yola cıkmak makul . motorsıklet calışmayınca scooterlarda nerelere bakılır bunun uzerınde duralım derım .
    piyanist_irf bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi su durumda elektrıksel donanımlarda bence saglam parca olupta denemeden sorunu bulmak zorlasır , ölçu aletlerıyle de çalısmak mantıklı kendı elektrık kontrol kalemımız varya ampulden saseden elektrık alıp baktıgımız bunlar sart .tabı hangı parca görevını yapmazsa nereye elektrık gıtmez nereye elektrık gelıyorsa motor kesın calısmalı baska bır durum söz konusu olmazsa bunları denemek lazım mesela konjektor arızası olunca aku sarj etmez gıbı sorun akunun arızalı olup sarj tutmaması degıl gıbı olabılır. bılgıyle yola cıkmak makul . motorsıklet calışmayınca scooterlarda nerelere bakılır bunun uzerınde duralım derım .

uğraştığım ve gördüğüm kadarıyla ilk olarak buradan başlayacağım , bu parçayı bir değişelim bakalım , sonuç alamazsam sırasıyla yenileyeceğim zira sistemin hepsini bir parça olarak alabileceğim bir yer varsa elbette değişirim para sorun değil lakin onaramazsam değişeceğimde piyasada parçada bulamadım

model honda balyy 2 zamanlı 100 cc scooter dır . bilen gören arkadaşlar buradan link paylaşabilir

http://www.camgöz.com.tr/asp/product...EJO-103-KOPTUR
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Abi senin konular bizi aşıyor kolay gelsinden başka birşey diyemiyoruz

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    abi sen cıkamadın bu aksam forumdan hehe :D iki zamanlılar tadından yenmıyordu nerede o motorlar ''benzın alınan senelerde''. yagını karıstır cıkan koku nun tıryakısıydık hele o duman 115 lık yamaha kinglerde 135 rx kınglerde uzadıkta uzardı motorlar :D

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    abicim öncelikle kolay gelsin o malum zamazingo tek kablo olduğuna göre beyine tetikleme şase olarak gidiyordur.benderimki o malum parçanın kablosunu şaseye deyir çek kısaca tetiklemeyi manuel yap bu arada bujide kıvılcım görürsen bozulan zamazingoyu değiştir

Motosikleti
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim öncelikle kolay gelsin o malum zamazingo tek kablo olduğuna göre beyine tetikleme şase olarak gidiyordur.benderimki o malum parçanın kablosunu şaseye deyir çek kısaca tetiklemeyi manuel yap bu arada bujide kıvılcım görürsen bozulan zamazingoyu değiştir
    beyine şase olarak - eksi olarak giden kablo üzerinde görünen kablo değil parçanın metal bağlantılarından alıyor şasisi bakalım deneyeceğim yinede sağol , hayırlı bayramlar cümleten.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Abicim kuplör bulamıyorsan CDI ile ona uygun kuplör al, ikisini birden değiş. 150 lik skuterlerinkiler 10 lira cdi, kuplör de olsun olsun o kadardır.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi

Aynı sıkıntı bu benım ''ÇİLE'' de de mevcut İrfan ağabey Lanet motorun buji yeri yalama oldu söktüm gönderdim tornaya geldi. Taktık motor çalıştı. 4 5 metre yerini değiştirdik duvarın dibine aldık, o günden beri çalışmamaya başladı Senin gibi denemediğim zımbırtı kalmadı çıldırttı beni resmen Konunun takipçisiyim çözebilirsen senden akıl alıcam

Motosikleti
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...02224653_n.jpg

Aynı sıkıntı bu benım ''ÇİLE'' de de mevcut İrfan ağabey Lanet motorun buji yeri yalama oldu söktüm gönderdim tornaya geldi. Taktık motor çalıştı. 4 5 metre yerini değiştirdik duvarın dibine aldık, o günden beri çalışmamaya başladı Senin gibi denemediğim zımbırtı kalmadı çıldırttı beni resmen Konunun takipçisiyim çözebilirsen senden akıl alıcam
    statör dışında denemediğim parça kalmadı onun aynısı yok , lakin ölçümlerde kopukluk görünmüyor ama beyine elektirik yollamıyor , honda ya gittim derdimi, anlattım motor tedavülden kalkmış bir model olmazssa isviçreden getirteceğiz dediler, Allahtan fiyatını sormak aklıma geldi

dedim ne kadar olacak fiyatı ? , bayan sekreter 1 sn, bekleyin dedi arada cayımızı yudumluyordukki fiyatı duyunca çay boğazımda kaldı 100 cc 2 zamanlı scooter in statörü tam olarak 450 lira fiyat verdiler ve hemen motoru taşlamayla parçalayıp hurdaya yani , anavatanına tekrar geri yollamak geçti aklımdan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)