Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilgisi olan abilerim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Motosikletim honda cbf 150 2011 12.000 km de. Motosikletimde bir degisiklik hissettim ve sizlerle paylasmak istedim. Bana fikirlerinizde yardimci olmanizi rica ediyorum.

Motosikletim ile bir hafta once 170 km lik bir yoldan geldim. Motorun rolantide calisirken devir ibresi noemalde 1,5 olmasi gerekirken 1,5 devrin uzerinde oldugunu ve devir ibresinin surekli bir asagi bir yukari oynadigini gordum. Canim sikildi haliyle. Daha once sabit devirde calisan motorun sanki bi ayari kaymis gibi geldi bana. Ayrica gaz verdigim zaman 5- 5,5 nci devirlerde gidonda bir titresim ellerimi gidiklarcasina uyusturuyor gibi bir ilkle karsilastim.Motorcuya gitmedim. Once sizlerin fikirlerini ogrenmek istedim. Acaba bu teknik problem ne olabilir ?
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki gsx650f, yamaha r6
    motoru zorladın mı?

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Bu sıcak havalarda hava soğutmalı bir motosikletin rolanti dengesizliğini çok görmemek gerek. Yinede buji hava filtresini bir temizlet veya vakti gelmişse değiştirmek daha mantıklı.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Gerekli kontrollere yağ seviyesine bakmakla başlamakta yarar var bence. Ne zaman değiştirildiği de önemli.

Motosikleti
    Hayir motoru hic zorlamadan sakin kullanirim.

Havalarin su bir haftadir isinmasindan sonra oldu desem yeridir. Hava filtresi temiz yalniz buji 12.000 km ye kadar uzerindeki orjinal buji. De'gistirmelimiyim acaba ?

Motorumun yagini 3.500 4.000 km d bir degistiririm. 7.000 km den 11.500 sonunda degistirdim. Simdi yeni yag degisimi isin 13.500 yada 14.000 km yi bekliyorum.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Umarım şaka yapıyorsun. 4000 km de yağ değiştiririm derken.İnşallah yağ kalmıştır karterde.
    Yağ 2000 km de değişir. 1000 km de kontrol edilir, yağ eksiltmişmi diye. 8-10,000 km de
    buji , hava filtresi değişir. Dua et motor sarmamış olsun.
    fatihenfa bunu beğendi.

fatihenfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cg 125 es
    kardeşim sen motorunu bir servise yada ustaya gotur faruk abim haklı aynen katılıyorum

Motosikleti
    Faruk Abi yağ değişimi konusunda kimi servisler 2000 kimisi 4000 diyor. Şİmdi buna göre hangisi uygulanmalı Kitağçığında ne yazıyor acaba? Doğru olan hangisi bende kitağçıkta yok. Beni bu konuda bilgilendirisen memnun olacağım. 4.000 kmde bir değiştiriyorum. Yağ değişiminde 1 litrede 25 gr yağ eksiltiğini görüyorum. Ki bu CBF ler için normal karşılanan bir durum olarak okuyorum forumlarda.

Buji kafamı karıştırdı. Sanırım bujiyi değiştirmenin zamanı geldi. Burada da arkadaşlar ısrarla İridyum Buji kullan diyorlar. Normal buji mi alayım almışken iridyum mu alayım?
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler