Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır motorum için ilk kullanım tavsiyeleriniz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Sevgili arkadaşlarım,CBF 500 aldım hayırlısıyla yarın elimde olacak Rodaj konusunda bana tecrubelerinizi ve tavsiyelerinizi bildirirseniz sevinirim.Herkese kazasız surusler dileklerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Hayirli olsun, ilk 2000km (Honda kac kilometere onerdigini bilmiyorum, kitapcikda bulabilirsin)

* yavas kullan
    * motorun isinmasini bekle
    * birden gaza asilma ama yavas yavas hiza getir
    * Belirli devrimi asma (kitapcikda bulursun)
    * Belirli hizi asma (140km/h galiba, kitapcikda bulursun)
    * Degisik yollarda ve surekli degisik hizlarda kullan
    * Yag ve benzin kullanisini yakindan dikkat et.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    sonralıkla; aynısından siyahından 3 hafta once arkadasım aldı iyi bir secim ve şık br motor.
    1000 km sonunda servise gitmen grekiyor bakımları için.
    5-6000 deviri geçmemen gerekiyor.
    saykoshey arkadaşımın dediklerine de uyarsan taamdır
    başlangicta normalden braz fazla yakıt tuketimi olacak heyecan yapmana gerek yok. bide benzin gostergesi yok motorda sadece bitime az kala uyarı veriyo bildiğim kadarıyla. aldığın yakıta dikkat et her yerden yakıt alma.
    bu tip şeyler aklında olsun gene ama motoru alırken illaki sana şöyle kullan boöyle kullan diyeceklerdir.
    1000 km den sonra da devrin arttırman gerek motor sagir olmasın .guclu motoru var kawa ya rakip olamasa bile iidir genede
    tekrar hayırlı olsun aramızda gormek isteriz senıde bulusmlarda.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Motosikleti
    Trenox arkadasimiz dedide aklima geldi. Honda'da boyle olay varmi bilmiyorum ama benim Kawa fabrikadan sintetik yag ile geldi. Normaldan biraz daha kalin yag, bu fabrikadan kalan demir parcalari ve pislikleri yakalamak icin. 2000km sonra yagsini komple degistirdiler ve normal yag koydular icine.

Honda'da boyle bir olay varmi bilmiyorum, Honda'ci arkadaslarimiz cevaplarsa...

Ilk servis satis fiyatinda dahildir, yani ilk servisde bosuna para verme.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

ziganizagor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati monster 620 2006
    Hayırlı olsun demekle yetiniyorum... herşey yukarda belirtilmiş zaten!!!
    MONSTER 620 FOREVER!!! DUCATI

tunoka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 ABS
    Tesekkurler arkadaslar.
    Motorun sagır olmaması için yuksek devirde kullanmam gerktigini belirtmişlerdi bana ama anladıgım kadarıyla ilk bakımyapıldıktan sonra devri yukseltmem gerkecek..

Motosikleti
    Alıntı tunoka adlı üyeden alıntı
    Tesekkurler arkadaslar.
    Motorun sagır olmaması için yuksek devirde kullanmam gerktigini belirtmişlerdi bana ama anladıgım kadarıyla ilk bakımyapıldıktan sonra devri yukseltmem gerkecek..
    Ilk servisden sonra, yavas yavas, alistira alistira motoru acacaksin. Arada sirada alistirmak icin motoru isitip ve otobanda asilsan zarari olmaz. Asilmaman da cok kotu birsey cunku motoru hic acmasan uyuz olur.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    saykoshey;evet haklısın. ilk 1000km için farklı yag kullanılıyo honda da aynı sekılde. 1000 km sonunda normal yaga gecılıyo.
    ilk bakım 1000 de yapılacak tunoka. 1000km ye kadar 5-6000 devirle kullanman gerek. 1000 km den sonra motoru acacaksın. bu gibi detayları alırkende sorarsın hondaya.
    ha diyosan ki 1000 den sonra nasıl acılacak motor onu merak etme ben acarım
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Non trafik area'da kullan..

Bana ver ben kullanayım. Sen artçı olarak takip et.. 1000 km bu şekilde. Sonra olayın püf noktalarını kaparsın..)

alikara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500 vardı bir zamanlar...
    Hayırlı olsun dostum.
    Ben de CBF500 siyah aldım. Dün elime geçti ve gece gece 50 km yaptım Hem de eşimle beraber. Motoyu alırken sordum bu soruları ustaya, 1000km'de yağı değişecek. 4000-5000 rpm kullan demişti ama burada 5000-6000 rpm diyorlar, çok fark etmez herhalde. Bir de 2 kişi kullanmayın denir rodajda, ama biz kullanıyoruz Tekrar hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
    Bu arada aramıza hoşgeldin
    Küçük insanların büyük gölgelerinin olduğu bir ülkede güneş batmak üzeredir. (Çin atasözü)

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Alıntı saykoshey adlı üyeden alıntı
    Ilk servisden sonra, yavas yavas, alistira alistira motoru acacaksin. Arada sirada alistirmak icin motoru isitip ve otobanda asilsan zarari olmaz. Asilmaman da cok kotu birsey cunku motoru hic acmasan uyuz olur.
    Nasıl uyuz oluyor anlatırmısınız? Ben 0km hem araba kullandım hemde motor kullandım. Rodaj kurallarına uydum. Motorum fabrika verilerine göre yapması gereken sürati yaptı. Arabamda aynı şekilde. Siz ne yapıyorsunuzda araç uyuz olmuyor? Metal bu kardeşim yapısı belli, sertliği belli. Her motorun max devri ve max devamlı kullanılabilir devri vardır. Bunu rodajda bol devir çeviripte arttırmanıza imkan yok. Ne değişiyor? Hangi sağırlık? Açıklayın lütfen.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

baggio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cgl 125 + cbf 500
    tunoko hayırlı olsun arkadaşım allah kaza bela vermesin. ben rodajımı tamamlamak için 500 rpm geçmiyorum otobanda 90 kmh hızla gidiyorum şu anda 180 km deyim. bildiğim kadarı ile şu anda 3 kişi olduk bir gün buluşalım rodajdan sonrada asfaltı ağlatalım tekrara hayırlı olsun

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Hayırlı olsun kazasiz belasiz bin.
    Bence cok yakisikli ve alinabilecek en makul motor. Gorunum ve guc anlaminda tam kararinda bir alet.
    Bu arada sitede bu kadar cbf 500 sahibi varmis meger yeni farkettim. Ben de bu guzel motoru niye kimse farketmiyor diyordum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Geçen Honda bayine kask almak için babamla gittiğimde üzerine şöyle bi bindim. Çook güzel bir motor.
    Babamda beğendi .(benimki gibi çin malı motorlara uyuz oluyorda).

Motoru kredi ile alma hesapları içerisinde eve geldim derken bi baktım Ötv yasası onaylanmış.

Benim hayaller cumburlop suya atladı

Kısmetse seneye artık.

Sanada motorun hayırlı olsun. Artık bundan sonra sürüş izlenimlerini yazarsın. bizlerde faydalanırız.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    arkadaşım tekerin hep düz bassın. Ayrıca hayırLı oLsun VEEeee ALLAH herkese nasip etsin. Umrım bi gün param olurda kalite bişiLer alırım........
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Rodaj, ateşin demirle uyumu veya sevişmesidir... İlk yağ değişimine kadar dikkat et sonra rüzgarla sohbet et... Güle güle kullan
    Cüneyt Eralp

Bolu Beyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    besmele çekmeden binme hadi hayırlı olsun kazasız belasız kullan.
    As technician As Possible

speed_passion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence motorunun sahibi rodajını her zaman yapmalıdır...hatta ölene kadar...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Nasıl uyuz oluyor anlatırmısınız? Ben 0km hem araba kullandım hemde motor kullandım. Rodaj kurallarına uydum. Motorum fabrika verilerine göre yapması gereken sürati yaptı. Arabamda aynı şekilde. Siz ne yapıyorsunuzda araç uyuz olmuyor? Metal bu kardeşim yapısı belli, sertliği belli. Her motorun max devri ve max devamlı kullanılabilir devri vardır. Bunu rodajda bol devir çeviripte arttırmanıza imkan yok. Ne değişiyor? Hangi sağırlık? Açıklayın lütfen.
    +10000000

Fuente - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Selam, dostum hayırlı olsun!

Ben de CBF 250 aldım, sanırım ctesi günü teslim alacağım! rodaj hakkında sizlere bir sorum war, Rodaj süresince yani ilk 200 km'den sonra istanbul-Edirne turu yapsam( yaklaşık 450 km) ve tavsiye edilen devirde kullansam bi sorun olur mu? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim!

Hatta edirne turu için gelmek isteyenler olursa birlikte de gidebiliriz!! ( Ailem edirneli ve üni'yi edirne'de okumuştum)
    And remember! Respect is everythink!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler