Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    airman06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EMREGTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    airman 06 dostum teşekkur ederim tuş kombinasyonları için işime çok yaradı ;)
    rica ederim Emre güle güle kullanın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı airman06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzaktan motoru bloke edebilmeniz için pembe ve gri kabloları bağlamanız gerekir..mavi kabloyu bağlamassanız motor uzaktan start almaz.2.düğmeden kasıt
    sanırım 2 tip uzaktan kumanda olduğundan karışıyor.
    konu başlığındaki kumanda yandan 3 düğmeli(en üst düğme )
    yeni tip kumanda da ise önyüzde düğme yok. yan tarafta 4 düğme var.bahsettiğim alarmı devre dışı bırakma (acık kilit simgesi olan düğme)
    ben gri ve pembe kabloyu ateşleme kesici düğmeye bağladım fakat bir türlü uzaktan çalışan motoru durduramadımacaba ben anahtarla çalıştırdığım için olabilir mi

Kesinlikle ondan;)cunku anahtar ile motor calisir haldeyken,siz uzaktan durdurmayi denesenide sistem calisma enerjisini kontak anahtari uzerinden almaya devam edecektir.
    M.balibey bunu beğendi.

amato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Kumandam geldi ve bugun airman06 hocamın tarif ettigi gibi ustamla taktık sonunda izlenimlerimi biraz anlatmak istedim arkadaşlar en büyük sorunum kumandadan alarm kapattıgım zaman biraz sonra tekrar devreye girdi gerci ben kağatmak için yandaki üsteki açık kilit dügmesine bir kere basıyorum bi kaç kere devreye girmedi 3-5 defa girdi tam olarak anlayamadım korktum motorla giderken girer diye ama alarmı kapatıp motoru çalıştırınca kesinlikle devreye girmedi ayrıca motor çalışırken kumanda pasif kalıyor. Bu arada kahverengi kabloyu arka park lambasına bagladım. Bende mavi kabloyu baglamadım hatta gri ve pembe kabloyuda ustam baglatmama izin vermedi airman06 hocamın dedigi sigortayı bulduk ama sigortadan gelen kablo kalınlıgı gri ve pembe kablonun kalınlıgının iki katı kadardı ustam motorda immobolizer oldugu için bunun bi işe yaramayacagını ve ayrıca beyine zarar verebilecegi söyle di (burda sizin yorumlarınıza bekliyorum)bende vaz gectim.
    Yanlız arkadaşlar ne mavi nede gri ve pembe kabloyu baglamamıza ragmen orda tuşa bastıgım zaman anahtar yokken gösterge lambası ve ibre kontrol calışıyor buna anlama veremedim şimdilik bu kadar herkese saygılar

öncelikle hayırlı olsun.
    kumandadan alarmı kapattıgınızda bi süre sonra alarm devreye girecektir ve kumandayı devre dışı bırakmadan alarm her durumda devrede olacaktır.şayet alarmı kumanda üzerinden açıp motoru çalıştırmadıgınızda veya kontak anahtarı ile açmadıgınızda bi süre sonra alarm tekrar devreye giremesi normal.amaç devreden cıkardınız ama gitmediniz motorun yanına kurmayıda unuttunuz amaç buna engel olmak.
    mavi kabloyu bağlamassanız uzaktan start çalışmaz.o kablonun tek amacı o.gri ve pembe kablo; kontak anahtarı düzeninde bulunan killswitch hattına bağlamanız gerekir ki şayet uzaktan motoru durdurmak istediğinizde veya bloke etmek istediğinizde.ancak mavi kabloyu bağlamadıgınızdan bununda anlamı kalmıyor..
    şu an siz spy 5000 i sadece alarm amacı ile kullanıyor uzaktan start özelliğini kullanmıyorsunuz.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    tşk ederim hocam evet dedidgin gibi kontagı açıp kapatmadan alarm devreden çıkmıyor bugun test ederek anladım. Birde orta dügmeye basıyorum ekranda motor çalışma ekranında açık kilit tuşuna basınca kumanda sana uyarıyor ve ellemezsen devreye girmiyor bunuda çözzdüm. mavi gri ve pembe kablolar immobilezer olamsı nedeniyle baglayamadım ya immo yu iptal etmek gerekiyodu bende tercih etmedim

Arkadaşlar şu an en uygun ve en hızlı alabileceeğim site hangisi ?

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Alıntı hakan44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu an en uygun ve en hızlı alabileceeğim site hangisi ?
    aliexpres den alabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

dün akşam mesafesini bir deneyim dedim ama snuç hüsran 100 metre anca arkadaşlar sizde nasıl acaba başka deneyen arkadaş varmı aramızda.

Arkadaşlar ben motorumu evin önüne direğe bağlıyorum evimin tam karşısında yazın çocuklar sokakta oynuyorlar yanından geciyolar dokunuyolar veya yola paralel olduğu için araba geçiyor vs zırt bırt ötermi,hassasiyet ayarı varmı biri gelip brandayı açmak isterse veya motoru oynatırsa ötmesini isterim bu şekilde ayarlanabilirmi yoksa her şeyede öterse bana uymaz birde sesi yüksekmiş sonra şikayet olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı amato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpres den alabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

dün akşam mesafesini bir deneyim dedim ama snuç hüsran 100 metre anca arkadaşlar sizde nasıl acaba başka deneyen arkadaş varmı aramızda.
    deneyen arkadaşlar 1 1,5km kadar etkili olduğunu yazmışlar bi okuyun derim.belki başka bi ayar falan vardır.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Hakan hocam neyi okumamı istiyosun formu kastediyosan burda ayarla ilgili bi ayar gözüme carpmadi açıkçası canımı sıktı bu mesafe olayı

100 mt demissin deneyen arkadaslar daha uzak mesafede basarili oldugunu yazmışlar.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    valla ben denedim sonuç oyle aklıma gelen tek şey iki kumandada aktifdi biri evde yani motorun yanındaydı digeri bende idi tek aklıma gelen o var yarın gene bakacam motor binanın önünde idi biraz aşşada kalıyor ama genede dısarda yani kapalı bi yerde degil en az 1 km cekmesi lazım bence başka kimsede bişey yazmamış anlamadımki valla

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Arkadaslar...
    Uzun zamandir alarm almak istiyordum, konu ilk acildigindan beri takip ediyorum kararimi spy5000m olarak verdim ama nasil baglarim...
    Bu konuda istanbuldan bana tarifle degilde fiili olarak yardimci olabilecek varmidir.

valla ben denedim sonuç oyle aklıma gelen tek şey iki kumandada aktifdi biri evde yani motorun yanındaydı digeri bende idi tek aklıma gelen o var yarın gene bakacam motor binanın önünde idi biraz aşşada kalıyor ama genede dısarda yani kapalı bi yerde degil en az 1 km cekmesi lazım bence başka kimsede bişey yazmamış anlamadımki valla
    mesafeyi ayarlamak için herhangi bi ayarlama noktası yok.ancak tek aklıma gelen antenin yerini değiştirmek.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Akü bitmiş wicrowave bitiririm acaba 3 gün marş basmadim bugün biniyim dedim elektrik vardı ama marş a yetmedi yanlış biseymi yaptım acaba formda denilenlerin hepsini yaptım anlamadım valla pişman oldum valla aldığıma hevesim kırıldı

benim scooter 2011 model.1 hafta yanına gitmediğim oluyor.şu ana kadar dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadım

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    benim scooter 2011 model.1 hafta yanına gitmediğim oluyor.şu ana kadar dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadım
    Senin hareket sensöru acikmi sürekli hocam

Senin hareket sensöru acikmi sürekli hocam
    evet acık sürekli ...
    akünün bitmesi konusunda;
    elbette her aracta alarm sistemi ufak ta olsa bir güç tüketir..
    akü eskiyse yada performansı azaldıysa olabilir boş bir vakitte aküyü test ettirmenizi tavsiye ederim.
    alarm sistemi yanlış bilmiyorsam ve hesaplamadıysam haftada yaklaşık 1 amper gibi tüketir.(katalog değerine göre)
    buda epey bi zaman
    ancak uzun süre kullanmıyorsanız motoru ya alarm ünitesinin sigortasını cıkarıp devre dışı bırakın yada arada bir bikaç km yol yapın
    aklıma gelip size önerebileceğim bunlar dostum.

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    evet acık sürekli ...
    akünün bitmesi konusunda;
    elbette her aracta alarm sistemi ufak ta olsa bir güç tüketir..
    akü eskiyse yada performansı azaldıysa olabilir boş bir vakitte aküyü test ettirmenizi tavsiye ederim.
    alarm sistemi yanlış bilmiyorsam ve hesaplamadıysam haftada yaklaşık 1 amper gibi tüketir.(katalog değerine göre)
    buda epey bi zaman
    ancak uzun süre kullanmıyorsanız motoru ya alarm ünitesinin sigortasını cıkarıp devre dışı bırakın yada arada bir bikaç km yol yapın
    aklıma gelip size önerebileceğim bunlar dostum.
    Sağol kardeşim yarın alarmdan gecen akım bir olcecem bakalım be çıkacak seninde dediğin gibi akuden dende olabilir 2006 model motor ne zaman değişti akusu bilmiyorum su mesafe olayı da çok tuhaf sen 1 km kadar çekiyor diyosun benimki neden böyle anlamadım ya havalar ısınsın bir yerini değiştireyim bakalım fark edecekmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Acaba benim alarmın beynindemi bir sorun var fonksiyonlar normal çalışıyor antenin leyhiminde bir sorun olabilirmi acaba

[QUOTE=amato;3240005]Sağol kardeşim yarın alarmdan gecen akım bir olcecem bakalım be çıkacak seninde dediğin gibi akuden dende olabilir 2006 model motor ne zaman değişti akusu bilmiyorum su mesafe olayı da çok tuhaf sen 1 km kadar çekiyor diyosun benimki neden böyle anlamadım ya havalar ısınsın bir yerini değiştireyim bakalım fark edecekmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Acaba benim alarmın beynindemi bir sorun var fonksiyonlar normal çalışıyor antenin leyhiminde bir sorun olabilirmi acaba

mesafe konusunda alarm sisteminde bir sorun olacağını hiç sanmıyorum..fabrikadan cıkarken mesafe ayarı yapılıp test edilip oyle cıkıyor(eskiden genesis(ankara) oto alarm firmasında bi süre bulunmuştum)ordan biliyorumki spy cok daha komplike bi sistem..açık alanda epey bi mesafeden cekiyor..ben 3.katta oturuyorum ,mootor 3 kat aşağıda 2 blok arasında ordanda cekiyor.belki anteni koydugun yerle ilgili olabilir.eger kolay yerde ise antenin yerini değiştir oyle bir dene dostum..ha bu arada toprağım yazdıklarından sanki alarm içine sinmemiş gibi ;)sakın oyle düşünme ben cok araştırıp almaya karar vermiştim.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)