Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    airman06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şüphe etmenize gerek yok bence...rahatlıkla dediğiniz gibi daha ozenli bağlarsınız.. hiç zor değil...ben plastik aksamları söküp takma tekniğini bilmediğimden sadece plastik aksamların sökülüp takılmasını servise taktırdım para bile almadılar.alarmı dediğiniz gibi kendim bağladım..garanti konusuna gelince ünitenin sisteme zarar vereceğini düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sağda kumandada en alttaki zil işaretli ses ne işe yarıyor ayrıca motorun yanına gelen olunca alarm çalıyormuş bunu nasıl kapatabiliriz
    o düğme panik butonu...
    motorun yanına biri gelince alarm çalıyomuş derken o konu microwave sensörün hassasiyet ayarı ile ilgli dilerseniz microwave ünitesi üzerinden ayarla hassasiyeti azaltabilir yada kumanda üzerinden: acık ve kapalı anahtar simgesi olan(alarmı devreye alma/devreden çıkarma) düğmelere aynı anda basıyoruz,saat simgesi yanıp sonmeye başlıyacaktır en üstteki(alarmı devreye alma kilitli anahtar düğmesi ile '' ( ) '' simgesi gelene kadar basıyoruz simge geldiğinde 2.düğme ile sabitliyoruz simge sabit kalacaktır.daha sonra üstteki 2 düğmeye aynı anda basarak ayarlamadan cıkıyoruz bu şekilde microwave sensör devre dışı kalmış olur...bir diğer yol; microwave e giden jack ı cıkarmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı airman06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şüphe etmenize gerek yok bence...rahatlıkla dediğiniz gibi daha ozenli bağlarsınız.. hiç zor değil...ben plastik aksamları söküp takma tekniğini bilmediğimden sadece plastik aksamların sökülüp takılmasını servise taktırdım para bile almadılar.alarmı dediğiniz gibi kendim bağladım..garanti konusuna gelince ünitenin sisteme zarar vereceğini düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

o düğme panik butonu...
    motorun yanına biri gelince alarm çalıyomuş derken o konu microwave sensörün hassasiyet ayarı ile ilgli dilerseniz microwave ünitesi üzerinden ayarla hassasiyeti azaltabilir yada kumanda üzerinden: acık ve kapalı anahtar simgesi olan(alarmı devreye alma/devreden çıkarma) düğmelere aynı anda basıyoruz,saat simgesi yanıp sonmeye başlıyacaktır en üstteki(alarmı devreye alma kilitli anahtar düğmesi ile '' ( ) '' simgesi gelene kadar basıyoruz simge geldiğinde 2.düğme ile sabitliyoruz simge sabit kalacaktır.daha sonra üstteki 2 düğmeye aynı anda basarak ayarlamadan cıkıyoruz bu şekilde microwave sensör devre dışı kalmış olur...bir diğer yol; microwave e giden jack ı cıkarmaktır.
    vay be herşeyi ayarlayabiliyoruz ve montaj konusu kolaymış iyi o zaman
    forumdan bir abimizin dükkanında yaptıracağım ben montajı servisler kazanmasın abi artık, mt'den dostlarımız, arkadaşlarımız kazansın hiç değilse muhabbet edip, bir şeyler öğreniyoruz servise gitmeye tövbe ettim

valla pazartesi bakacağız inşallah alırım gümrükten sanki 1 tane gümrük memuru var 10.000 tane şeye bakıyor yahu.. hocam kontağı anahtarla çevirince (alarm devrede iken) hırsızlık olayı için hemen ötüyor vs bunlar çok iyi gerçekten

hocam detaylıca anlatmışsın çok sağol

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    direk tuştan kastınız marş düğmesi ise hayır cıkmaz bende oyle bağladım..direk marş motoruna kasıt marş motorunun + sı kastediliyor.maarş selenodi önünde röle varsa zaten sorun olmaz .burda amaç marş motoru fazla akım çektiğinden mavi kablonun direk marş motoruna bağlanmaması..amaç alarm ünitesine zarar vermemek.
    size tavsiyem tecrübeli bir oto elektrikçisine bağlatmanız.
    uzaktan durdurma sanırım benim yukarda bahsettiğim anti hijcaking yani bir başkasının motoru çalıştırması..konu hakkında mutlu arkadaş detaylı bilgi yukarda paylaştı
    (gri ve pembe renk kablo bağlantıları)
    gri ve pembe kabloları ateşleme kesiciye bağladım bir tek mavi uzaktan çalıştırma kablosu bağlı değil onuda marş düğmesine bağlarım o zaman fakat hala uzaktan durdurmayı yapamadım gitti motor çalışırken hangi düğmeye basmak gerekiyor

baya iyi ürün bakalım beklemedeyim

rica ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

rica ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gri ve pembe kabloları ateşleme kesiciye bağladım bir tek mavi uzaktan çalıştırma kablosu bağlı değil onuda marş düğmesine bağlarım o zaman fakat hala uzaktan durdurmayı yapamadım gitti motor çalışırken hangi düğmeye basmak gerekiyor
    2.düğme ile motor susuyor.ancak mavi kabloyu marş devresine bağlamadan motor uzaktan start almazki...
    M.balibey bunu beğendi.

Arkadaşlar bunun hassasiyet ayarı kumandadan nasıl yapılıyor bilen var mı?

Alıntı cbrr125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bunun hassasiyet ayarı kumandadan nasıl yapılıyor bilen var mı?
    klavuzun 5.sayfasının en altında 1.22 transmitter adjust shocking sensivity.
    alarm kurulu değilken açma düğmesine(açık kilit simgesi) uzun bi süre basıyoruz.
    LED bi süre yanana kadar.
    sinyal ve siren ikaz verdiğinde ayarlamaya hazır demektir.
    fabrika ayarı 3 e ayarlanmıştır.1- en hassas 5- en sert hassasiyeti temsil eder.
    kilitli anahtar simgesine her basışta 1 ile 5 arasında dilediğiniz seviyeye ayarlayabilirsiniz.daha sonra acık kilit simgesine bastıgınızda sectiğiniz ayar sabitlenmiş (save ) olur.
    sadi81 ve keremkrmn bunu beğendiler.

Teşekkur ettim kardesim verdigin bilgiler yardimci oldu

Alıntı cbrr125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkur ettim kardesim verdigin bilgiler yardimci oldu
    rica ederim ...yardımcı olabildi isem ne mutlu...kolay gelsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

baya iyi ürün bakalım beklemedeyim
    ürün daha ulaşmadımı?
    ptt kargo yolu ile elime ulaştı ve araya bayram tatili girmesine rağmen 2 haftada teslim aldım ve gümrük odemedim..senin de odeyeceğini sanmıyorum..kardeşim..

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    airman06 dostum sen bu işi tamamiye kapmışsın ince ayrıntılarıda bildiğin için sana soruyorum bu kumandada ikili üçlü tuş kombinasyonları var olduğunu biliyorum fakat hangileri neye yarıyor bilmiyorum bugun bağlattım bende alarmı. Tuş kombinasyonlarını zamanın olduğunda paylaşırsan çok sevinirim ;)

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    alarm ünitelerin ebatlarını paylaşır mısınız.. beyin, siren ve microdalga tetikleyeci..
    malum motorumun ne bagajı var ne rahatlıkla yerleştirebileceğim bir boşluğu.. o nedenle ebatları benim için önemli..

legos 4 ebatları daha küçük fakat daha pahalı.. umarım spy için yer bulurum..

Alıntı EMREGTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    airman06 dostum sen bu işi tamamiye kapmışsın ince ayrıntılarıda bildiğin için sana soruyorum bu kumandada ikili üçlü tuş kombinasyonları var olduğunu biliyorum fakat hangileri neye yarıyor bilmiyorum bugun bağlattım bende alarmı. Tuş kombinasyonlarını zamanın olduğunda paylaşırsan çok sevinirim ;)
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileği ile Emre....
    estagfurrullah ne haddimize;)..öncelikle konu başlığı açan orhan ve desteklerini esirgemeyen Mutlu beylere tsk.etmek isterim...konu başlığı açmasa ve paylaşmasa buna çok benzer olan ve nerdeyse 2 katı fiyatı olan steelmate marka alarmı almış olacaktım.2 ürünün arasındaki görünürde tek fark diğerinde akü bağlantısının ayrılması durumunda 9 v.luk bir pil ile back-up besleme olması..sorunuza gelince;sadece aynı anda kullanılan 2 li tek kombinasyon kullanılıyor oda ünitenin set-up larına girmek ve save lemek için bu tuşlarda uzaktan kumanda aletinin üstündeki açma ve kapama düğmeleridir.onun dışında sireni etkisiz kılmak için kilitleme (kilitli anahtar simgesi) ne 2 defa ard arda basmak..
    uzaktan motoru çalıştırmak için kumandanın en altındaki düğmeye arada 1-2 sn boşluk bırakarak basmak (ilk bastıktan sonra lambaların yanmasını veya kumandan ikaz gelmesinin ardından ikinci defa basarak motoru çalıştırma.
    birde alarm kurulu diyelim kumandadan alarmı etkisiz hale getirdiniz ama motoru kullanmadınız bu durumda alarm bi süre sonra otomatik olarak aktif hale gelecektir.eğer alarmı devre dışı bırakmak isterseniz o zaman kilit açma düğmesine 1 saniye içinde ard arda 2 defa basarsanız alarm devre dışı kalmış olacaktır.umarım anlatabilmişimdir;).
    ilk başta kullanmaya başlayınca zor gibi yada hangi düğmenin ne işe yaradığını hatırlayamayabilirsiniz yada karışık gelebilir ki ben defalarca klavuza baktım.ancak bi süre sonra son derece basit gelecektir...
    herhangi bi sorun oldugunda burdan yada pm atarsanız teldende yardımcı olmaya çalışırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alarm ünitelerin ebatlarını paylaşır mısınız.. beyin, siren ve microdalga tetikleyeci..
    malum motorumun ne bagajı var ne rahatlıkla yerleştirebileceğim bir boşluğu.. o nedenle ebatları benim için önemli..

legos 4 ebatları daha küçük fakat daha pahalı.. umarım spy için yer bulurum..
    ana ünite :6,5 cmX9 cmX2,5 cm
    microwave :6,5 cmX6 cmX1,5 cm
    sirene ulaşmak için ön göğsü sökmek gerekli ancak takribi olarak 4-5 cm çap 6-7cm uzunluk...
    aklınızda bulunsun diye belirtmek isterim microwave ünitesi opsiyonel dilerseniz bağlamayabilirsinizde..
    forzaBJK ve A.ŞIK bunu beğendiler.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    eyvallah airman06..

bu arada spy'in backup sistemi var mi?
    yani birsekilde elektrik akimini kestikleri durumda alarmi tetikleyebilmesi ve pager'a haber iletebilmesi icin ikincil güc kaynagi?

maalesef yok Recep kardeşim ..yukarda dediğim gibi hemen hemen tüm özellikjleri aynı olan steel-mate markanın yanılmıyosam 986x modelinde var ancak fiyatı oldukça pahalı..

http://www.steel-mate.com/en/web/a/Products/Motorcycle_Alarm_Sys/R_S_MC_Alarm_Sys/986X.html

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rica ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

rica ederim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

2.düğme ile motor susuyor.ancak mavi kabloyu marş devresine bağlamadan motor uzaktan start almazki...
    uzaktan çalıştırmak istemiyorum zatende hani o özellik bağlanmadan motor durdurma çalışmıyor mu demek istedim bu arada 2. düğme dediğiniz düğme hangisi

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzaktan çalıştırmak istemiyorum zatende hani o özellik bağlanmadan motor durdurma çalışmıyor mu demek istedim bu arada 2. düğme dediğiniz düğme hangisi
    uzaktan motoru bloke edebilmeniz için pembe ve gri kabloları bağlamanız gerekir..mavi kabloyu bağlamassanız motor uzaktan start almaz.2.düğmeden kasıt
    sanırım 2 tip uzaktan kumanda olduğundan karışıyor.
    konu başlığındaki kumanda yandan 3 düğmeli(en üst düğme )
    yeni tip kumanda da ise önyüzde düğme yok. yan tarafta 4 düğme var.bahsettiğim alarmı devre dışı bırakma (acık kilit simgesi olan düğme)
    M.balibey bunu beğendi.

uzaktan motoru bloke edebilmeniz için pembe ve gri kabloları bağlamanız gerekir..mavi kabloyu bağlamassanız motor uzaktan start almaz.2.düğmeden kasıt
    sanırım 2 tip uzaktan kumanda olduğundan karışıyor.
    konu başlığındaki kumanda yandan 3 düğmeli(en üst düğme )
    yeni tip kumanda da ise önyüzde düğme yok. yan tarafta 4 düğme var.bahsettiğim alarmı devre dışı bırakma (acık kilit simgesi olan düğme)
    dediğim gibi kargo toplamda 22-25 günün sonunda teslim edilecek bugün dağıtıcıda şu an öğleden sonra inşallah.. 10 gündür gümrükteydi zaten çıktı gümrükten oraya gittik yine teslim alamadım el mahkum bu pttye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

ürün geldi fakat montaja gitmedim daha kumandaya pil taktım görüntü gelmedi bir yerinden mi açıyoruz nasıl oluyor? kullanma kılavuzu çıkmadı içinden sizde de öyle miydi

dediğim gibi kargo toplamda 22-25 günün sonunda teslim edilecek bugün dağıtıcıda şu an öğleden sonra inşallah.. 10 gündür gümrükteydi zaten çıktı gümrükten oraya gittik yine teslim alamadım el mahkum bu pttye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

ürün geldi fakat montaja gitmedim daha kumandaya pil taktım görüntü gelmedi bir yerinden mi açıyoruz nasıl oluyor? kullanma kılavuzu çıkmadı içinden sizde de öyle miydi

hayırlı olsun güle güle kullanın..
    pili taktığınızda sırasıyla tüm lamba ve ekran gelmesi gerekir...pili ddeğiştirin öğle deneyin doğru taktığınızdan emin olun...her 2 kumandada deneyin..
    ayrıca ufak bi kullanım klavuzu cıkması gerekir bikaç sayfa eger yoksa scan yapıp size göndereyim

EMREGTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX650F - HYOSUNG GT250R - HONDA CBR600F
    airman 06 dostum teşekkur ederim tuş kombinasyonları için işime çok yaradı ;)

arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınız için alarmı çözdüm, gerçekten iyi yalnız şeyi merak ettim.. anteni nereye sakladı servis bilmiyorum motorun neresinde olursa olsun çekim mesafesini pek etkilemez değil mi? sayenizde çözdüm kumandadan herşeyi gayet güzel alarm marş şeyinin bağlanmaması nedeni ile uzaktan çalıştırılamıyor ve panik butonu ile durduramıyoruz alarmı geri kalan herşey çalışıyor

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)