Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

SPY 5000M 2-way motosiklet alarmi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250 r
    forzabjk öncelikle merhaba konuyla tekrar ilgilendigin için teşekkürler uyarı dedigim darbe aldım uyarısı ve kumandada motoru çekiç leme görünüyor parantez smbolu çıkmıyor.pembe ve gri kabloyu baglamadım.ama kumandanın acemiliginde bütün tuşlara basmış olabilirim.önce mikrodalgayı baglamadım acaba ondanmı dedim sonra bagladım yine devam etti.micro yu sıfır ayarına kadar indirdim yine aynı.bende alarmı sessize aldım kumandanın pilini çıkardım moral bozuyor dıt dıt diye 3 dakikada bir.ama bu akşam eve gelince pili taktım ve yarım saat oldu ses seda yok.bir de şu tetikleme olayı nasıl iptal ederiz.şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    micro dedigin nedir bu arada?

alarmin (mikrodalganin degil) hassasiyet ayarini degistirdin mi?

Motosikleti
    cbr 250 r
    merhaba forzabjk micro dedigim microdalga idi onun ayarını sıfıra almıştım ve cevabı almış oldum.alarm ın hassasiyet ayarı farklımıki?.onu nasıl yaparım?.birde alarm yanında hiçbir darbe ve titreşim olmaksızın uyarı veriyor dıd dıd diye.teşekkür ederim.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    Alarmın iki tetikleme mekanizması var:
    • isteğe bağlı olan mikrodalga tetikleyeci
    • alarmın içinde bulunan hareket algılayıcı

Eğer mikrodalga alarma bağlı ise ve anlam veremediğin (yani motor darbeye/harekete maruz değil veya çevresinde bulunan birşey yok) şekilde halen alarm veriyorsa şu üç notayı sırasıyla gözden geçirebilirsin.
    1. kumandada alarm tetiklediğinde normalde saatin bulunduğu alt kısımda böyle parantez [ ] işaretleri çıkıyor mu? Çıkıyorsa alarmı mikrodalga tetikliyor ve muhtemelen hassasiyet ayarında sıkıntı var, veya arızalı - parantez sembolleri çıkmıyorsa, alarmı miktordalga tetiklemiyor ve "sorun" başka yerde - ikinci nokta ile devam et..
    2. mikrodalga tetikleyeciyi alarmdan ayır, yani kablosunu alarmdan çıkar. yine anlamsız şekilde alarm veriyor mu? vermiyorsa mikrodalga tetikleyeci arızalı - yinede alarm veriyorsa alarmın hassasiyet ayarlarında sıkıntı var, veya alarmın kendisi arızalı.
    3. son çağre alarmın hassasiyet ayarları, bunun için alarm devre dışı al ve kumandadan "kilidi aç" (açık kilit sembolü) tuşunu alarmdan ses gelene kadar basılı tut, sinyaler bir kez yanıp sönecektir ve alarm led'i sürekli yanacaktır. Ayarı değiştirmek için "kilidi kapat" (kapalı kilit sembolü) tuşuna bir defa bas - alarm şu anda ayarlı hassasiyet ayarına göre bir ile beş kez ötecektir. standart hassasiyet ayarı üç. her "kilidi kapat" tuşuna bastığında seviye bir artacaktır ve bulunduğu seviyeye göre ötecektir. örneğin 1. seviyede bir kez ötecektir, 2. seviyede iki defa,... seviyeyi beş'e getir ve tekrar "kilidi aç" tuşuna basıp ayarları kaydet. Bu arada en hassas ayar 1. seviye oluyor.

bu çözüm fikirlerimi yazarken, kablolamanın doğru şekilde yapıldığını varsayıyorum.
    ASİL_1 bunu beğendi.

agresifm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700 Deauville 2006
    arkadaşlar tamamen aynı özelliklere sahip başka bir marka varmıdır acaba SPY 5000M den hariç

Arkadaşlar alarmın tek kumandasını kaybettim aynısını nereden sipariş verebilirim?

otherworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660z
    arkadaşlar selam. bunun montajını yaptırabileceğim iyi bir usta tavsiye edebilir misiniz?

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    @agv; alarmı aldığım kişiye mesaj attım pager ile ilgili, bakalım nerden temin ediliyormuş

@otherworld; aslında birz teknik bilgiye sahipsen kablolamayı kendinde yapabilirsin, burdan yardımcı olmaya çalışırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

@agv; sirf pager icin 25 € + kargo istiyorlar
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar ürün hakkında kullanan herkes memnun mu ? Bir ay sonra almayı düşünüyorum buna benzer bir ürün.Kapalı garajım var fakat dışarıda bir yere gidip(yemek,oturma vs) bırakınca aklım kalıyor devamlı alette Yorumlarınız çok önemli benim için.Ayrıca motor daha bir yaşına basmadı benim yetkili servisten rica etsem takar mı? Garanti dışı kalma riski var mı?

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    üründen memnunum, yaklasik bir yil olacak kullanmaya baslayali.

garanti konusunda yasadigim bir hadiseyi anlatayim; ktm ile yazisma sonrasi alarmin sistemin hassas devrelerine (epi, efi) müdahele etmedigi sürece sorun olmadigini söyledi, elektornikte bir ariza nedeniyle (ki alarmi takmadan öncede bu arizayi yapiyordu) spormoto kadiköy gitmistim. alarmin motoru garanti disi biraktigini söylediler ve 350 küsür lira fatura cikardilar..
    memelekette maalesef servislerin ilk amaci motoru garanti disi birakmak oldugu icin garanti konusunda sikinti yasayabilirsin.

tergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba

Bu ürünü kullanan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Normalde çoğu motorda sadece marş düğmesine basarak motor çalışmıyor. Aynı zamanda fren manetini de sıkmak gerekiyor marşa basarken. Bu şekilde çalışan motorlarda da çalışıyor mu bu ürün? Çalışıyorsa frenle ilgili olan kısımda herhangi bir dügmeye baglantı yapılıyor mu?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı tergin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bu ürünü kullanan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Normalde çoğu motorda sadece marş düğmesine basarak motor çalışmıyor. Aynı zamanda fren manetini de sıkmak gerekiyor marşa basarken. Bu şekilde çalışan motorlarda da çalışıyor mu bu ürün? Çalışıyorsa frenle ilgili olan kısımda herhangi bir dügmeye baglantı yapılıyor mu?
    frenle ilgili birşey yapılmıyor alarmın marş motoruna giden 12v(+) tesisatına bağlanan kablosu var. sanırsam 1/3 sn süresince marş motoruna voltaj vererek motorun çalışmasını sağlıyor.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    @tergin; fren manetini cekmeden mars almayan motorlarda fren ile debriyaj ayni koldan idare edilir, aksi taktirde marsi alir almaz motor ilerlemeye baslayabilir. bu durumda fren manetini cekmeden mars almasi sakat olamz mi sizce?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tergin; fren manetini cekmeden mars almayan motorlarda fren ile debriyaj ayni koldan idare edilir, aksi taktirde marsi alir almaz motor ilerlemeye baslayabilir. bu durumda fren manetini cekmeden mars almasi sakat olamz mi sizce?
    O kısmı motorun kendi beyni halleder zaten(halletmesi gerekir). Yani fren maneti çekilmeden marş almıyorsa motor siz bu alarmı takıp kumandadan anahtarsız olarak motoru çalıştırmaya çalışsanız da motor çalışmaz. Çünkü fren maneti çekili değildir.
    Anlaşılması gereken olay şu : uzaktan çalıştırma olayının, motora anahtar takıp çalıştırma ile farkı yok. Birisinde ne geçerli ise diğerinde de o geçerli.

Örnek olarak: benim motorum normalde yan ayak açıkken ve viteste bırakılmışsa çalışmıyor. Ya yan ayağı kapatacaksınız, ya vitesi boşa alacaksınız, ya da debriyaja basacaksınız. Uzaktan çalıştırmada da aynı kurallar geçerli. Benim motorda yan ayak açık ise sadece vitesi de boşta bıraktıysanız kumandayla motoru çalıştırabilirsiniz. Diğer olasılıkalrda zaten motor çalışmaz.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    kesinlikle haklisin, asil soruyu yanlis anladim galiba - cevabi söyle olmaliydi; bu alarmi tabii ki o tarz motorlara da baglayabilirsin, fakat uzaktan calistirma özelligini kullanamazsin. Fren maneti cekmeden calismama özelligini iptal etme durumunda ise yukardaki mesajimda belirttigim sorun ile karsilasabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

ayrica debriyaj meselesini yanlis anlatmisim, düzelteyim; sözkonusu motorlarda debriyaj genelde merkez kac sistemi ile calisiyor, yani gazi acinca debriyaj balatalari disa dogru itilir ve kavramaya baslar. Fren manetini cekmeden calismama olayi ise marsa basip motor calismaya basladiginda balatalarin ilk hareket esnasinda kavrayip motorun ilerlemesini engellemek icin..
    maktama bunu beğendi.

acrobats7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pemba gri ve kahverengi kabloları anladım ancak mavi ateşleme kablosunu nasıl nerey bağlıcaz, onu bilemedim. sigorta kutusundan bulunabilirmi ?!

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    mavi kabloyu atesleme/mars tusun cikisina baglayacaksin..

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    selam arkadaşlar, bu alarmdan ben de aldım bir tane. ingiltere'den cuma günü sipariş verdim pazartesi öğleden sonra postaneden teslim aldım. nasıl bir hızdır bu anlamadım. ben de honda vtx 1300 var. Ankara'da bunun montajını yapmama yardımcı olacak bir arkadaş var mıdır? ya da montaj yapabilecek iyi bir oto alarmcı tavsiyesi de olur. saygılar.

Motosikleti
    yamaha tenere
    alize05.aldığın yerin linkini paylaşırsan sevinirizbizde alalım.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bu arada Türkiye de de satılıyor artık.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)