Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ktm Duke 125 Yağ Seviyesi Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Merhabalar motoru alalı yaklaşık bir ay kadar oldu nerdeyse ancak şu aralar motorla ilgili bazı sıkıntılarım var. Hemen hemen 2 hafta önce motorun yağını kontrol ettiğimde yağ seviyesi gayet olması gereken seviyelerindeydi ancak şu aralar motorun içinde hiç yağ gözükmüyor nerdeyse sıfır yağ gözüküyor. Bu problem ciddi bir şekilde kafama takıldı çünkü bu kadar yağ nereye gitmiş olabilir veya motorun içinde yağ varda camdan gözükmüyor mu emin olamadım. Yağ seviyesini kilavuzda anlatılan şekilde kontrol ediyorum. Çünkü konuyu kime açsam yanlış kontrol ediyorsundurdan öteye gitmiyor halbuki bu benim ilk motorum değil. Yani kısacası motorda hiç yağ gözükmüyor bu kadar kısa zamanda yağ nereye gitmiş olabilir ? Motorda yağ kaçağı filan bulunmuyor ayrıca.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motoru tam düz şekilde tuttuğunuza emin olun yağ çubuğu var iae onunla kontrol edin hala yağ gözükmüyorsa motoru çalıştırmayın ön dişlinin oradan kaçırmış olabilir belki yakmış olsa anlardınız dumandan

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    yağ buharlaşıp uçmaz, blokta herhangi bir kaçak yoksa da hala içeride duruyordur.

bir ihtimal eski karbratörlülerdeki gibi hava filtresinden atıyor olabilirmi acaba?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Motosikleti dik tutup camdan bakiyorsunuz dimi?
    Motorunuz kac model ve hangi sehirden aldiniz? Bi fotograf falanda eklerseniz guzel olur. Gule gule kullanin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti dik tutup camdan bakiyorsunuz dimi?
    Motorunuz kac model ve hangi sehirden aldiniz? Bi fotograf falanda eklerseniz guzel olur. Gule gule kullanin.
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Motorum 2013 model 27000 km' de motoru İstanbul'dan aldım da geldim. Bu arada motorun yağını dik bir şekilde tutarak kontrol ediyorum hatta belki yağ bir yerlere dolmuştur diye de sağa doğru eğiyorum motoru ama yine de camda 1 gram yağ gözükmüyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ buharlaşıp uçmaz, blokta herhangi bir kaçak yoksa da hala içeride duruyordur.

bir ihtimal eski karbratörlülerdeki gibi hava filtresinden atıyor olabilirmi acaba?
    Hava filtresinden atacağını düşünmüyorum. Çünkü bundan önceki motorumdan hava filtresine attığı zaman hem yerde yağ damlaları oluyordu, hemde hava filtresi yağlanmış oluyordu. Hava filtresinden atsa motor çekişten düşerdi diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru tam düz şekilde tuttuğunuza emin olun yağ çubuğu var iae onunla kontrol edin hala yağ gözükmüyorsa motoru çalıştırmayın ön dişlinin oradan kaçırmış olabilir belki yakmış olsa anlardınız dumandan
    Ön dişlinin ordan kaçırmış olsa her halükarda yere yağ damlatması gerekmez miydi? Çünkü yerde veya motorun sağında solunda herhangi bir sızıntı gözükmüyor.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    git değiştir yağı. Çıkan yağı ölç. Riske girme yağsız kalmışsa motor sarar.

Ayrıca sıcakken yeni stop etmişken bakmayın yağa.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns 200
    Bugün motoru servise götürdüm. Oradaki adam baktı bi yağa yağ kalmamış dedi. Motor 900 ml yağ almış. Bu kadar yağ nereye gitti aklım almıyor. Adama sorduğumda yanlış ölçmüşsündür dedi ama 2 hafta önce yağı ölçtüğümde doğru olduğundan eminim yanlış ölçüm yapıyor olsam şimdi de yanlış ölçüm yapmış olurdum. Acaba motor yağı çalındı mı diye düşünmüyor değilim.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı InMyHearth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motoru servise götürdüm. Oradaki adam baktı bi yağa yağ kalmamış dedi. Motor 900 ml yağ almış. Bu kadar yağ nereye gitti aklım almıyor. Adama sorduğumda yanlış ölçmüşsündür dedi ama 2 hafta önce yağı ölçtüğümde doğru olduğundan eminim yanlış ölçüm yapıyor olsam şimdi de yanlış ölçüm yapmış olurdum. Acaba motor yağı çalındı mı diye düşünmüyor değilim.
    ekleme mi yaptınız yağa ?

motorun 2 haftada 900ml yağ eksiltmesi için arkası sinek ilaçlayan araba gibi duman atması gerek.

Muhtemelen eksil koyuldu.

Yağıda ekleme yaparak değil komple değiştirerek yapın.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    pistonun üzerinde ki segmanları söküp o şekilde montajlasanız dahi 2 haftada belki okadar yağ yakmaz. sizin probleminiz başka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)