Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dt 125 hayat öpüçügü (sakinseytan)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Birileri vazgeçer, birileri tamir edemez! döner durur bana gelirse hayatı kurtulur diyerek yamaha dt125 aldım.
    aslında mekanik olarak beni hiç uğraştırıcagını sanmıyorum zaten 2 zamanlı basit bi düzenek sanırım benim için tek sorun motoru çalıştırıp karşısına oturup onu izlemek çok sesli ve dumanlı alet onu daha deniyemedim .motorun şanzumanı nasıl başarmışlarsa karıştırmışlar 1-2-boş-3-4-5-6 boşu geri almak beni üşendiriyo.
    herneyse motoru arabanın bagajına atıp getirdim en sevdigim şey böyle japon motorlarıparca pincik etip topladıktan sonra çalıştırıp onunla övünmek.
    çok vazla vaktim olmadıgı için ara ara toparlıyorum yoksa 1 günlük işivar.2 kere kullanma fırsatım oldu ama ön firene basıp gaza asılınca lastik yakması beni çok etkiledi 125 cc 2 zamanlı benim aygırdan sonra sanırım gercekten dikkatimi cekti çalışmamın başlangıç fotoları aşada bitmiş halinide gösterip motor hakkında fikirlerimi paylaşıcam.

elektrik tesisatı baya kötü durumdaydı 2 zamanlının yağ birikintileri beni epeyce ugrağtırdı 1 bidon mazotla iyice yıkadım.
    bilya rulmanla alakalı heryer bitikti ön jant göbeginde rulman yuvasında boşluk oluşmuş onu kola kutusu yöntemiyle doldurdum.
    şasenin rulman bölümü konple sıfırlandı yataklar bilyalar vs.
    şase mat siyaha boyandı.herşeyi söküp bakımını yapıp toparladım esasında bisiklet gibi alet beni hiç xt gibi yormuyor çok basit düzenek.
    vites kolu ayak marjı vs pek cok yerde sorunlar mevcut ve hepsi düzeldi buda kaportasız boyasız ama toparlanmış hali en azından bu şekilde 1 kac km kullanıp ona göre mekanigin durumuna bakıcam ve beni vitesleri vs memnun ederse motoru yarmıcam ve elektrik ve kaporta olayına bakıcam.

fikir vermesi açısından DT 125 youtube alıntı video
    MBHoro, tata, zenon ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    dt candır ya. 95 'te ilk vitesli motoru dt 'de öğrenmiştim. sonra bu motordan bir gün alacağım demiştim. 2001 'de alıp 1 yıl kullandum. Hala içimde onun yeri ayrı. Bende senin yaptığın gibi birşey yapmak istiyorum ama denk gelmedi hiç.
    CONSTANTİNE bunu beğendi.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dt candır ya. 95 'te ilk vitesli motoru dt 'de öğrenmiştim. sonra bu motordan bir gün alacağım demiştim. 2001 'de alıp 1 yıl kullandum. Hala içimde onun yeri ayrı. Bende senin yaptığın gibi birşey yapmak istiyorum ama denk gelmedi hiç.
    evet digerlerinden ayrı bişi onca hafifligine karşı gidişi çok farklı, elinden geliyosa arızalı bulup benim gibi topluyabilirsin.sen gene 1 sene kullanmışsın ben 3.vitesten yukarı çıkamadım hep deneme sürüşü yapıp bi taraflarını söküyorum alt yağ tapasında kaçak var ona alüminyum kaynagı attırdımmı olay bitcek.
    Motosiklet mucidi

CONSTANTİNE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    senden korkulur ölmüş bi kaplana can vermissin helal :D ama beni üzen böle bi konunun emegin hatta emeğini burda tüm motorcularla paylaşmana rağmen ilgi olmaması. ama abi hangi motorla başlasam diye konu açsan millet yazar. Nese abi gezi yaparız dt yi yap ormana vururuz milette hangi motorla başlasın ona karar verir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

aaa bu arada dt 125 test etme sansı bulan sanslı insanlarda biri olarak bi iki cümle söylemek istiorum
    YAMAHA DT 125
    ismi bile heycanlandırıo. şöle kafanızda canlandırın iki zamanlı testereyi tekerlikli yapmışlar ağaçı kesmek yerine asfaltı kazıo. kafesten kaçan aç bi kaplan gibi durmaz yaratıkkk. herşeyi yap atla zıpla kafa yap. bir sesi motoru çalıştır otur rakı iç sesiyle arkadaş tabi duman zehirlemesse malum iki zamanlı yağ yakar. tek kelime ile dikkat et hacı sen şaka yaparsın o kaldırmaz sakın cc ye aldanma cok sakacıdır canavar :D

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ellerine saglik hocam.
    Kaportaya da el atarsan 10 numara olacak

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    helal olsun hep istemişimdir bir motosikleti yada eski klasik bir arabayı toparlamak ama yer ve vakit darlığından ileriki planlara attım vites olaynı da nasıl yaptıklarını bende çok merak ettim aslında onuda düzeltseniz kullanırken acemilik olmaz

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dt80'le demirköyde ne eğlenmiştim hiç unutamam... Dt125in nasıl olduğunu tahmin edebiliyorum. Şimdiden iyi eğlenceler...

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı CONSTANTİNE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senden korkulur ölmüş bi kaplana can vermissin helal :D ama beni üzen böle bi konunun emegin hatta emeğini burda tüm motorcularla paylaşmana rağmen ilgi olmaması. ama abi hangi motorla başlasam diye konu açsan millet yazar. Nese abi gezi yaparız dt yi yap ormana vururuz milette hangi motorla başlasın ona karar verir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

aaa bu arada dt 125 test etme sansı bulan sanslı insanlarda biri olarak bi iki cümle söylemek istiorum
    YAMAHA DT 125
    ismi bile heycanlandırıo. şöle kafanızda canlandırın iki zamanlı testereyi tekerlikli yapmışlar ağaçı kesmek yerine asfaltı kazıo. kafesten kaçan aç bi kaplan gibi durmaz yaratıkkk. herşeyi yap atla zıpla kafa yap. bir sesi motoru çalıştır otur rakı iç sesiyle arkadaş tabi duman zehirlemesse malum iki zamanlı yağ yakar. tek kelime ile dikkat et hacı sen şaka yaparsın o kaldırmaz sakın cc ye aldanma cok sakacıdır canavar :D
    ya olm senin şu acelen yüzünden motoru yapasım gelmio paso binmenin peşindesin:D ya isyan etmişsin ama pek çok kişi 2 zamanlının ne oldugunu bilmiyo haliyle hurda görünüyo one be onla uğraşılırmı bide foto çekmiş üşenmeden diyen bile vardır:D 2 zamanlı ilgi alaka ister öle günübirlik kullanıma gelen bi motor değil özel aletler.derbi 125 nası alet bende onu mesela hiç unutmam fişek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine saglik hocam.
    Kaportaya da el atarsan 10 numara olacak
    bende mekanik hastalıgı var yani motoru çiçek oluyo kaporta pert oluyo genelde ama kaportaları idare eder kırıklarını macunlayınca güzel durcak ama zaman yokki yapim saol iyi dileklerin için yapınca yayınlıcam burdan videosunu falan

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun hep istemişimdir bir motosikleti yada eski klasik bir arabayı toparlamak ama yer ve vakit darlığından ileriki planlara attım vites olaynı da nasıl yaptıklarını bende çok merak ettim aslında onuda düzeltseniz kullanırken acemilik olmaz
    vala .ok başka bi duygu eski bir japonu yenilemek imkan olcak bide zaman of neleri hayata döndürürüz.inş sende yaparsında bizde yardımcı olmaya çalışırız vitesi pek dert etmiyorum kullanınca sorun olmadı 2 den 3 e atarken boşa gelmiyo kısa şanzuman yada karışıklıktan doğan iyi bişi ama boşada atabiliyorum tek sorun çalıştırınca birileri hpe rahatsız olcak endişesi taşıyorum baya sesli ve dumanlı ya :D ama çalıştırınca üstünden inesim gelmio zırt diye teker yapıp lastik yakıyo harbi keci :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dt80'le demirköyde ne eğlenmiştim hiç unutamam... Dt125in nasıl olduğunu tahmin edebiliyorum. Şimdiden iyi eğlenceler...
    ey patron saol eğlence safasına bi gecebilsem güzel olcakta bekliyoz işte incik boncuguyla uğraşıyorum eski motor haliyle azına etmişler ama araziye bi sürim, bana yeticek
    Motosiklet mucidi

CONSTANTİNE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    [QUOTE=sakinseytan;3048899]ya olm senin şu acelen yüzünden motoru yapasım gelmio paso binmenin peşindesin:D ya isyan etmişsin ama pek çok kişi 2 zamanlının ne oldugunu bilmiyo haliyle hurda görünüyo one be onla uğraşılırmı bide foto çekmiş üşenmeden diyen bile vardır:D 2 zamanlı ilgi alaka ister öle günübirlik kullanıma gelen bi motor değil özel aletler.derbi 125 nası alet bende onu mesela hiç unutmam fişek. malım biraz ama kabul ediyorum[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------
    yok abi estafurullah. hayat öpücünü fazla verdin galiba 2 zamanlıda krank yağlanmaz.. şanzuman yağı ayrı motorda benzine attığın yag ayrı. bi sorsaydın keşke bana
    GAZZZZZZ

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Dostum ,

Bence sakın kaportasına dokunma , mekaniği toparla ve onu ait olduğu yerlerde sür , uç , düşür , devir ,suya sok, kırılsın yine tamir et yine sür .

DT125 işte o zaman gerçek ruhuna uygun yaşar.

XT600 ün bile yanında kamyon gibi kaldığını çok yakında görecek ve müthiş keyif alacaksın GARANTİ

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel çalışma tebrikler fakat koltuğun arka kısmı çok yüksek duruyor ve kötü gözüküyor bence artçılı binmeyecekseniz selenin arkasını indirmeye çalışın ama estetiğe pek önem vermediğinizde anlaşılıyor resimlerden :D

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Kullanmak 1 kere nasip oldu muthis alettir DT 125.Kazasiz belasiz bol eglenceler

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Ellerinize sağlık ne güzel toplamışsınız. Biraz da kopartayı toplarsanız mis gibi olur. Güle güle kullanın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)