Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 100 Sfx Snappy X Vites Küçültme

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar sıfır mondial 100 uag motorum vardı beyaz renk ve alalı 1 ay olmadı evin arka bahçesinde kilitli halde çaldılar.Motorda ayağımı yerden kesiyordu bir sürü işim çıkıyor hep motorla hallediyorum bana ilaç gibi geliyordu bu yüzden de paraya kıydım Mondial 100 SFC SNAPPY X model motoru sıfır aldım , alalı 3 gün oldu ve dünden beride aklıma takılan bir soru var, şimdi motora biniyorum boşta çalıştırıyorum vites 1 e takıyorum gayet güzel kalkıyorum vın vın vın gidiyoruz vitesleri ileri atarken sorun yok ama vitesleri küçültürken ayağımızın topuğuyla küçültüyoruz biliyorum hatta vitesi topukla değilde yukarı çekerek düşürmeyi denedim ama o topuğa göre daha sert diyebilirim yani her türlü sıkıntı var ve üstelik ayaklarımda 45-46 numara giyiyorum fakat ne hikmetse o kadar sert ki vites düşmüyor arkadaşım nedeni nedir ? Cuplarda böyle mi oluyor cidden çok sinir bozucu ben sürekli ayağımı kaldırıp yanlamasına tam üstüne basamam ki valla vites düşürcem diye ayağımı zorlarken kaza yapıcam.Fakat şu var ki hiç şansım yoktur bu şanssızlık bana mı denk geldi ? Yoksa hepsinde bu aynı mı ? Lütfen düşünceleriniz paylaşın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks titanic 150 2012
    sorunun debriyajla alakalı gibi duruyor kavrama yapıyor fakat otomatik debriyaj olduğundan ayırma ile ilgili sıkıntısı vardır servisine göstermekte fayda var çünkü fazla zorladığında şanzuman dişlileri zarar görür ve masraflı olur senin için.
    seriousman bunu beğendi.

Alıntı ReD_DaYs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunun debriyajla alakalı gibi duruyor kavrama yapıyor fakat otomatik debriyaj olduğundan ayırma ile ilgili sıkıntısı vardır servisine göstermekte fayda var çünkü fazla zorladığında şanzuman dişlileri zarar görür ve masraflı olur senin için.
    Dostum söylediklerinden anladığım kadarıyla bu sorun genel olarak her motorda yok yani kısacası bana sert denk gelmiş ? Doğru mudur ? Vitesin sertliğinin sebebini ise debriyajdan kaynaklı olduğunu düşünüyorsunuz neyse bir kaç yorum daha bekliyorum sonra bi servise götürürüm.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    aynı tip motordan bende de var dün aldım yuki paşa diye merakla takipteyim konuyu, ayağım kırılacak neredeyse değişmiyor bir türlü vites yukarı doğru

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Yorum beklemeyin. Normal olmayan bir durum oldugu asikar. Zaman kaybetmeden servise goturun. Garanti kapsaminda mudahale ettirin. Servis fisini de almayi unutmayin.

Motosikleti
    Rks titanic 150 2012
    Alıntı seriousman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum söylediklerinden anladığım kadarıyla bu sorun genel olarak her motorda yok yani kısacası bana sert denk gelmiş ? Doğru mudur ? Vitesin sertliğinin sebebini ise debriyajdan kaynaklı olduğunu düşünüyorsunuz neyse bir kaç yorum daha bekliyorum sonra bi servise götürürüm.
    Evet her motorda böyle bir durum yok bu durum sadece ileri zamanlarda motosikletin debriyajı bitmeye başladığında vites düşürürken yada yükseltirken sert ve sesli bir şekilde geçmeye başlar ( Çünkü debriyaj artık ayırma görevini yapmaz) sizdeki motor sıfır olduğu için yüzde 90 montaj hatası olabilir yada çok kalitesiz bir balata kullanıldığı için olabilir.

Motosikleti
    BAJAJ F250
    ısınınca inceden bir düzelme oluyor soğuyunca tekrar devam

sweetblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    bende mondial mfh 100 vardı dediğin gibi vites küçültmek eziyetti ben de hepsi böyle mi bu cubların diyordum kendimce formül bulmaya çalışıyordum
    o zaman görmüş olduğum vites küçültme için olan olan parça tam topuğun altına geldiği için basmak çok zor topuğu geri atmak eziyet
    sonra incelerken vites büyültüp küçültülen sol ayağındaki parçayı tutan bir vida var onu çıkardım sol ayağımdaki pedalı öne doğru biraz çevirdim sonra vidasını takıp sıktım topuğa gelen kısmı daha yukarıya çıkmış oldu vites büyütmek zaten sorun değildi vites küçültmekta sorun olmaktan çıkmıştı benim için
    dene istersen baktın olmuyor eski haline getirirsin basit birşey

Motosikleti
    BAJAJ F250
    yok kardeşler dün çözdüm olayı vitesi küçültmeden önce az biraz gaz veriyorsunuz şık diye geçiyor sıkıntısız ne küçültürken ne büyütürken sıkıntı yok

Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeşler dün çözdüm olayı vitesi küçültmeden önce az biraz gaz veriyorsunuz şık diye geçiyor sıkıntısız ne küçültürken ne büyütürken sıkıntı yok
    Dostum , birazdan dışarı çıkınca dediğini deneyeceğim anladığım kadarıyla , yavaşlarken azıcık gaz veriyoruz elimizi gazdan çekiyoruz düşürüyoruz.Ya bir de MONDİAL 100 UAG vardı bende vitesi çok güzeldi debriyajlı olmasından mıdır nedir kaymak gibi yumuşak istediğin zaman atıyorsun düşürüyorsun aslında daha önce arkadaşlarımın motorlarını kullandım çoğunda cup motor var onların vitesleri gayet güzeldi o yüzden sıkıntı olmayacağını düşünüp bende aldım ama tahtayı ortadan ikiye kırar gibi vuruyorsun vuruyorsun anca düşüyor namıssız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Evet malesef , hafif gaz verdikten sonra vites küçültmeyi denedim sonuç aynı.Kısacası topuğumla basarken vitesi en alta kadar indiremiyorum onun yerine ayağımı kaldırıp topuk vitesinin üstüne en dibe kadar bastırıyorum anca öyle geçiyor.

Motosikleti
    BAJAJ F250
    Anladım o zaman size servis yolu gözüküyor anlaşılan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)