Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

egzos açık gezmek motora zarar verir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

egzos açık gezcegimden değilde 250 lik motorda 600 lük 1000 lik motor egzosu kullancagımdan sıkıştırması pek olmadıgından egzossuzmuş gibi olucak rahat oluyor yani çıkış o yüzden motora egzossuz gezmek zarar verir mi merak ediyorum?

eskiden bir motorumda egzos 5cm delikle geziyordum sonra bir ara kapattım motor son hızı yavaşlamıştı onu fark ettim yani devir çıkamıyordu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    En iyisi her zaman orjinal egsozdur.Ses çok çıkınca çok gidiyor gibi gelir ama aslında öyle bir şey yok.

Özellikle küçük hacimli motorlarda açık egsoz aksine performans düşüşüne sebep olacaktır.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisi her zaman orjinal egsozdur.Ses çok çıkınca çok gidiyor gibi gelir ama aslında öyle bir şey yok.

Özellikle küçük hacimli motorlarda açık egsoz aksine performans düşüşüne sebep olacaktır.
    Küçük hacimde performansı neden düşürüyor ve aynı durum neden büyük hacimde geçerli değil sizce ?

düzeltiyorum, r25 n egzoz sesi korkunç üst devirlere çıktıklarında istisnasız küfür ediyorum. O orjinaliyle güzel

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük hacimde performansı neden düşürüyor ve aynı durum neden büyük hacimde geçerli değil sizce ?

düzeltiyorum, r25 n egzoz sesi korkunç üst devirlere çıktıklarında istisnasız küfür ediyorum. O orjinaliyle güzel
    sanırım şöyle küçük hacimde egzossuz düşük devirde performans azalıyor, büyük hacimde fazla silindirde durum değişiyor sanırım tam tersi oluyor biride başka bir konuda öyle demişti
    insta: veli_montana_

güncel, sorumun cevabını alamamıştım, şimdi egzos sadece sesi kısmak için değil sıkıştırmayla performansda da bir bağlantısı var, peki egzosun tüpünü söktük boru kaldı sadece tamam borudada belki sıkıştırma olabilir ama daha önce denediğimde bir motorun tüpünde oynama yapıp sesi açarak performansı düşürmüştüm, yani orjinal tüp en performanslı hali demek
    pekii sıkıştırmayı düşürürsek yani tüpü söküp gezersek motora bir zararı olur mu performansı düşmesinden başka? kalıcı bir motor yıpranması gibi gibi

M.mahmudoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güncel, sorumun cevabını alamamıştım, şimdi egzos sadece sesi kısmak için değil sıkıştırmayla performansda da bir bağlantısı var, peki egzosun tüpünü söktük boru kaldı sadece tamam borudada belki sıkıştırma olabilir ama daha önce denediğimde bir motorun tüpünde oynama yapıp sesi açarak performansı düşürmüştüm, yani orjinal tüp en performanslı hali demek
    pekii sıkıştırmayı düşürürsek yani tüpü söküp gezersek motora bir zararı olur mu performansı düşmesinden başka? kalıcı bir motor yıpranması gibi gibi
    Hocam motosiklet tamircisi arkadaşım söylemişti. Evet egsozun performansla alakası var motorun performansını arttırabilir fakat motorun ömrünü yersin demiştş hatta abart egsoz kullaminılmış bşr motoru bile alma demişti

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.mahmudoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motosiklet tamircisi arkadaşım söylemişti. Evet egsozun performansla alakası var motorun performansını arttırabilir fakat motorun ömrünü yersin demiştş hatta abart egsoz kullaminılmış bşr motoru bile alma demişti
    abarth olmaz ama two bro olur. akrapovic şüpheli
    Hiç bir şey olmaz. yeter ki hava-yakıt karışımı ellenmesin. Özellikle bilinçsizce takılan hava filtreleri veya hava filtresi kutularını kesip biçme işlemiyle karışım az da olsa fakirleşiyor. Bu da yüksek sıcaklık demek... Egzoz hava-yakıt değişimini değiştirmez

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    bir sabah uyanmissin, komsun motoru parcalamis. al sana zarar.
    velizrsln bunu beğendi.

zaten two akrep gibi egzoslar motora özel yapılıyor yani setiyle headersiyle borusuyla falan aldıktan sonra başka bir şey yapmaya gerek yok bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:34 ----------

bu arada dün polisin önünden geçtim bişey demedi ya bişeyle ilgileniyordu baktı ama, belki boş dursaydı durdururdu, egzos şuan yok malesef gp egzos alıp takıcamda işte o da sesi nerdeyse hiç düşürmüyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)