Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hava Fitresine Benzin neden gelir

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozcanaykul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar cumartesi hava filtresini temizliyeyim dedim filtreyi çıkardım. Filtre baya bi benzin olmuş ayrıca hava filre kutusunda da benzin kalıntıları tespit ettim bu neden kaynaklanır bir fikri olan var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ninja 250
    benzin olduğuna eminmisiniz ?,çoğu filtrenin üzerinde yağ var, yağ olmasın o madde ? oraya benzin gelmesi için tankere arkadan girmek gerekir diye düşünüyorum
    ferad ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    benzeri bendede olmuşdu benzin olduğundan şüpem yok 3 liraya süngerini değiştirdim hallodu şimdilik..

yok yağ değil benzin filtre silindir seklinde silinidirin hava borusunun olduğu bölgede yoğunlukta olmakla birlikte filtre haznesindede bir miktar benzin vardı

evren kertil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA Shark 150
    Arkadaş benim eski motorda da oluyordu aynısı.benimkisi karbüratörden geliyordu. hatta ben açıp bakmıştım. gazı sonuna kadar açınca motora gitmesi gereken benzin hava filtresi borusuna geliyordu..

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    benzin degıldır o kardesım yagdır. benzın olsa ucardı coktan. motoru haddınden fazla zorlarsan hava fıltresıne yag gıder. yenı fıltreyle degıstır o sekılde kullanma

Bana kalirsa benzindir ama daha once hava filtresini temizleyen Benzinle yikamis Olabilir onun Kalintisi Da olabilir

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Motoru çok fazla sıkıştırırsan hava filtresinin olduğu yere yağ dolar hatta tahliyesi için kuzu emziği gibi bir parça vardır. Orayı temizleyip yenisiyle değiştirirsen sonrasında sıkışitırmassan olmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben hava filtresine bağlanan karter havalandırma hortumunu çıkardım çünkü motoru sıkıştırmasam da karterden yağ köpükleri hava filtresine doluyor. Filtreyi kısa sürede yağlayıp tıkıyor motor tekliyor yürümez oluyor. 500km'de bir filtre mi değişir yani.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    nedenini bilmiyorum ancak bendede çok oldu sürekli limitte gitmek zorunda kaldığım için simsiyah çıkıyor

Şimdi şöyleki önceki temizleyenin filtreyi benzinle temizlemiş olma ihtimali yok ki zaten motoru sıfır aldım ve 3000 km de filtreyi kendim temizledim hiçbirsey yoktu. yağda değil bildigimiz benzin ve sanki filtrenin karburatöre bağladığımız boğazdan gelmiş gibi orada bi yoğunluk var

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    yüksek devirli kullanınca yada aniden motoru yığınca oluyormuş sordum akşam.
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yağ olduğu kanısındayım emin olmak için filtre kutusunu sök karbüratörün hava emdiği yere elini koy çalıştırıp gaz ver bakalım ıslanırsa benzindir ıslanmazsa yağdır ama yağdır kesin çünkü benim bildiğim pistonun hareketiyle hava emiyor atmosferik motorlar

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    dostum eger fıltren bıle ıslanmıssa karbüratör şamadırasına bır bak takılı kalınca gelen benznı oraya atar

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    şamandıra tam basmıyorsa karbüratöreden geriye benzin tepebilir. Avans ayarı düzgün değilde vuruntu yapıyorsa benzin karışımı geri tepebilir. karbüratörün benzin ayarı düzgün değilse fazla benzin veriyorsada tepebilir. emme sübabı tam kapatmıyorsa geri tepebilir.

Yani karbüratörden hava filtresine benzin gitmesinin sebebpleri bunlar olabilir. Tamiratı için önce karbüratör ve şamandıranın ayarları kontrol edilmeli, pislik varsa temizlenmeli. Eğer düzelmezse sübap ve avans ayarı kontrol edilmeli!
    COMTAN ve asm bunu beğendiler.

evren kertil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA Shark 150
    Bilgiler için sağol yucika kardeş.. Benim eski motorda da aynı sorun vardı gazı fazla çekince yapıyordu bir de ben yağlı benzin koyuyordum daha kolay anlaşılıyordu..o zaman çözüm bulamamıştım zaten ne yaparsan yap hep tekler hiç gitmez bi motordu..

karbüratör temizliğini yaptım, samandrayı kontrol ettim bakalım hava filtresini değiştirip tekrar kontrol edecegim. Lakin şu gözüme takıldı hava filtresinin karbüratöre giden hortumu tam olarak oturmuyor. ordan da hava alıyor sanırım. buda bir neden olabilir mi acaba

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şamandıra tam basmıyorsa karbüratöreden geriye benzin tepebilir. Avans ayarı düzgün değilde vuruntu yapıyorsa benzin karışımı geri tepebilir. karbüratörün benzin ayarı düzgün değilse fazla benzin veriyorsada tepebilir. emme sübabı tam kapatmıyorsa geri tepebilir.

Yani karbüratörden hava filtresine benzin gitmesinin sebebpleri bunlar olabilir. Tamiratı için önce karbüratör ve şamandıranın ayarları kontrol edilmeli, pislik varsa temizlenmeli. Eğer düzelmezse sübap ve avans ayarı kontrol edilmeli!
    Çok güzel bir açıklama olmuş, elinize sağlık...
    #sürenadam

Motosikleti
    Bisan Cup100
    arkadaşlar bende de cup motor mevcut.. arkadaşın dediği duruma bende şahit oldum motorumda... aynen öyle yağ değil benzin oluşuyor... hatta hava hortumunu komple çıkarıp elimi tuttuğumda elim de ıslanıyor ve karbüratöre hava hortumunun girdiği boğazda kenarlarında ince ve küçük delikler var oradan benzin atıyor dışarıya gaz verince bu daha da çoğalıyor... sebebini merak etmemiştim hiç konuyu görünce düşünmeye başladım!!!
    EDERİNDEN FAZLA DEĞER , SOYTARIYI KRAL EDER!

Ama şu var 3000 km de hava filtresini temizlediğimde hiçbir problem yoktu ne olduysa bundan sonraki 2500 km de olmuş hava filtresini değiştirip tekrar bakacaz artık

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)