Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

silindir kapakları tamiri

Motovento
    REKLAM ALANI
    alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    arkadaslar merhaba oncelıkle 25 yasındayım ve ıyı bır motosever oldugumu dusunuyorum ve tecrubelerımı sızın gıbı arkadaslardan yardım alarak gelıstırdım..

etraftakı motosıklet tamırcılerının yaptıgı ıslerı hep kendım yapacagıma ınanarak bende artık kendı motorumun cok buyuk sıkıntılarını bıle kendı yapabılırım dıyerek bu ıslere gırdım..

bızım orda elınden her ıs gelene ''kırık'' dıyorlar tabı bu kelıme tam olarak dogru bır kelımemı onuda bılmıyorum

oncelıkle suankı sorunum ust sılındır kapagı + ekzantırık mılıyle + ekzantırık mılı kelepcesıtle(kepi) yatak yapmıstı ve motorum kıtlemıstı..

bu 3 parcanın yatak yapan ve parcalanan kısımlarını tamır ıslemınde bulunmak ıstıyorum.
    sılındır kapagını ıyı bır freze ustasına goturup bozulan kısmı yenıden doldurmak ve eskısı gıbı sıfır bır yatak mekanızması yapmak mumkun olur mu?
    bu elde ettıgım yenı bır sılındır kapagı yatagı ıle ekzantırık mıl ve kelepcesınıde aynı sekılde uygun bır yatak yaptırsam acaba randıman alırmıyım?

yazımı okudugunuz ve tecrubelerınızı ve bılgılerınızı paylastıgınız ıcın tesekkurler..
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Herşey mümkündür. Ama astarı yüzünü geçecekse hiç uğraşmayın. Ayrıca aluminyumu herkes dolduramaz.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    taşlama,doldurma,yatak yaptırma olayı,geçici çözüm olabilir.ancak çok sağlıklı olmadığını tecrübeyle gördüm.ekzantrik ve krankın standart yüzey sertliği ve taşlandıktan sonraki yüzey sertliği aynı değil.Bu sebepten randıman vermiyeceğini düşünüyorum.Ekzantriğin yatak sarması da zaten normal değil.motor ya yağlama kesmiştir,ya da yağsız kalmıştır.İkiside hiç hoş durumlar değil.

Motosikleti
    aynen hocam karter kapagının yaglama yapacak yerı tıkanmıs pıslıkten yaglama kesmıs..
    verım verecek mı vermeyecek mı bakacagız artık..ama denemedık demeyelım alımunyumla doldurmuyacagız sanırım çelik dokum olacak sanırım ama tam bır bılgım yok.. elımızden gelenı yapacagız hatta sımdı aradılar parcaları hallettık dıye ben bır gıdım sunu taslamaya gotureyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

kapak ustasına gıttıgımde eger yapamayacaksan yada yarım yamalak bırsey olursa paranı vermem dedım oda benı ısın ehlı adanadakı bır ustaya yonlendırdı gorustuk ve durumu aynen hallettık okeyledı. ve eger begenmezsen parada verme dedı. umarım randıman alırım..
    cenkito bunu beğendi.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Ben otosanayide staj görüyorum ve sadece kapak işlerini yapan ustalar mevcut kaynak yapılacaksa kaynak taşlama yapılcaksa kaynak yapılıyor sağlam bir şekilde teslim ediliyor bence böyle bir ustaya bırakılmalı kapak ki sağlam olsun.Kolay gelsin.

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    takipteyim,haberleri bekliyorum.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen hocam karter kapagının yaglama yapacak yerı tıkanmıs pıslıkten yaglama kesmıs..
    verım verecek mı vermeyecek mı bakacagız artık..ama denemedık demeyelım alımunyumla doldurmuyacagız sanırım çelik dokum olacak sanırım ama tam bır bılgım yok.. elımızden gelenı yapacagız hatta sımdı aradılar parcaları hallettık dıye ben bır gıdım sunu taslamaya gotureyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

kapak ustasına gıttıgımde eger yapamayacaksan yada yarım yamalak bırsey olursa paranı vermem dedım oda benı ısın ehlı adanadakı bır ustaya yonlendırdı gorustuk ve durumu aynen hallettık okeyledı. ve eger begenmezsen parada verme dedı. umarım randıman alırım..
    adana daki ustadan memnun kalırsan adını, adresini buraya yazda belki bizimde işimiz ona düşebilir.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    motorun sılındır kapagı suan ıyı gozukuyor parcayı tamırhaneye koydum fakat cok fazla bakma fırsatım olmadı yarın fotoları ceker buraya eklerım..
    cenkito bunu beğendi.

stalnoy kon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Son durum nedir hocam ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)