Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni tigrina arka ve ön teker sökümü , akü ölçüsü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    yarın uzun yola gideceğim kanuni tigrinanın arka tekeri ve ön tekerini söküceğim iç ve dış lastik değişimi ni yapacağım

1- ön ve arka lastiği sökmem için kaç numara anahtarlardan kaç tane lazım
    2-mondial zn 125 in aküsünü kullanabilirmiyim
    3-yağ çok uzun sür içinde oturmuş durumda hiç marşa basmadan direk değiştirmelimiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motor yagı ısınmadan akıskanlıgını tekrar kazanmadan değişim saglıklı olmaz,
    tapayı acıp yagı bosalttıktan kısa süre sonra yeniden yağ değişimi yapacaksanız ancak calıstırmadan değişim yapın derim
    böyle yaparsanız kartelin içi temizlenmiş olur
    BLACK_ICE bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    önce bi tane kriko ile motor bloğunun altında kaldır ön teker yerden kesilsin motora gelecek yere tahta veya plastik bişe koy çizilmesin
    ön tekeri sökmen için
    somun tarafına 19 saplama tarafındaki başa 17 diydi galiba anahtar lazım saplamayı çıkar temizle yağla yerine tak
    arka tekeri yerden kesmek içinde arka suspansiyonun altında kroko ile kaldır gene tahta falan koy çizilmesin
    arka teker için
    somun tarafına 19 ile sök sonra zincir gergi vidalarını iyice gevşet saplamayı çıkar tekeri çıkar bilyelerini falanda kontol et
    akü için 12v 7ah lık temiz bi akü olursa sorun yaşamazsın
    yağ içinde 17 yıldız anahtar lazım ama motorla 5 dk bi dolaş yağ ısınsın sonra boşalt ama önce egzozlar biraz soğusun ben soğumadan yaptım 1 kere kolum falan yandı hep
    altta etrafında 3 tane küçük vitalı kapağın ortasıda 17 lik civata var onu sökeceksin özledim lan motorumu olsaydıda bende sökseydim
    kolay gelsin
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bi tane kriko ile motor bloğunun altında kaldır ön teker yerden kesilsin motora gelecek yere tahta veya plastik bişe koy çizilmesin
    ön tekeri sökmen için
    somun tarafına 19 saplama tarafındaki başa 17 diydi galiba anahtar lazım saplamayı çıkar temizle yağla yerine tak
    arka tekeri yerden kesmek içinde arka suspansiyonun altında kroko ile kaldır gene tahta falan koy çizilmesin
    arka teker için
    somun tarafına 19 ile sök sonra zincir gergi vidalarını iyice gevşet saplamayı çıkar tekeri çıkar bilyelerini falanda kontol et
    yağ içinde 17 yıldız anahtar lazım ama motorla 5 dk bi dolaş yağ ısınsın sonra boşalt ama önce egzozlar biraz soğusun ben soğumadan yaptım 1 kere kolum falan yandı hep
    altta etrafında 3 tane küçük vitalı kapağın ortasıda 17 lik civata var onu sökeceksin özledim lan motorumu olsaydıda bende sökseydim
    kolay gelsin
    tigrinaymış yala bende tiger okudum :D olsun dursun kenarda lazım olan birine yarar :D
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön tekeri sökmen için
    arka teker için
    kolay gelsin
    yaılarınızın tamamnını okudum ve yanıma

1- 15-40 yağ gundi bi marka içi temizlensin diye
    2-buji
    3- 8 numradan 20 ye kadar olması lazım anahtar seti 2 adet ingiliz anahtarı bir yıldız bir düz tornavida
    4- pompa
    5- yedek 2 adet iç lastik

aldım ))) inş güzelce hallederim yada lastikler patlak değilde iniktirler
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaılarınızın tamamnını okudum ve yanıma

1- 15-40 yağ gundi bi marka içi temizlensin diye
    2-buji
    3- 8 numradan 20 ye kadar olması lazım anahtar seti 2 adet ingiliz anahtarı bir yıldız bir düz tornavida
    4- pompa
    5- yedek 2 adet iç lastik

aldım ))) inş güzelce hallederim yada lastikler patlak değilde iniktirler
    eğer motor yattıysa ve tekerler soğuk taş zeminde durdu ise inmişlerdir patlak değildirler.Bunu bana 7 yaşındayken bisikletçi bi emmi söylemişti ben motoru yatıracağım zaman tekerlerin altına tahta koyuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)