Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym joyride 200 çözülemeyen problem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki burgman an400&sym joyride200
    Herkese selamlar. Sym joyride motosikletim fabrikadan gelen 0 motor parçalarıyla rektefeye edildi. Krank,piston,silindir,sekman, aklınıza gelebilecek tüm parçalar değişti. Sorunum ise şu: motosiklet harika çalışıyor ancak 60 km den daha fazla hızlanmıyor. İnanılmaz derecede güç kaybı var. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar gerçekten çok uğraştırdı. Karbüratör problemi olabilir düşüncesiyle usta defalarca temizledi ayar yaptı. Başka ne olabileceği konusunda fikri olan varsa ve yardımcı olabilirse sevinirim. Şunu belirteyim: Babamın bursa çıkışında aldığı yakıt sonrası motosiklet tork kaybı yaşadı. Öncesinde böyle bir problem yoktu. Rektefiyeden sonra da bu sorun devam ediyor. İyi günleri
    [B]face your fears,live your dreams[/B]:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Devirlenip gidemiyorsa kayışla ilgili olabilir mi? Gerçi yakıt aldıktan sonra demişsin ama daha önce aynı ölçüde kayış takmamıza rağmen biraz daha büyük gelmiş böyle bir sıkıntı yaşamıştık.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Daha once aynı sorunu karburator dıyaframından yasamıstım . Motor yusek devırlere cıkamıyordu .
    2004 joyrıde dı .

Motosikleti
    selamlar, teşekkürler cevaplar için. "acayüp"; şunu sormak istiyorum, karbüratörü komple değiştirerek mi sorunu çözdünüz?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı emraq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar, teşekkürler cevaplar için. "acayüp"; şunu sormak istiyorum, karbüratörü komple değiştirerek mi sorunu çözdünüz?
    Hayır diyaframı tam oturtamamışlar. Söküp düzeltmiştim. Yırtılabiliyorda zamanla ozamanda sadece diyafraf değiştirilebiliyor.
    Fakat aynı sorunu kirlenmiş karbüratör , tıkanmış karbüratör memesi , yada tıkalı benzin filtresi yada hava filtreside yapabiliyor. Bazen hava filtresinden karbüratöre giren hprtumdan yada karbüragötle silindir kapağı arasındaki emme manfoldundan da yapabiliyor.
    Bence karbüratör ve çevre elemanlarının gözden geçirilmesi sorunu çözebilir fakat görüp denemeden net birşey demek zor bunlar ihtimaller .

Diyafram dedilen meret şöyle birşey

Yeride resimde yeşil kapağın altı.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Ustayla konuştum, karbüratörü söküp o kısmı??? eliyle kapattığında inanılmaz güzel kompresyon aldığını söyledi (tam olarak neyden bahsettiğini anlamıyorum, doğru mu ifade ediyorum onu da bilmiyorum). "emme monifoldunda problem var gibi görünüyor, karbüratörü takınca çekiş düşüyor. Bunu bu şekilde bir süre kullan düzelecektir, eğer düzelmezse paça siparişi veririz" diyor. Süreç hakkında bilgilendirme yapmaya devam edeceğim. Yardımın ve paylaşımın için teşekkürler "acayüp" .

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bir tanıdığında filan aynı motordan varsa ya da serviste test etmek için geçici olarak başka aracın karbüratörünü (joyride) denemenizi tavsiye ederim...Sıkıntı karbüratör gibi gözüküyor...

Motosikleti
    Buradaki en büyük dezavantajım maalesef aynı motordan bulunmaması... Deneme yanılma yöntemi yapamıyoruz bu sebeple. Eskişehir'de olup da yardımcı olmak isteyen arkadaş olursa da hayır demem ama ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)