Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun elektrik tesisatında sıkıntı var. lütfen yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    merhaba arkadaşlar bunda 2 hafta öncesinde motorumungece saatinde tüm ışıklarını yaktım farları uzun yaktım sinyalı açtım birde frene basınca farlar sönemeye başladı sinyaller gittikçe zayıfladı dur bakalım ne olcak dedim ve 5 saniye kadar bekledim sonrasında tüm ışıklar kapandı motorun sigortası attı sonra sigortayı çıkardım birkenara attım yani devre dışı bıraktım yeni sigorta almaya üşendim direk bağladım kabloları 2 hafta filan sürdüm böyle sonra birgün birden motosiklet elektrik kesmeye başladı sonra giderek arttı gazı bıraktığımda istop etiyordu ve gaz verdiğimdede yarım yarım veriyordu pat pat pat pat diye sonra yaklaşık 5-6 kilometre yol gittikten sonra kendine geldi sorunum bitti hiçbirşey yapmama rağmen. motoru koydum dün sonra bu sabah çalıştırdım hiçbirşey yoktu takıt takır çalışıyordu ve akşama kadar gezdim akşam olduğunda gine birden motor öyle yapmaya başladı sonra tamamen istop etti ve birdaha çalıştıramadım sonra elimde götürürken bir rampaya geldim yukarıya doğru bir rampaydı bastım marşa çalıştı ama hala sorunlu bir şekilde çalışıyordu sonra yoluma devam ettim düz bir asfalta gelince gene stop etti yani anlycağınız motorun önü kalkınca çalışıyor düz ortama gelince çalışmıyor tüm kablolarına baktım birşey rastlayamadım acaba bunun sigortaylan bir ilgisi varmı ? veya bir sigorta alsam düzelirmi motorum 125 rt mondial scooter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bisan Cup100
    kablolarında gevşeklik var... iyice kontrol etmeni öneririm...
    EDERİNDEN FAZLA DEĞER , SOYTARIYI KRAL EDER!

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı burak1921 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bunda 2 hafta öncesinde motorumungece saatinde tüm ışıklarını yaktım farları uzun yaktım sinyalı açtım birde frene basınca farlar sönemeye başladı sinyaller gittikçe zayıfladı dur bakalım ne olcak dedim ve 5 saniye kadar bekledim sonrasında tüm ışıklar kapandı motorun sigortası attı sonra sigortayı çıkardım birkenara attım yani devre dışı bıraktım yeni sigorta almaya üşendim direk bağladım kabloları 2 hafta filan sürdüm böyle sonra birgün birden motosiklet elektrik kesmeye başladı sonra giderek arttı gazı bıraktığımda istop etiyordu ve gaz verdiğimdede yarım yarım veriyordu pat pat pat pat diye sonra yaklaşık 5-6 kilometre yol gittikten sonra kendine geldi sorunum bitti hiçbirşey yapmama rağmen. motoru koydum dün sonra bu sabah çalıştırdım hiçbirşey yoktu takıt takır çalışıyordu ve akşama kadar gezdim akşam olduğunda gine birden motor öyle yapmaya başladı sonra tamamen istop etti ve birdaha çalıştıramadım sonra elimde götürürken bir rampaya geldim yukarıya doğru bir rampaydı bastım marşa çalıştı ama hala sorunlu bir şekilde çalışıyordu sonra yoluma devam ettim düz bir asfalta gelince gene stop etti yani anlycağınız motorun önü kalkınca çalışıyor düz ortama gelince çalışmıyor tüm kablolarına baktım birşey rastlayamadım acaba bunun sigortaylan bir ilgisi varmı ? veya bir sigorta alsam düzelirmi motorum 125 rt mondial scooter
    Memleket neresi, İstanbul pendik mi ?

asilturk1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    anı sorun bendede var 5000 bin devirden sonra gaz yemiyo egsoz patlıyor..elektrik tesisatından kırık veya cıkıkmı var acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleket neresi, İstanbul pendik mi ?
    hayır ANKARA , KIZILCAHAMAM nedenki ?

Motosikleti
    hayır ANKARA , KIZILCAHAMAM nedenki ?
    Merak ettim ya bir beypazarlı vardı forumda onun da 125rt motoru vardı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar şimdide motoru hareket ettirince çalışıyor bu temassızlık nerden kaynaklanıyor olabilir biriniz birşey söylesin lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Merak ettim ya bir beypazarlı vardı forumda onun da 125rt motoru vardı.
    kimki o ???

Motosikleti
    kimki o ???
    O da böyle sorardı şaka şaka latife yaptım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O da böyle sorardı şaka şaka latife yaptım.
    noldu şimdi ona ?

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    noldu şimdi ona ?
    ne sen sor ne de o soylesın sen beypazarlıyı duymamıs gıbı devam et benden tavsıye kardesım
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne sen sor ne de o soylesın sen beypazarlıyı duymamıs gıbı devam et benden tavsıye kardesım
    nekadar ünlüymüş bu arkadaş forumda yaa baksana herkez tanıyo resmen bu adam bu kadar ünlü nasıl olduki forumda

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    Beyler iyi akşamlar bende forumda yeni sayılırım merakımı uyandırdınız yahu kim ki o..? arama bölümünden falan arattırdım bulamadım. ?

Motosikleti
    Boşverin kim olduğunu, ona özenmeyin yeter Forumu konu ve soru yağmuruna tutanlara beypazarlı deriz, günde 1-2 tane konu açacaklara lafımız yok.

Motosikleti
    Ramzey Qm-250
    tamamdır burak bulmuş bende ardından buldum.. Ben pek soru sormasam da takip ediyorum forumu...Maşallah her konuda olmasa bile çoğu konuda varsın mengü abi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)