Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBX-CBF 250 Tahrik Zinciri Problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Selam Arkadaşlar:

Motorum 2004 model honda cbx 250 twister. Sorunum Şu; Zincir dişlilerim ve zincirimin durumu iyi durumda. Ama Zincir gerginliğini ayarladığımda, örneğin zincir bol iken gerdirdiğimde Bütün ayarlar tamam bir şekilde işlemi sonlandırmama rağmen, tekerlek boşta iken deneme amaçlı döndürdüğümde Zincirin yarım tur gergin yarım tur gevşek olduğu fark ediyorum. Acaba bu durumun nedeni ne olabilir. Umarım anlatabilmişimdir arkadaşlar, zincir bir gergin bir gevşek bu neden olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Baklaların bazılarının, arka tekerlek aksı kusursuz ayarlanmadığı için bozulmuş ve kilitleniyor olma ihtimali yüksek
    htmetin bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baklaların bazılarının, arka tekerlek aksı kusursuz ayarlanmadığı için bozulmuş ve kilitleniyor olma ihtimali yüksek
    Aklıma geldi o ihtimal. Değerlendiriyorum.

Birde arka göbekte bulunan kaplin lastikleri var orayı açtım baktım lastiklerden sadece bir tanesinin köprüsü kopmuş acaba ondanda olabilir mi?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayni fikirdeyim. wd40 sorunu cozmede faydali olabilirmi acaba?
    htmetin bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Zincirin dengesiz uzayarak bozulmuş, değiştirmekten başka bir çözüm yolu yok.
    htmetin bunu beğendi.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    unutmayalım dediğiniz bir sorun olmayabilir çünkü zinciri boşt döndürdüğünüzde ki sertlik ve gevşeklik heer motorda olur ve zincir gerginliği zincirin en gergin olduğu yerde ayarlarnır gevşekke oldugu yerde ayar yaprsanı gergin kısım taş gb olur zinciri bozar kopabilir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

BLACK TIGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBX 250 TWİSTER
    Aynı sorun bendede vardı zincir dişliyi değiştirdim hiç bir sorun kalmadı
    htmetin bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Dişli zamanla yumurta kıvamını almış olabilir. Bunu gözle farkedemeyebiliriz. Buda bir ihtimal
    htmetin bunu beğendi.
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    zincir sertleşmesinden kaynaklanıyor ve kaplin lastiklerinden dolayı yapıyor olabilir. k.lastiklerinden değilse bu gayet normal eğer aşırı değilse. zinciri gergin olduğu konuma getirerek gerginlik ayarı yapmanız güvenliğiniz açısından önemlidir, eğer sertleşme fazlaca artar ise dişlileri bozmadan zinciri değiştiriniz.
    htmetin bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir sertleşmesinden kaynaklanıyor ve kaplin lastiklerinden dolayı yapıyor olabilir. k.lastiklerinden değilse bu gayet normal eğer aşırı değilse. zinciri gergin olduğu konuma getirerek gerginlik ayarı yapmanız güvenliğiniz açısından önemlidir, eğer sertleşme fazlaca artar ise dişlileri bozmadan zinciri değiştiriniz.
    Kaplin lastiğini değiştiricem. Zaten pahalı bişey değil 20 tl.. Elimde çok iyi durumda ama kullanılmış ön-arka dişli seti var onları takayım birde öyle deneyeyim. Ayarı en son denildiği gibi ; en gergin olan kısımdan ayarladığım zaman bir sıkıntı olmuyor ama Mantıken bir gevşek bir gergin olması bana garip geldi daha önce hiç karşılaşmamıştım böyle bir sorunla. Sorunumu çözer çözmez buradan paylaşırım.

Motosikleti
    Bugün ustanın birine sordum. Arka dişli balans yapmış dedi.. Artık nasıl olduysa ? Ama bana yinede mantıklı geldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)