Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6904 Z - 6905 Buçuklu rulman terimi/FAG/ORS

Motovento
    REKLAM ALANI

Buçuklu rulman duyanınız varmıdır? ön tekerden elektrikli moto sesi gibi sürekli vınıltı gelmekte idi, araştırınca tehlikeli olacağını öğrenip kızağa aldım,ustayı çağırıp ön ve arka rulmanları kontrol ettik değişmesi daha iyi olur dendikten sonra, rulman değerlerini bulunduğum yerde soruşturduk sonuç hüsran, ustanın tabiri ile "buçuklu rulman" kullanılmış, kodlarıda 6904z-6905 , diğer konu ise FAG/ORS,
    ORS sitesinde değerleri bulamadım ancak, FAG tamam olmasına rağmen online alableceğim bir yer bulamadım, fiat/site bilgisi olanlardan yardım talep ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yok böyle birşey 6904 z kapaklı metrik rulman kodudur.
    Amerikan ve İngiliz ölçü birimi whitworth için buçuklu lafı maket bıçağı için Japon bıçağı diyen zihniyetle aynıdır.

5 TL lik rulman için on-line satışla uğraşmayın, gidin sanayide hem adamın çayını için hemde (benden size tavsiye Z kodlu değil 2 RS kodlu C1 rulman alın) canlı alışveriş yapın.
    gursus, serkanADH13 ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    aynen Orhan abiye katılıyorum..eğer bulunduğunuz yer rulman bulmakta zorlanacağınız bi yer ise buradan yardımcı olmaya çalışayım diyeceğim ama kargosu falan filan 5-10 tl lik rulman için nasıl olur bilemedim şimdi...

gerçi motosikletinizin servisinde aynı rulmandan olmaması için hiçbir sebep yok..alıp işçilik vermeden kendinizde değiştirebilirsiniz...
    Carbondioxid bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    dogru söze ne denir

en yakın RULMAN'cıya git ve ölçülerini verip iste,
    veya servısıne danış...

@İHTİYAR
    @Samet Ağır
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Anlaşıldı, hahh işte zihniyet(maket bıçağı/japon piçağu)+bulunduğum ilçe sanayii, en azından buçuklu efsanesinin metrik sistemde meydana gelen anlak problemi sonucu doğduğunu anladım neyse efem, kapital şehirler midemi kaldırsada böyle avantajları dolayısı ile bir yandan sempati duyuyorum, ilk fırsatta merkeze yolculuk yapayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)