Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 Ön Lastik Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, CBR 125'im için ön lastik almaya çalışıyorum fakat çin malları dışında bir türlü lastik bulamadım. CBR 125 orijinal ön lastik ebatları 80/90/17 arka ise 100/80/17. Continental marka lastik vaar fakat biraz pahalı ve continental hakkındada hiç bir fikrim yok. arka pirelli mt 75 kullanmayı düşünüyorum fakat konu ön teker olunca çok sıkıntı çıkıyor. Çin malı almak kesinlikle istemiyorum. Michelin lastik için araştırdım, buzmotorla konuştum 100-80-17 takabileceklerini fakat ön tekerin çamurluğunun biraz kaldırılması gerektiğini belirtti ki gerçi o çözümde pahalı 210 lira sadece ön teker olacak, sizce bir sıkıntı doğururmu. CBR'ı olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim, belki başka bir çözüm yolu bulmuşlardır ya da memnun oldukları bir lastik markası söyleyebilirler bana. Teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Şu oluyor işte

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TT(Tube Type) iç lastikli

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TT(Tube Type) iç lastikli
    Tüh taş gibi lastik bulduydum 100 liraya, atlamışım o detayı

Ön kolay kolay patlamazki zaten (kendimi avutayım )
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

ben anlamadım yalnız bu TT olayını benim CBR 125'in ön lastiği normalde ne olması gerekiyorki? bu lastiğin benimkiyle farkı ne?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

Continental 80/90-17 44P ContiGO!

Bu lastik nasıldır arkadaşlar marka konusunda pek birşey öğrenemedim, çin malları gibi olmasın sonra, lastik bu en önemli şey.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar siz o kotüleyipte almaya cesaret edemediğiniz lastikler ile kuryeler 30,,50 bin km yol yapıyorlar,
    yani aşırı sürat yapamayacaksınız zaten o sebepten çok fazla sıkıntı yapmaz düşük cc motorlar için,
    sorunsuz kulanabilirsiniz,,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar siz o kotüleyipte almaya cesaret edemediğiniz lastikler ile kuryeler 30,,50 bin km yol yapıyorlar,
    yani aşırı sürat yapamayacaksınız zaten o sebepten çok fazla sıkıntı yapmaz düşük cc motorlar için,
    sorunsuz kulanabilirsiniz,,,
    o konuda haklısın çok km yapıyorlar fakat en çok düşenlerde onlar, süratle pek bir ilgisi yok aslında motor bu virajda ister istemez azda olsa çokda olsa yatıyorsun, motor için 60 km bile riskli bir sürat eğer düşecek olursan, çin lastikleri de bu işi görüyor fakar çin lastikleriyle kayma riskini artırıyorsun sonuçta bi pirelli metzeler gibi değil bu lastiklerin yol tutuşu, böyle bir risk almak istemem kendi açımdan ama maalesef türkiyede CBR 125 2007 modellerde bu sorun hep var lastikleri bulunmuyor. Continental için bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum, yol tutuşu nasıldır, arka pirelli ön continental düşünüyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

yabancı forumlarda continental için iyi yorumlar duydum fakat düşük cc'li motorlar için aynı performansı sergilermi bilmiyorum. kimseden ses çıkmadığına göre sanırım Türkiye'de pek kullanılan bir lastik değil fakat ben mecburen onu alacağım sanırım, çünkü CBR 125'e başka uyan lastik yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)