Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tvs Apache Mercekli Xenon Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Merhaba arkadaşlar konu için uzun süredir araştırıyorum ama malesef xenon farı araştırmadan almış bulundum uzun süredir takmamıştım ve sonunda taktım aldığım set araç için normalde ve xenonu taktım baktım ki çok aşırı derecede dağılma var mercek takmaya karar verdim ama nasıl yapacağım ve nasıl bi mercek alacağım hakkında bir bilgim yok aldığım xenon ise h4 araştırdığıma göre h4 xenona da mercek olmuyormuş. sadece ampulünü değiştirip ona uygun mercek alıpmı yapacağım biraz yardımcı olursanız çok sevinirim

Yapmak istediğim olay şu şekilde.

Bunlarda aldığım h4 xenon far takım HİD marka.

Bu Motosikletimin far tası

Gündüz Merceksiz xenon hali

Gece

Merceksiz Kısa Farlar

Merceksiz Uzun Farlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Güncel Konu.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi xenon mercek olur bildiğim kadarıyla hangi mercek arın içine uyarsa onu tercih etmekte fayda var daha önce clio farına takmıştım onda hella marka kullanmıştım hellanın çapı büyük bosch olanlarında uzunluğu fazla ampul olarak da d1s ve d2s öneririm fakat biraz tuzludur mercek işi 2008 de ben herşeyiyle 750 tlye mal etmiştim kendim yapmıştım(2 mercek mercek kapakları ballast ampul)

Motosikleti
    Bi arkadaş hella marka mercek osram d2s ampul ve balast için soket benim balastı kullancam bu kadar sadece ama şu anki far tasına uygulamıycam yedek far tası alıcam bi tane onun üzerinde denicem bakalım nasıl olacak.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi arkadaş hella marka mercek osram d2s ampul ve balast için soket benim balastı kullancam bu kadar sadece ama şu anki far tasına uygulamıycam yedek far tası alıcam bi tane onun üzerinde denicem bakalım nasıl olacak.
    eğer sendeki balastlar uyarsa araya kablo bulamazsan heykelden aşağı inerken sağda opet var onun arkasında oto elektrik tesisatçısı var adamlar sıfırdan bütün araçların elektrik tesisatlarını yapıyorlar kabloları orada yaptırabilirsin ds2 ampulün arakasına birde kilidi oluyor mercekten ve ampulden ayrıca satılır zor bulunur bir parça onu bulamazsan sakın vidalama çukurlarda farlar sallanıyoraşağıdaki linkte birçok araca uygulama yapılmış bende senin gibi yaptım iki takım farım vardı bunun muayeneden geçip geçmediğine bir bakmak lazım eğer muayeneden geçmeyen bişeyse polis kıllık çıkarıyor

http://www.xenonmercek.com/modifiyeler2009_01.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)