Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung devir saati sorunu hk

Motovento
    REKLAM ALANI
    leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Merhaba arkadaşlar. 2010 model gt 250 R' ım ile bugün yolda seyrederken devir saat bir anda sapıtmaya başladı. Hızım 40 km' de olduğu halde devir saati çıldırmış gibi redline bölgesine falan çıktı. (Kol saatlerinde akrep veya yelkovan bazen gevşer ve sallanır o şekilde bir sallantı.) Ama bildiğiniz gibi ağır ağır değil ibre sanki boştaymış gibi kafasına göre iniyor çıkıyordu. Sonra hızımı 90 km' ye sabitledim ve devirde 6000' de sabit bir şekilde yolu bitirdim. Motorun performansında hızlanmasında bir sıkıntı yok sadece devir saati sapıtıyor ve 6000' e kitleniyor. Motoru boşa alıyorum gaza yükleniyorum olması gerektiği gibi redline bölgesine kadar çıkıyor yavaşca ama hareket halindeyken 6000' den sonra çıkmıyor ya da aşağıya inmiyor.
    Motorun yağı, filtreleri yeni değişti. Sadece akü boştu birer hafta arayla 3 kez doldurdum ve kullanıyorum. Acaba sıkıntısı nedir yardımcı olabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    hocam akü ye bağlı devir saatinin kablosu onu kontrol et aynı sorun vardı kontrol ettim kabloyu takmayı unutuyorlar hemen aç bak tak düzelir

negager - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XJ6 S diversion
    Selamlar ayni sorun 2 haftadir bende yasiyorum ayni sekilde filtre ve yag degisiminden sonra boy;e bir sorun olustu paylasim icin tesekkurler bende kontrol edip en kisa surede sonucu bildireyim

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    2010 modellerde görülen kronik bir sorundur. Topiğe gidip çözümü bulabilirsiniz..
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)