Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

er6n koruma takozu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER6N 2013
    arkadaşlar ben dün er6n aldım ve yanında da koruma demiri aldım. orijinal kawasaki demiri 230 euro. bugün mağazaya uğradım ve bir yanlışlık olduğunu ve 2013 de kawasakinin koruma takozu ürettiğini öğrendim. yani kawasaki beni koruyan bir şey üretmemiş. sadece motoru koruyan birşey üretmiş. mağazadaki arkadaş sağolsun moralimi yüksek tutmak için çok çabalamış olsa da ben genede bir soru işareti ve motora güvensizlik hissiyatıyla ayrıldım oradan.

almış olduğum koruma http://www.kawasaki.eu/Accessory/Details/340E4A87662?model=ER-6n&modelYear=2013 budur.

bunun yanında başka bir koruma demiri bu motora ne takabilirim,takmalı mıyım yada takmasam bu demir beni korur mu, korumaz bence yada er6n ye kawasaki üretmediyse koruma demiri, gerek mi yok acaba koruma demirine bu motorda.

üstüne üstlük fiyatta yanlışmış. bu takoz arkadaş 280 euroymuş. ( da satan arkadaş aradaki farkı almadı )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Enterasan bir durum Bu konuda bi bilgim olmadığı için ben başka topiğe kaçıyorum
    diimh bunu beğendi.

Burak Daylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR Crossrunner 800 X
    4 sene ER-6N kullandım o takoz sadece motor bloğunu ve biraz da grenajı korur, hangi model seninki bilmiyorum ama ilk kasalar için çeşitli markaların ürettiği koruma demirleri vardı ama bu motora pek yakışmıyor bence, önceliğin güvenlikse başka tabi...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı diimh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben dün er6n aldım ve yanında da koruma demiri aldım. orijinal kawasaki demiri 230 euro. bugün mağazaya uğradım ve bir yanlışlık olduğunu ve 2013 de kawasakinin koruma takozu ürettiğini öğrendim. yani kawasaki beni koruyan bir şey üretmemiş. sadece motoru koruyan birşey üretmiş. mağazadaki arkadaş sağolsun moralimi yüksek tutmak için çok çabalamış olsa da ben genede bir soru işareti ve motora güvensizlik hissiyatıyla ayrıldım oradan.

almış olduğum koruma http://www.kawasaki.eu/Accessory/Details/340E4A87662?model=ER-6n&modelYear=2013 budur.

bunun yanında başka bir koruma demiri bu motora ne takabilirim,takmalı mıyım yada takmasam bu demir beni korur mu, korumaz bence yada er6n ye kawasaki üretmediyse koruma demiri, gerek mi yok acaba koruma demirine bu motorda.

üstüne üstlük fiyatta yanlışmış. bu takoz arkadaş 280 euroymuş. ( da satan arkadaş aradaki farkı almadı )
    Bırak motoru düşünmeyi. Bu demırler sürücünün bacağını korumak ıcın. Moror devrildiginde sende motorla beraber devrilirsin bu demır olmazsa bacağın motorla asfalt arasında sıkışır. Butun koruma demırlerinın görevı budur.

Önce can.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    "MOTOR koruma demiri" ne ifade ediyor ?

Sürücü için dizlik , mont , kask , boyunluk , bot vs vs var. Ama bunlardan hiçbirisi demir değil.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak motoru düşünmeyi. Bu demırler sürücünün bacağını korumak ıcın. Moror devrildiginde sende motorla beraber devrilirsin bu demır olmazsa bacağın motorla asfalt arasında sıkışır. Butun koruma demırlerinın görevı budur.

Önce can.
    senin dediğin durum için bu takozların işlevi yok açıkçası...sadece koruma amaçlı...dediğin olay anca cruiser modellerinde bacağı koruyo..

Motosikleti
    Kawasaki ER6N 2013
    Bende öyle biliyorum, yani bu takoz çok kısa neyazık ki:( zaten engine koruma diye satılan bir parça nette, bu arada model 2013

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "MOTOR koruma demiri" ne ifade ediyor ?

Sürücü için dizlik , mont , kask , boyunluk , bot vs vs var. Ama bunlardan hiçbirisi demir değil.

Motor koruma demirinin ilk versiyonlarına bakarsanız ebatlarından asıl amacını anlayabılırsınız.

Ayrıca ben düşmüşüm motorun altında bacağım kalmış sürükleniyorum, motorunda canı cehenneme paranında ben bacağımı sapasağlam istiyorum. Siz motorunuzu sağlam istiyorsunuz. Tercih meselesi saygı duyarım.

Söylediklerimden koruma ekipmanlarının gereksiz olduğu gibi bir anlam çıkarmayın.

Kask,dizlik mont eldivensiz motor kullanmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin dediğin durum için bu takozların işlevi yok açıkçası...sadece koruma amaçlı...dediğin olay anca cruiser modellerinde bacağı koruyo..
    Yakından görmedim. SS motorlara uygulanan takozlar gibi bir işlevi olabilir. Grenaj korumak yada motosikletin aldığı darbeyi azaltmak için.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor koruma demirinin ilk versiyonlarına bakarsanız ebatlarından asıl amacını anlayabılırsınız.

Ayrıca ben düşmüşüm motorun altında bacağım kalmış sürükleniyorum, motorunda canı cehenneme paranında ben bacağımı sapasağlam istiyorum. Siz motorunuzu sağlam istiyorsunuz. Tercih meselesi saygı duyarım.

Söylediklerimden koruma ekipmanlarının gereksiz olduğu gibi bir anlam çıkarmayın.

Kask,dizlik mont eldivensiz motor kullanmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Yakından görmedim. SS motorlara uygulanan takozlar gibi bir işlevi olabilir. Grenaj korumak yada motosikletin aldığı darbeyi azaltmak için.
    Motosikletle kaza yapıp oranı buranı sağlam isteme lüksün maalesef yok. Bu lüksü yanlış araçta arıyorsun. Öncelikle motosiklete binmeyi bırakman lazım.
    İlk versiyonlardan sonra yaptıkları hatayı anlamış olmalılarki daha sonrası gelmemiş.
    Motorun üzerine takacağın herhangi birşey hayatına mal olabilir. Bu her ne olursa olsun. Güvenlik istiyorsanız mümkünse hiç birşey takmayın.
    Bir motorun orjinal çanta demiri ayak bileğimi parçalayacaktı neredeyse . O orda olmasaydı hiç sorun olmayacaktı. Öyle bir ters durum olduki arkamdaki demir ayağımı kırıyordu.

Cruiser modellerde de amaç bacağı korumak felan değildir. O da motoru korumaya yöneliktir. Biraz abartılınca ucube görünümler çıkıp amacı farklı algılanıyor. O demir yüzünden ölümden döndüm. O kadar dışa doğruki yanımdan geçen araç demire çarpıp yere düşürdü beni. Benim düşmeme sebep olabilen birşey oldu o anda. Adı koruma demiri.

Bu sizin şöylemi böylemi diye düşündüklerinizin bir çoğunu birçok kez yaşayarak denemiş görmüşüm. Belki sert yazıyorum ama sizin iyiliğiniz içindir .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Herkes kendine göre doğru olanı yazmış.
    Bende yazayım istedim. Koruma demiri olmazsa olmaz bir aparattır bence. Hem cruiser da hemde şimdiki er6f de orjinalini takdırdım.
    Cruiserdaki hem motoru korur hemde Motorla beraber elcik,ön arka sinyal vb birkaç parçayı
    Dışa doğru fazla bir payı vardır. Düştüğünde bacakların motorun altında kalmasını önler(Bir kaç ufak kazada önledide)
    SS ve nakedlerde sadece ama sadece grenajları, elcik ve sinyalleri korur
    Bacaklarınızı korumaz veya ayaklarınızı
    Tecrübemle sabittir. er6ya takdırdığım orjinal takozlarla 1hafta sonra yolda sağa yattı ayağım motorun altında kaldı ve ters döndü neredeyse
    o acıyla bile gözüm benden yaklaşık 2m uzaktaki motordaydı bişi oldumu acaba diye. Kaltık sekerek motorun yanına gittim
    Hiç bir şey yoktu. ne gidonda ne sinyallerde nede başka bişiyde sadece koruma takozunun yere değdiği yer kalın zımparayla
    zımparalanmış gibiydi.
    Cruiser ilede bir arabaya arka soldan çarptım. Koruma demirim olmasaydı dizimi yerden toplardım heralde.
    Sadece koruma demirim eğildi. İşte benim tecrübelerimde böyle.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motosikletle kaza yapıp oranı buranı sağlam isteme lüksün maalesef yok. Bu lüksü yanlış araçta arıyorsun. Öncelikle motosiklete binmeyi bırakman lazım.
    İlk versiyonlardan sonra yaptıkları hatayı anlamış olmalılarki daha sonrası gelmemiş.
    Motorun üzerine takacağın herhangi birşey hayatına mal olabilir. Bu her ne olursa olsun. Güvenlik istiyorsanız mümkünse hiç birşey takmayın.
    Bir motorun orjinal çanta demiri ayak bileğimi parçalayacaktı neredeyse . O orda olmasaydı hiç sorun olmayacaktı. Öyle bir ters durum olduki arkamdaki demir ayağımı kırıyordu.

Cruiser modellerde de amaç bacağı korumak felan değildir. O da motoru korumaya yöneliktir. Biraz abartılınca ucube görünümler çıkıp amacı farklı algılanıyor. O demir yüzünden ölümden döndüm. O kadar dışa doğruki yanımdan geçen araç demire çarpıp yere düşürdü beni. Benim düşmeme sebep olabilen birşey oldu o anda. Adı koruma demiri.

Bu sizin şöylemi böylemi diye düşündüklerinizin bir çoğunu birçok kez yaşayarak denemiş görmüşüm. Belki sert yazıyorum ama sizin iyiliğiniz içindir .

Sen biraz uçlarda gezıyorsun. Bazı demirler gerçekten abartı yapılıp sürüşü kotu etkıleyebılıyor.

Ayrıca bende onemlı bir kaza yaptım. Motorum ve ben yerde metrelerce sürüklendikten sonra kaldırıma çarpıp durabildik.

Üzerimdeki ekipman, Kask, Korumalı pantolon, Eldiven, Motosiklet montu, Korumalı bot. Motorumda koruma demiri.

Motorumda da sinyal kırıldı, grenaj çatladı ve çarpmanın etkisi ile ön lastik yarıldı

Çokşükür burunum bile kanamadı. Butun ekipmanım hasar gördü montumda ve pantolonumda sürtünmeden dolayı yanıklar bile oluştu. Eczaneye gitmemi bile gerektirecek bir rahatsızlığım olmadı.

Bunu lüks oalrak görmeni gerektiren nedir ?

Ben hala motora biniyorum ve bu kazadan dolayı en ufak bir soğukluk yaşamdım.

Elbetteki her kaza aynı neticede oalcak diye bir garanti yok.

Ben tedbirimi alayım, dikkatli ve tehlikesiz bir şekilde kullanayım gerisini zaman gösterir.

Motosikleti
    Kawasaki ER6N 2013

Dedikleriniz de haklısınız. Doğru söze ne hacet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)