Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hyosung GV250(2011 EFI) Son Hız ve Fazla Benzin Yakma Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    carlione - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Merhabalar,
    Bir hafta önce ikinci el Hyosung GV250 2011 model enjeksiyonlu 14000 Km de bir motor sahibi oldum.Motorda ilk görünüşte herhangi bir soruna rastlamadım.Daha sonra yağının eksik olduğunu gördüm ve tamamladım(0.5 L).Hava filtresini söküp temizledim.Motoru baştan aşağıya yıkadım hareketli noktalarını yağladım ve test sürüşüne başladım benzini bitirdikten sonra 1 litre benzin koydum ve yoluma devam ettim benzin bittiğinde motor 19.6 KM yol yaptı.Ulaşabildiğim son hız düz yolda tek kişi dip gaz ile 115 KM(İki kişi ikende aynı hızda kaldı).GV 250 ile ilgili forumdaki yazıları okudum.100 KM de 3.5-4 LT civarı yaktığı söyleniyor ortalama olarak ayrıca Hız konusunda düz yolda 140 KM yi rahat gördüğü söyleniyor.ancak benim motorum ile ilgili aldığım veriler forumda ki veriler ile uyuşmuyor.Hem motorun normale göre fazla benzin yakıp hemde normalden daha yavaş gitmesi bana baya bir garip geldi ve doğal olarak bu konudan rahatsızım.Bu sorunlar için neler yapabilirim ? yardımcı olabilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    arkadaşım benimde motorum 2011 model daha 2400 km'de... son benzin ölçümüm 18.4 çıktı oda sert kullanım . son hızım 140 ı biraz geçiyor ama zorlamak istemedim 140 ı gördüm... yani kesinlikle senin motorunda sorun var. benzin ölçümünü depoyu fulleyerek yaparsan daha doğru olur çünkü koydugun bir litre benzin deponun eğikliğine yedek depoyu ne kadar kullandığına göre değişiklik gösterecek. BENZİNİ TEKRAR ÖLÇ... yağ eksikti demişin fazla yağ koymadığına eminmisin? fazla yağda motorun performansını etkiliyo. tek kişide çift kişide 115km demişin tek kişiyken hava rüzgarlımıydı?
    hyosung gv 250

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım benimde motorum 2011 model daha 2400 km'de... son benzin ölçümüm 18.4 çıktı oda sert kullanım . son hızım 140 ı biraz geçiyor ama zorlamak istemedim 140 ı gördüm... yani kesinlikle senin motorunda sorun var. benzin ölçümünü depoyu fulleyerek yaparsan daha doğru olur çünkü koydugun bir litre benzin deponun eğikliğine yedek depoyu ne kadar kullandığına göre değişiklik gösterecek. BENZİNİ TEKRAR ÖLÇ... yağ eksikti demişin fazla yağ koymadığına eminmisin? fazla yağda motorun performansını etkiliyo. tek kişide çift kişide 115km demişin tek kişiyken hava rüzgarlımıydı?
    motorun sağ tarafındaki yağ göstergesi F-L yazıları arasında L ye yakın idi yarım litre yağ ekleyince F den bir milimetre kadar aşağıda kaldı.iki kişi iken hava rüzgarlı tek kişi iken motor rüzgarsız havada test edildi.115 KM yi geçemedi ayrıca iki kişi iken yokuş aşağıya 135 KM yi gördüm ama bunu doğal olarak normal bir değer olarak saymıyorum.Acaba dijital gösterge üzerinde select diye bir düğme var ekonomik - performans modu gibi birşey mi var acaba ? ayrıca yedek depoyu neresinden açıp kapatacağız ?

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    yağ seviyesini motor dikken kontrol ettiğine göre problem gözükmüyor. hız değerlerinde normal gözüküyor ben dün gece iki kişi 120 yapabildim AMA DEWİRİ DOLDURMADAN 5. viteste birden asıldım dewirleri doldurarak gazlasaydım dahada giderdi bence. sende rüzgarsız bir havada dene dewirleri doldurarak ilerle... ama son bir hatırlatma bizim motorlar 90 kmde çok güzel ilerliyo üzülmeden sıkılmadan tın tın tın ideal hız bence...

dipnot: bizim motorda yedek depo yok unutmusum önceki motorum da gv 250 idi aklım ona gitti biran
    hyosung gv 250

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    250cc hyo motosikletlerin ortalama yakıt tüketimi 4.0 litredir. Yani 1 litre ile 25 km civarında bir yol katetmen gerekliydi. 1 litre ile 19,6 km yol katetmen 100 km de 5 litreden fazla bir tüketime denk geliyor ki bu çok fazla. Arıza yada bakımsızlıkdan kaynaklanıyor olabılır.

İlk etapta filitreni yenisi ile değiştir. Bujilerini değiştir. İridium olursa bıraz daha az yakarasın.

Bunları yaptıktan sonra motor performansının da değiştiğini göreceksin. Sonuçları paylaşırsan daha çok yardım alabılırsın. Yeni motorun hayırlı olsun.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bu select düğmesi ne işe yarar bilgin var mı peki ?

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    2009 enjeksiyonlu modelinin kullanıyorum Temmuz da iki sene olacak.Genelde eşim ile biniyorum iki kişi 140 görür motor, ancak 5 e takıp son gaz yapmayacaksın 3-4 vites de 10000 deviri görmen lazım..
    Yakıt tüketimi minimum 3,2 lt gördüm bakımlı hali ekonomik kullanım mak. 6000 devir. tek kişi yüksüz şehir içi ama su an itibari ile 3,6-3,8 lt yakıyor.
    Yağ değişimini komple boşalt 1,5 lt koy bir dene bakalım.

Bunlar çözüm değilse servise göster..
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 enjeksiyonlu modelinin kullanıyorum Temmuz da iki sene olacak.Genelde eşim ile biniyorum iki kişi 140 görür motor, ancak 5 e takıp son gaz yapmayacaksın 3-4 vites de 10000 deviri görmen lazım..
    Yakıt tüketimi minimum 3,2 lt gördüm bakımlı hali ekonomik kullanım mak. 6000 devir. tek kişi yüksüz şehir içi ama su an itibari ile 3,6-3,8 lt yakıyor.
    Yağ değişimini komple boşalt 1,5 lt koy bir dene bakalım.

Bunlar çözüm değilse servise göster..
    Canbey size bir sorum olacak ... Gaz verdiğinizde tepki süresi hemen mi yoksa bir sn kadar sonramı tepki veriyor.Benimkinde gaz kolunu açtığınızda bir sn kadar sonra tepki veriyor.Acaba bu enjeksiyonlu olmasından mı kaynaklıdır ?

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı carlione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canbey size bir sorum olacak ... Gaz verdiğinizde tepki süresi hemen mi yoksa bir sn kadar sonramı tepki veriyor.Benimkinde gaz kolunu açtığınızda bir sn kadar sonra tepki veriyor.Acaba bu enjeksiyonlu olmasından mı kaynaklıdır ?
    yok anında tepki veriyor oyle bir takılma söz konusu değil. İstanbul da isen gelip bakabilirsin nişantaşındayım. karşılaştırırız.
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    yok anında tepki veriyor oyle bir takılma söz konusu değil. İstanbul da isen gelip bakabilirsin nişantaşındayım. karşılaştırırız.
    Teşekkür ederim iş yoğunluğundan dolayı sadece akşamları bakabiliyorum gün gelir karşılaşırız Benim gidon uzun dolayısı ile kablo bağlantısı daha uzun belkide bu sebepten yapıyor olabilir :S

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Teşekkür ederim iş yoğunluğundan dolayı sadece akşamları bakabiliyorum gün gelir karşılaşırız Benim gidon uzun dolayısı ile kablo bağlantısı daha uzun belkide bu sebepten yapıyor olabilir :S
    Yani o işlem yapılırken bir şeyleri eksik yapmış olmaları söz konusu bence kontrol etmende fayda var.. Ben çok katılmasam da gv250 grubu çok sosyal geziler filan düzenlerler, haftalık buluşurlar.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10030-hyosung-s-and-t-kanuni-gv250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

bu başlıktan takip edebilrisin..
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sellektör yapmaya yarar )

Gazı geç alıyorsa birde hava filtresini sökdüğünde dene bakalım değişiklik olacakmı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Yani o işlem yapılırken bir şeyleri eksik yapmış olmaları söz konusu bence kontrol etmende fayda var.. Ben çok katılmasam da gv250 grubu çok sosyal geziler filan düzenlerler, haftalık buluşurlar.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/10030-hyosung-s-and-t-kanuni-gv250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

bu başlıktan takip edebilrisin..
    Bilgilendirme için teşekkür ederim.Yakından takip etmekteyim oradaki yazıları.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sellektör yapmaya yarar )

Gazı geç alıyorsa birde hava filtresini sökdüğünde dene bakalım değişiklik olacakmı.
    Akşam deneyeceğim dediğini , hava filtresi sökükken bir iki km yol yapsam sıkıntı olmaz sanırım ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    115 km hıza kadar olması gerektiği gibi hızlıca çıkıp 115 km de çakılıyorsa beyinle alakalı bir sıkıntıda olabilir yada enjeksiyonla alakalı

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    olabilir test ederek anlayacağım artık ... gelişmeleri ve sorunları yazacağım tekrar.
    Herkese teşekkürler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    olabilir test ederek anlayacağım artık ... gelişmeleri ve sorunları yazacağım tekrar.
    Herkese teşekkürler.
    bu arada senin motoru sahibinden de görmüştüm ben hasta olmuştum dış görünüş olarak daha iyisi elde edilemez heralde..

bu problemleride çözerseniz süper olur bence halledilebilir problemler bunlar taş çatlasın 500 tl gerekir beyin değişir enjeksyonda sıkıntı varsa ayarlanır yakma problemide çözülür benimkide çok yakıyor galiba hesaplamadım daha ama 1 kere benzin bitti yolda kaldım karbratörle alakalı muhtemelen ama çok koymuyor bana gidiyormu gidiyor varsın yaksın aahhhmmm... neyse

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada senin motoru sahibinden de görmüştüm ben hasta olmuştum dış görünüş olarak daha iyisi elde edilemez heralde..

bu problemleride çözerseniz süper olur bence halledilebilir problemler bunlar taş çatlasın 500 tl gerekir beyin değişir enjeksyonda sıkıntı varsa ayarlanır yakma problemide çözülür benimkide çok yakıyor galiba hesaplamadım daha ama 1 kere benzin bitti yolda kaldım karbratörle alakalı muhtemelen ama çok koymuyor bana gidiyormu gidiyor varsın yaksın aahhhmmm... neyse
    sen gördüğünde o benim motor değildi sonradan oldu ama tüm bakımları yapıldı hiçbirsorunu yok dendi bende pek incelemeden aldım ... nabalım başa gelen çekilir yapıcaz ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    115 km hıza kadar olması gerektiği gibi hızlıca çıkıp 115 km de çakılıyorsa beyinle alakalı bir sıkıntıda olabilir yada enjeksiyonla alakalı
    aynen dediğin gibi oluyor hızlıca çıkıyor ve kalıyor.Biraz önce test ettim boş e-5 yolunda avcılar tarafında.motora dip gaz verince motor bi süre gazı yiyor bi süre gazı kesiyor sonra gene veriyor sonra gene kesiyor.iyice uyuz oldum ...

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    hava filtreni kontrol ettin mi ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtreni kontrol ettin mi ?
    Kontrol edildi temizlendi.Ancak hala 115 km de gaz kesiyor.Anladığım kadarıyla diğer GV250 lerdeki gaz kesme sorunundan farklı bir sorun var ortada :S 5. viteste dip gazda bir süre gaz verip bir süre sonra gaz kolu açık olduğu halde gaz kesmesi aklıma hız sınırlayıcımı var sorusunu getiriyor ...

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Daha önce CDI ünitesi arızalı olan seriden bir motorum olmuştu. Bununda CDI ünitesi arızalıydı. Ama bu bahsettiğin belirtiler hiç olmadı. 140-150 km/h hızlara çok rahat çıkabiliyordu. Zaten gaz kesmesi arada bir oluyordu ve genelde kalkışlarda veya düşük devirlerde oluyordu gazlamaya çalışırken oluyordu. 115 km hız biraz garip.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler