Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hyosung GV250(2011 EFI) Son Hız ve Fazla Benzin Yakma Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    carlione - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce CDI ünitesi arızalı olan seriden bir motorum olmuştu. Bununda CDI ünitesi arızalıydı. Ama bu bahsettiğin belirtiler hiç olmadı. 140-150 km/h hızlara çok rahat çıkabiliyordu. Zaten gaz kesmesi arada bir oluyordu ve genelde kalkışlarda veya düşük devirlerde oluyordu gazlamaya çalışırken oluyordu. 115 km hız biraz garip.
    evet çok garip bugün cihaza sokturucam istanbul çakırca motorda aradım , makinaya bağlayıp bakmamız gerekiyo dedi 50 TL fiyat verdi sorunu görmek için.ne çıkacak görüceğiz ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    50 bişey değil. Bilmeyen bir ustaya denk gelirsen sök tak olmadı bidaha derken 500-1000 gidebilir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Senin motorda CDI ünitesi olmaması lazım enjeksiyonlu modellerde ECU yani beyin var.
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motorda CDI ünitesi olmaması lazım enjeksiyonlu modellerde ECU yani beyin var.
    aradığımda ustada aynısını söyledi.bakalım akşam sorun belli olur.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Dün akşam istanbul motoser'e gittim beynini sıfırladılar.Sorun düzelir gibi oldu devir viteslerde 8500 ü geçmeye başladı.Yolda giderken 130 u gördüm FI ışığı sönmüştü ancak bir süre sonra yola çıktıktan 10 15 dk sonra birde baktımki tekrardan FI ışığı yanmaya başladı ve 8500 deviri tekrardan geçmemeye başladı :(

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı carlione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam istanbul motoser'e gittim beynini sıfırladılar.Sorun düzelir gibi oldu devir viteslerde 8500 ü geçmeye başladı.Yolda giderken 130 u gördüm FI ışığı sönmüştü ancak bir süre sonra yola çıktıktan 10 15 dk sonra birde baktımki tekrardan FI ışığı yanmaya başladı ve 8500 deviri tekrardan geçmemeye başladı :(
    Hava sensörünü bir kontrol ettir derim.
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava sensörünü bir kontrol ettir derim.
    Motorser ile konuştum cumartesi günü tekrar gideceğim bakalım ...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı carlione adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorser ile konuştum cumartesi günü tekrar gideceğim bakalım ...
    motorserde baktılar tekrar motora bir elektrik kaçağı ve yanık bir buji değişimi yapıldıktan sonra beyne reset atıldı.10 dk lık yol sonrasında tekrardan eski haline geri döndü , gaz yememe sorunu hala devam.motoser beynin değişmesinin gerekebileceğini söyledi.2006 model hyosung gv 250 lerde bildiğim kadarı ile beyin problemi vardı.garanti kapsamında bu beyinler değiştirilince sorun çözülüyordu.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.değiştirilen bu beyinlerin part numarası nedir bendeki beyin bilgileri aşağıdaki şekilde ;

Beyin Bilgileri selenin altındaki siyah kutu;

23900HB8400
    S&T GV250 GASOLİNE 28279029
    DELPHI MT05
    28279029002090413

SAĞ ÜST KÖŞEDE YAZAN AW2030700197

motorun garantisi ilk tescil tarihine göre devam etmekte.garanti belgesi olmadığından servisler bakamayacaklarını , kanuni ise garanti belgesi vermek için motorun bakım periyotlarının tam yapılıp yapılmadığının servis tarafından kontrolünün ardından bir dilekçe ile verebileceklerini söylediler.Bendeki beyin malum delphi acaba bu motora garanti kapsamı dışında olması durumunda aşağıdaki beyin uyumlu olur mu part no aynı ama daewoo adı altında ;

http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1407[COLOR="Silver"]

yanlış not almış olabilirim malum beyin çok dar bir alanda okunması zor oradaki 3 ile 2 nin yeri ve b harfini 8 olarak görmüş olabilirim bu durumda linkteki parça ile uyumlu görünüyor.part no:32900H88400

Motosikleti
    ST KANUNİ GV 250
    arkadaşlar meraba ben yeni üye oldum ben2. el gv 250 aldım. almaz olaydım 2 ay kullandım bir sorunu var. 3-5km veya daha fazla gittikten sonra motoru stop ediyom ve çalışmıyor yarım saat soğumasını bekliyom ondan sonra çalışıyor. tabi arada bir yabıyor bunu. servise gotürdüm merkez motora tam bir buçuk ay fabrikadan bilgisayar gelcek diye beklettiler. çok kavgalar eettik hatta bana küfür bile eettiler. motoru dışarı atıyom gel al motoru dediler. baya olaylar oldu.. o kadar sinirlendimki mahkemeye gidecektim yarı yolda vazgeçtim geri döndüm. son birkere aradım bu motoru yapacakmısınz yapmayacak mısınız dedim zaten biklgisayar az önce geldi dediler. neyse bakmışlar motora baya uğraşmışlar( öyle dediler.) motorun beynı alarmdan dolatyı bozulmuş. ve garantı kapsamı dışında kalmış . yeni bir beynin fiyatı 1800 tl. bu para bana çok fazala zaten taksitle almışım motoru... kadıköyde bir beyinciye gttim beyin alarmdan bozulmaz dedi.. beyni geri getirdim merkez motora teslim ettim. bidaha baksınlar diye. ama artık benim canımı acıtmaya çalıştıklarını düşünüyom bunca oılaydan sonra. şimdi bu konularda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim garantı dışı kalırmı motor alarm beyni bozarmı . hepsini kabul ettim diyelim daha ucvuza dışardan bu beyni nasıl getirebilirim. lütfen acil yardımcı olun iki buçuk aydır motor serviste eğer garanti dışı kalmıyorsa yenbi bir motor bile isteme hhakkım var tabi bana motor şu tarihtre servise geldi diye bir form vermediler.....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alarmı söktür. Kabloları guzelce duzelttir iz kalmasın. Sonra başka servise götür bugun boyle boyle yaptı de. Birde böyle dene şansını.

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı İHTİYARotmai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar meraba ben yeni üye oldum ben2. el gv 250 aldım. almaz olaydım 2 ay kullandım bir sorunu var. 3-5km veya daha fazla gittikten sonra motoru stop ediyom ve çalışmıyor yarım saat soğumasını bekliyom ondan sonra çalışıyor. tabi arada bir yabıyor bunu. servise gotürdüm merkez motora tam bir buçuk ay fabrikadan bilgisayar gelcek diye beklettiler. çok kavgalar eettik hatta bana küfür bile eettiler. motoru dışarı atıyom gel al motoru dediler. baya olaylar oldu.. o kadar sinirlendimki mahkemeye gidecektim yarı yolda vazgeçtim geri döndüm. son birkere aradım bu motoru yapacakmısınz yapmayacak mısınız dedim zaten biklgisayar az önce geldi dediler. neyse bakmışlar motora baya uğraşmışlar( öyle dediler.) motorun beynı alarmdan dolatyı bozulmuş. ve garantı kapsamı dışında kalmış . yeni bir beynin fiyatı 1800 tl. bu para bana çok fazala zaten taksitle almışım motoru... kadıköyde bir beyinciye gttim beyin alarmdan bozulmaz dedi.. beyni geri getirdim merkez motora teslim ettim. bidaha baksınlar diye. ama artık benim canımı acıtmaya çalıştıklarını düşünüyom bunca oılaydan sonra. şimdi bu konularda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun kafayı yemek üzereyim garantı dışı kalırmı motor alarm beyni bozarmı . hepsini kabul ettim diyelim daha ucvuza dışardan bu beyni nasıl getirebilirim. lütfen acil yardımcı olun iki buçuk aydır motor serviste eğer garanti dışı kalmıyorsa yenbi bir motor bile isteme hhakkım var tabi bana motor şu tarihtre servise geldi diye bir form vermediler.....
    1800 tl demenizden motosikletinizin beyninin (ecu) daiwoo markalı olduğunu anlıyorum. aynısını hyosungsouce adresinden 413 tl + kargo bedli karşılığında alabilirsiniz. öncelikle sizi boşuna bekletmişler. ecu'nun kontrolünü yaptıkları diagnotic cihazı muhtemelen fabrikada değil il sınırları içerisindeki başka bir servisteydi ve oradan gelmesini beklediler. telefonla servisleri tek tek arayıp hangi serviste olduğunu öğrenip sonrasında da oraya götürüp zaman kazanabilirdiniz. yaşadıklarınızı kanuniye iletin ve şikyetvar.com üzerinden muhakkak paylaşın.

Motosikleti
    ST KANUNİ GV 250
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1800 tl demenizden motosikletinizin beyninin (ecu) daiwoo markalı olduğunu a nlıyorum. aynısını hyosungsouce adresinden 413 tl + kargo bedli karşılığında alabilirsiniz. öncelikle sizi boşuna bekletmişler. ecu'nun kontrolünü yaptıkları diagnotic cihazı muhtemelen fabrikada değil il sınırları içerisindeki başka bir servisteydi ve oradan gelmesini beklediler. telefonla servisleri tek tek arayıp hangi serviste olduğunu öğrenip sonrasında da oraya götürüp zaman kazanabilirdiniz. yaşadıklarınızı kanuniye iletin ve şikyetvar.com üzerinden muhakkak paylaşın.
    beyin delphi beyin arıza bundan diyorlar amna emin değiller sorumluluğu ne firma alıyor ne servis yani ben beyin alsam arıza devam etse yani beyinden olmasa beyin bana girecek. kanuninşn ticaret anlayışı bu.. ben hala servise aynı beyinli motor gelmesini bekliyorum 2 aydır. başka ne yapabilirim arkadaşlar . alarm takıldığı için garanti kaopsamında değil. olsa idi çoktan yenisini isterdiöm tamir süresi aştığı için....ayrıca delphi beyinli motoru olan arkadaslar varsa lütfen deneme amaçlı beyni verebilirmi ücreti ne ise vericem yeterki şu lanet servisten ve motordan kurtulayım...

arkadaşlar merhaba bende 2012 gv 250 ıle aranızdayım fakat bır sorunum var motor calıştığında sureklı bır vıvlama seklınde ses gelıyor ustam eneksıyon sesı dedı ama baya gelıyor motor uzerındeyken bu doğalmıdır

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Enjeksiyonlu motorlarda depo icindeki benzin pompasi ses yapar o sesdir normaldir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Enjeksiyonlu motorlarda depo icindeki benzin pompasi ses yapar o sesdir normaldir.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı gorkemzeynel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende 2012 gv 250 ıle aranızdayım fakat bır sorunum var motor calıştığında sureklı bır vıvlama seklınde ses gelıyor ustam eneksıyon sesı dedı ama baya gelıyor motor uzerındeyken bu doğalmıdır
    Arkadaşın dediği gibi benzin pompasindan geliyor ama o ses hiç susmuyormu bi kaç saniye sonra susmasi gerekir sürekli derken her calistirmadami yoksa çalıştığı sürecemi?Yok bi kaç saniye sonra susuyorsa olması gereken o zaten.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gorkemzeynel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal.5000-6000 devirden sonra pek duyulmuyor.Bir tek şehir içinde dolaşırken biraz kulak tırmalıyor ama insan zamanla alışıyor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    250 lik motor nasıl 115 yapıyorki.Benim 100 lük motorum bile kendi ibresine göre 130,gps e göre 108 yapıyor.Bir sıkıntısı var bence

Motosikleti
    Hyosung GV 250 - 2012
    Merhaba arkadaşlar.

Bu foruma ilk mesajım olacak. Yeni konu açmak yerine arkadaşın açtığı konuya yazıyorum; zira sorunum kendisinin yaşadığı ile aynı gibi duruyor...

Yeni bir GV 250 kullanıcısıyım. 2012 model enjeksiyonlu makine. Aldığımdan beri bu ikinci depo fulleyişim. Son tam depo dolumundan sonra 60 km geçti. Drivvo, Fuelio ile takip ediyorum.

Gösterge düzde 2 diş, rampalarda 1 diş civarı gösteriyordu. Bu kadar az göstermesi garip gelse de çok önemsemedim. Rampadan dolayı yanlış ölçüyor falan diye düşünüp benzin almadım. Çünkü depoda hala yeterince benzin olduğuna emindim. Zira bunu biraz sonra anlatacağım olaydan sonra doğrulamış oldum.

Kendim 120 kiloyum. Dün akşam artçım ile birlikte (80 KG) Merter'den Cevizlibağ'a çıkan yan yoldaki rampada motor teklemeye başladı. 3. viteste 4.000 devirden sonra gaz yemiyordu, bazen de yiyor fakat tek silindire düşmüş gibi yapıyordu. Göstergeye baktığımda yine 1 diş gösteriyordu. İkiye alıp 4-6 bin devir arası ufak ufak çıktım.

Cevizlibağ Opet'te depoyu fulleteyim dedim. Sadece 9 litre de fullendi. Demek ki içinde 5 litre daha benzin varmış. Sonrasında ise hiç teklemeden rahatça rampa da çıktık, düzde de bastık. Sorun olmadı.

Daha önce böyle bir durum yaşamış olan var mı acaba?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler