Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzost Kesme / Susturucu İptali

Motovento
    REKLAM ALANI
    konur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan RoadStar 250
    Merhaba arkadaşlar. Her acemi motorcunun geçtiği yoldan son sürat geçmeye devam ederken egzost mevzuuna kadar gelmiş bulunuyorum :D Motorum Roadstar 250 ve sesinin ritmi çok hoş olmasına karşın inceliği canımı sıkıyor, daha kalın daha baba bir ses çıkarmasını istiyorum. Tabi hiçbir zaman bir 600cc sesi çıkmaz onun farkındayım ama elden ne kadar gelirse. Daha önce trafikte egzostu kesilmiş Roadstar görmüştüm tatlı güzel bir sesi var ama bazı korkularım da yok değil. Bikaç sorum olacak;

1-Susturucu iptali yakıt tüketimini arttırır diye birşey duymuştum ne kadar doğrudur? Arttırırsa ne kadar arttırır?
    2-Muayene de problem çıkar mı?
    3-Egzostu kestirmek mi daha doğru olur yoksa içini oymak mı?
    4-Takılıp çıkarılabilen susturucu gibi birşey duymuştum uzun yolda kafa şişmesini önlemek için güzel çözüm ama ne kadar sağlıklılar?
    5-Performansı nasıl etkiler? Güçten düşme söz konusu olur mu?

Çok soru sordum ama hem ilerleyen zamanda başkasının işine yarar hemde soradan pişman olacağım, motor keyfimin içine edecek bişey yapmak istemiyorum, bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim...
    _-Konur-_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    niqhtdevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuan 150 23 F5 200cc
    1. elbette arttırır ama fazla deil bu işlemden sonra hava ayarını açarsan pefonmans alırsın.
    2. elbbette çıkarır.
    3.kesersen çok kötü olur oymak daha mantıklı ama fazla deil tatlı ses yakalayana kadar delebilirsin.
    4.daha iyi olur ama senin motora göre yok işlem lazım maliyet artar.
    5.kalkışlar biraz zayıflar ve motor freni düşer ama maksimum hız aartabilir çok az.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı konur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-Egzostu kestirmek mi daha doğru olur yoksa içini oymak mı?
    İnan ne diyeceğimi bilemiyorum...
    #sürenadam

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    GV 250 için yazayım.

Yakıt tüketiminde kuruş farkettirmıyor. (komple egzozsuz kullandım ordan biliyorum)
    Muayenede kesinlikle sorun çıkarır. (Susturucusu çıkarılmış diye geçememiştim muayeneden)
    Kesersen iğrenç bir görüntü olur ve orjinal görüntüsünü bozduğun için satarken sorun çıkarır.
    GV250 nin susturucuları çok rahat sökülüp takılıyordu. 5dk lık bir iş. Ama senin motorda nasıldır bilemem. (250 lik motorda açık egzozla uzun yol yapılamaz sesten beynin patlar)
    Performansta en ufak bir değişiklik olmamıştı.

Dip Not : Egzozum açıkken gece arkamdan süren arkadaşlar, egzoz patladığı zaman alev çıktığını söylüyordu
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Bisan RoadStar 250
    Peki asrın sorusu şu, takılıp çıkarılabilen susturucu muayeneden geçer mi? Günlük çok kullanıyorum tipimi beğenmeyen çeviriyor doğal olarak tüm evraklarım tam şu an ve böyle kalmasını tercih ederim =) Bu arada yüksek maliyet derken ne kadar yüksek bir maliyet? Normalleri için 50 tl civarı demişlerdi şimdi 100 olucaksa biraz sıkışılır bulunur ama 300 tlye yeni egszost satılıyor zaten =)
    _-Konur-_

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Susturucuyla muayeneden geçersin.
    Susturucu zaten takılıp çıkarılan bişeydir.
    İstersen patates sok öyle git
    Önemli olan muayenede sessiz olması
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Bisan RoadStar 250
    Nasıl sökülüp takılan bişeydir? Şimdi benim egzosta hiç zarar vermeden sökebilir miyim yani?
    _-Konur-_

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Yapanlar boşuna uğraşmış,atın gitsin,direk boru takın,ne gerek var
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    Bisan RoadStar 250
    Olur mu öyle ya iyi bir egzost candır ama birazcık artsın sesi güzel olsun istiyorum çok mu?
    _-Konur-_

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler