Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorda bi anormallik var ne olabilir bir el atsanız.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    selam arkadaşlar, şimdi şöyle bir sorunum var..
    kanuni hussar marka bir scooter im var ve son birkaç gündür motor teklemeye başladı, mesela 50km ile giderken sorun yok, ama 60-70-80 deyince motor tekliyor sonra boğuluyor gazdan elimi çekmesem stop etme noktasına geliyor gazı bırakıyorum tekrar gaz verdiğimde azbi gidiyor tekrar boğuluyor 40-50 km ile ancak gidebiliyorum, sorunun ne olduğunu anlayamadım ama buji den olabilirmi, değişitirmeyi denedim ama lanet bujiyi çıkaramadım bujinin olduğu yere el girmiyor..
    sizce sorun ne olabilir, servise götürmek istemiyorum ama sorun büyükse götürecez mecburen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Size en iyi yardımı servis sağlar. Aracınızı servise götürün. Bu gibi sorunlarda aracı görmeden kullanmadan burdan net bir sonuca ulaşmak zor.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    hava filtresine bak. bujiye bak. el çok rahat girer orta ayağa kaldır motoru. birde bagajı açınca orada bi kapak var yıldız tornavida ile sök hava ayar mekanizmasını kontrol et siyah bi parça var elektronik yerinde olupolmadııını kontrol et. sonra karbüratör üstünde hava ayar vidasıyla bi ayarlamaya çalış. bence hava filtresi buji ya da karbüratör.
    live to ride, ride to live

Motosikleti
    CBR 1000RR
    hava ayar mekanizması nasıl bir parça, hava filtresini daha geçengün değiştirtmiştim, karbüratörden olabilirmi şu bujiyi bir çıkarabilsem bakacam bujidenmi başka biryerdenmi.. bujiyi nasıl sıktıysalar artık ben açamadım.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Alıntı nightwatcher adlı üyeden alıntı
    hava filtresine bak. bujiye bak. el çok rahat girer orta ayağa kaldır motoru. birde bagajı açınca orada bi kapak var yıldız tornavida ile sök hava ayar mekanizmasını kontrol et siyah bi parça var elektronik yerinde olupolmadııını kontrol et. sonra karbüratör üstünde hava ayar vidasıyla bi ayarlamaya çalış. bence hava filtresi buji ya da karbüratör.
    Maşallah öylebir anlatmışsın ki bu kardeşimiz yarın servis bile açar bu arada kötü benzin almışsa benzin filitresi de şişmiş olabilir o zaman çok az benzin gider ve yüke girdiğinde benzin yetersiz kalır ve motor şişer
    ama yavaş gidersen benzin yeter ve normal gidersin.
    Bu arada burası tanışma topiği yeni arkadaşımıza sadece huşgeldin demeliyiz HOŞGELDİN
    Motor hakında sohbet için başka topic lerimiz var oralardan her türlü bilgiyi edinebilirsin.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kanuni satış Sonrası hizmetleri arasana kardeşim,yada mail at kanuni.cm.tr den.sana yardımcı olurlar.

Dostum , Hussarlarda bu tip sorunları senin onarman pek kolay olmaz.Hayır. aslında çok kolay bi mesele olur , ama dediğin gibi GRENAJI sökmeden müdahale edemezsin!
    En iyisi servise git.Derdini anlat.Onlar sana uygun fiyat ve gerekli bilgiyi versin!!!

Bu arada MSN e ekledim.Kabul edersen , hussarları kapıştırırız...

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    ferrari_tayfur sendeki soruna benzeyen bir sorun bende de vardı.motora gaz veriyorum gitmiyor bazen de gidiyor.kafasına göre bazen gaz alıyor bazen almıyordu sonra bazen motorla 40ın üzerine çıkamıyordum.
    servise götürüp yaptırdım.sorun bujinin yağlanmasıymış.bugi yaglandığı için motor gazı bazen alıp bazen almıyormuş.buji değişince sorun çözüldü.
    senin sorununda bu benziyor.artık yanımda sürekli yedek buji taşımayacagım bir daha böyle bir şey yaparsa kendim değiştiririm
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    CBR 1000RR
    bu arada kötü benzin almışsa benzin filitresi de şişmiş olabilir o zaman çok az benzin gider ve yüke girdiğinde benzin yetersiz kalır ve motor şişer
    ama yavaş gidersen benzin yeter ve normal gidersin.
    geçengün cumartesi fuara giderken bir benzinciden benzin aldım o günden sonra böyle oldu ben ilk başta benzende bir anormallik olduğunu düşündüm depodaki benzini bitene kadar kullandım hatta çok kötü ıssız bir yerde benzin bitti yolda kaldım gittim, benzincinin birinden biraz benzin aldım, motor 1 saat çalışmadı neyse çalıştı 2-3 km sonra ardarda stop etmeye başladı boğulmalar felan aynen devam.. demekki benzinde sorun yok diyordum ama dediğin gibi benzin filtresi tıkanmış olabilir hiç anlamam ama tahmin ediyorum..

birazdan bujiyi sökmeyi deneyeceğim koltuğun altındada acayip bişeyler var açıp bi bakim..

viper_01 sen istanbul'daysan bi kapıştıralım şu canavarları.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    motoru servise götürdüm, sorun karbüratördeymiş, tıkanmış sadece..
    ama servisin aldığı fiyata o kadar kızdım ki sinirden motoru satmaya karar verdim ne lanet servisleri var adamı soyuyorlar resmen, yaw parça değişmedi sadece karbüratör tıkanmış 10 dakikada yaptı hoop 40 ytl.. çüş dedim hadi işçiliktir alırsın 25 ytl.. tam adam gibi bir servis bulduk dedik oda fos çıktı, artık yemin ettim yolda kalsam motor hiç çalışmasa servise götürmeyeceğim hatta üstüne benzin döküp yakarım ama servise götürmem..
    ya resmen motordan soğudum tiksindim, kullanmam artık kanuni.. 1 milyara satacam.. kimseye tavsiye etmiyorum ama almak isteyene veririm.. nasıl sinirlendiysem 10 dkikada zeytinburnundan, avcılara bastım..ölümüne..

atarealmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratöründe pislik olmadığı kesin,motor yağını değiştirdiysen fazla koymuş olabilirsin ve de otomatik ciklen devre dışı olmuyor yani makine devamlı ciklede olabilir ve çok aşırı benzin yakarsın.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hoca büyük ihtimalle hava filtresindendir.. hava filtresi yerine tam oturmamış yada vidası gevşek bırakılarak bir süre sonra yerinden çıkmıştır..
    CBR 600F Honda,

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum banada oldu ole bısey..benzınden.pis benzın koymustur ıbneler.
    temızletmen lazım
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    evet benzinde olabilir aslında.. ama benzinde olsa rölentidyken gaza asıldığında tekleme yapar..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    CBR 1000RR
    servisin söylemesine göre benzindenmiş.. tahmin etmiştim..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    o benzini hiç kullanma direk koltuğun altındaki hortumuı sök boşalt.. motora daha fazla zarar vermesin..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    CBR 1000RR
    yaw memleket ne hale gelmiş. güvenilir servis ararken anladık ki birde güvenilir benzinci bulmam gerekiyor, heryerden benzin almayada gelmiyor...

Motosikleti
    KANUNİ HUSSAR
    walla hussarla bu kadar şey okudum ilk defa böyle bişey duyuyorum
    [COLOR="DarkOrange"]TEK RAKİBİM F-16[/COLOR][CENTER][/CENTER]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı rahmifurkan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla hussarla bu kadar şey okudum ilk defa böyle bişey duyuyorum
    uzun zamandır yazılmamış ya o yüzden duymamışsınızdır.

konu 1,5 senelik mevzuu

hort
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    kawasaki klv1000
    karbüratörünün hava ayarlarını kontrol ettir ve hava filtresinin olduğu yere biraz daha sünger koy kesinlikle benzin hortumunu yenisi ile değiştir garanti veriyorum sorunun düzelcek kolay gelsin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler