Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Xzenon far sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenonlar çin malıda olsa motosikletler için üretilenleri kesinlikle aküyü zayıflatmaz bunun aksini idda eden büyük ihtimal otomobil için tasarlanmış kitleri kullanan kişilerdir. 100cc veya 150cc farketmez en az 5 amperlik normal bir akü ve aküden ayrı hat çekilmiş motosiklet xenon kiti kesinlikle normal ampullerden çok daha az bir enerji ve daha fazla ışık verecektir.
    Ben halan daha aydinlanmadim

---------- Post added at 00:58 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

Alıntı 10SuzAsLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenonu bağlarken role kullandın dimi eğer yoksa koymalısın.
    Yok direk xenon taktim ekstra bisi kullanmadim.
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenonlar çin malıda olsa motosikletler için üretilenleri kesinlikle aküyü zayıflatmaz bunun aksini idda eden büyük ihtimal otomobil için tasarlanmış kitleri kullanan kişilerdir. 100cc veya 150cc farketmez en az 5 amperlik normal bir akü ve aküden ayrı hat çekilmiş motosiklet xenon kiti kesinlikle normal ampullerden çok daha az bir enerji ve daha fazla ışık verecektir.
    Ebay'den 100 liraya alacağınız 35w Xenon kit bile ilk açılışta 8.5-9 amper çekiyor. Sonra bu değer normal seviyelere iniyor. 5 amperlik akünüz sigortaları patlatmaktan başka bir işe yaramaz ne yazık ki.

MeHMeTK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    Ben başka bir şey sormak istiyorum.

Tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim, motosikletimin far tası ve camı aşırı ısınmadan dolayı kararma ya da erime yapar mı? Xenonun ampülü aşırı ısınıyor mu?

Xenon takan elektrikçiler sorun olmaz diyorlar. Ama teknik servise sorduğumda mevcut sistemi hiç değiştirme mutlaka sorun çıkar diyor. Gerek Xenon'da gerekse tesisat ya da far tasında mutlaka bozulma olabilirmiş.

Hatta birisinin far tası kararmış fakat adam umursamıyor Xenonun kendi parlaklığı yeter diyormuş.

Deneme amaçlı 55/60 Watt'lık H4 ampül taktım süper ışık veriyor. (Orjinali 35/35 Watt) 5-6 dakika içinde farın camı neredeyse el yakacak kadar ısındı mecburen söktüm. Xenonun ampülü de bu kadar ısınıyorsa, sorun olacak gibi...

Kymco Agility City'ye Xenon takanlardan bilgi almak isterim.
    KYMCO Agility City 125
    01 BUG 66

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeHMeTK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben başka bir şey sormak istiyorum.

Tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim, motosikletimin far tası ve camı aşırı ısınmadan dolayı kararma ya da erime yapar mı? Xenonun ampülü aşırı ısınıyor mu?

Xenon takan elektrikçiler sorun olmaz diyorlar. Ama teknik servise sorduğumda mevcut sistemi hiç değiştirme mutlaka sorun çıkar diyor. Gerek Xenon'da gerekse tesisat ya da far tasında mutlaka bozulma olabilirmiş.

Hatta birisinin far tası kararmış fakat adam umursamıyor Xenonun kendi parlaklığı yeter diyormuş.

Deneme amaçlı 55/60 Watt'lık H4 ampül taktım süper ışık veriyor. (Orjinali 35/35 Watt) 5-6 dakika içinde farın camı neredeyse el yakacak kadar ısındı mecburen söktüm. Xenonun ampülü de bu kadar ısınıyorsa, sorun olacak gibi...

Kymco Agility City'ye Xenon takanlardan bilgi almak isterim.
    55 wattlık sistem tüm çerçeveyi eritir. Kesinlikle kullanmayın.

HID Bi-Xenon mercekli sistem kullanıyorsanız, halogen lamba için olan yansıtıcı yüzeylerin faydası değil, zararı olur zira ışığı dağıtırlar. Xenon takacaksanız bu yansıtıcı yüzeyleri mat siyah renge boyayın. Mercekten çıkan ışığın sağa sola çarpıp dağılmaması gerekiyor.

Motosiklet ustalarının elektrik bilgileri kısıtlı olabilir. Bundan ötürü sorun çıkar deyip geçiştiriyor olabilirler. Öte yandan xenon kit açılışta motosiklet üzerindeki elektrik tesisatının desteklediğinden daha yüksek akım çekiyorsa, sigortalarınız patlayıp durur. Uygun tesisat döşemeniz lazım.

Ben kendi Agilitymde 35wattlık sistem kullanıyorum sorunsuz. Ürünü Ebay'den aldım. Tak çalıştır olarak lanse edilse de ne yazık ki o kadar kolay değil. Uygun kablolama yapmam gerekti. Burda anlatamam ne yazık ki detaylı olarak zira çok uzun. Bir iki madde olarak şöyle yazabilirim:
    -10 Amperlik akü gerekiyor. Bu aküyü oturtabilmek için ayak kısmında modifikasyon gerek.
    -Elektriği alternatör üzerinden değil, direkt olarak aküden çekilecek şekilde ayarlamak gerek.
    -Uzun far/selektör tuşlarında ve kontak anahtarında alternatif kablolama gerek.

Alternatörü yüksek akım destekleyen motorlarda böyle uğraşlara gerek olmaz ama Agility'nin elektrik tesisatı ne yazık ki yetişmiyor.

Benim sistemimde farlar motor çalışmadan bile çalışabiliyor. Gayet güzel oldu zaten. Bir ara foto koyarım Agility konusuna.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)