Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

CG 200 eksantrik subab ses sorunu.

Motovento
    REKLAM ALANI

konuyu hortlattım bende çelik ck 100 cg motoru 100 cc den 150 cc yukselttim fakat subap sesi gibi sakırdama geliyor subapları sıktık aynı ses var subap cekicimi ne diyorsunuz onun arasına pul attık ama yine ses var zırıldı yüksek ve düsük devirde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı byinfaz.42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlattım bende çelik ck 100 cg motoru 100 cc den 150 cc yukselttim fakat subap sesi gibi sakırdama geliyor subapları sıktık aynı ses var subap cekicimi ne diyorsunuz onun arasına pul attık ama yine ses var zırıldı yüksek ve düsük devirde
    Silindir kapağı 100'lük orjinal kapaksa olmaz, 150'lik silindir kapağı al.

arkadasımda 150 taktı orjinal kapak ses yok hiç

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Arkadaşlar cg 150 nin 70 mm olan krank deliğini 2.5 mm inceltip 72.5 mm yaptım 72.5 dış 70 mm piston bulup taktım piston stoku 05.-1mm kısa geldi avanslı çalışacağını bile bile topladım . Şakırtı dediğiniz umarım zamanlama hatasından doğan ses değildir . Eksantrik bademi modifiyede ses yapar genelde bu sesi kesmek için çok sabırlı olup uğraşmanız gerek çünkü . cg 250 krankı 150nin bloğuna sığmadı baltalar büyük geldi .Masrafa kıyıp cg 250 karteri krankı 73mm silindir piston püstürmeli karbüratör vs vs vs ateş gibi oldu ama nasıl bir şakırtı .

o kadar uğraşıyorum hala eksiklerim oluyor bazı yerlerde tıkanıyorum ama modifiye yapacaksanız çok iyi düşünün proje yapın iyi seyirler

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)