Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

suzuki inozuma arka çanta aparatı yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    tüm mt camiasına her zaman olduğu gibi bus eferde saygı sevgi ve selamlarımı sunuyorum

arkadaşlar biliyorsunuz suzuki 250 cc segmentinde 6 vites su soğutmalı enjeksiyonlu vs. güzel bir makina çıkardı , ön siparişli olarak önceden öedeme yapma yolu ile ilk parti motosikletler sahiplerine verildi , bunlardan biride sevgili serdar ağabeyim (motoseyyah)

şahsım adına çok merak ediyor olmama karşın hem serdar abiyi ziyaret hemde yeni yakışıklısını test ve yakından görme bahanesiyle gitmek istesemde bir türlü kısmet nasip olmadı , lakin serdar ağabeyim daha önceki motosikletindede arka çantanın konforuna ve işlevselliğine alışık olduğu için arka çantasız çok rahatsız olmuş , çanta aparatı almak için , yapılabilecek , bakılabilecek her tarafa bakmış , arka çantayı bağlayacak ama motorun orjinal arka aliminyum tutamağı kesinlikle çanta yada başka bir amaçla kullanıma müsade vermemekte ,
    işin içinden çıkamayacağını anlayınca son çare beni arayıp bilgi alma ve akıl danışma şeklinde sıkıntısını beyan etti , hatta dahada ileriye giderek çanta için aparat yapacak birini tanıyıp tanımadığımı sordu hemde bana

tabiki benim yapabileceğimden şüphesi olmadığını biliyorum lakin gece çalışıp gündüz uyuyor olduğumu bildiği ve bu sebepten beni rahatsız etmek istemediği düşüncesi olduğundan adım gibi eminim

dedim abi sen getir motoru araya bir kaç gün yağmur girdiysede kısmete hava açtı ve serdar ağabeyim motoru getirdi , allahım one endam one yakışıklılık her yerinden resmen kalite süzülüyor motorun bir sürü ince hesaplamalar ve yapılabilecekler hakkında istişahare ettikten sonra serdar ağabeyimle doğruca izmit yuvacık hurdalığının yolunu tutuyoruz istersenz gerisini resimlerle anlatayım

bu arada ihtiyaç sahibi arkadaşlarıma suzuki inozuma için arka çanta bağlama aparatı yapabilirim , ilgilenen arkadaşlar buradan irtibata geçebilirler,

son olarak yorum yazan yazmayan tüm gönül dostlarına teşekkür ediyor kazasız sürüşler diliyorum , yolunuzda açık olsun farınızda

o motor senin bu motor benim altını üstüne getiriyorum hurdalığın kafamdaki proje kısmi olarak kendim yapmak, kısmi olarak başka parça kullanmak aslında tabiki tamamını kendimde yapabilirdim ama nihayetinde inozumaya yakışır bir aparat olmalı , at sırtına kelebek konmuş gibi durduktan sonra işin pekte ehemmiyeti yok benim için hem yakışacak, hem elle yapılacak hemde sağlam olacak , en önemlisi orjinal olacak yada orjinal gibi duracak çok şey istiyorum değilmi ?

tamda bu anlattığım aşamada bir atasözü geliyor aklıma , herkez kaşık yapar ama sapını beceremez , bu arada o gün birde honda scooter çarptı gözüme kazayla karışık onuda aldık, arada onuda kaynatırım sonraki resimlere geçiyorum

buda kazara o gün aldığımız honda scooter 3450 km de kaza yapıp perte çıkmış granaj namına sağlam parça kalmamış gibi bir şey ama şasi ve motor kısmını görürü görmez bu kotoru alabilirim dedim kendi kendime , eeee sonuçta bir taşla 2 kuş vuracağız hem serdar ağabeyimin işi görülecek hem benim

scooterin geleceği hakkında soru sormayın ne olacağı belli değil belki o vaziyet binerim , bir bakmışsınız pembelere boyanmış evrimleşmiş çok tatlı bir kız motosikleti olmuş , yada gokart olarak piyasaya çıkmış allah bilir ama eminimki aküyü bağladığımda pırt diye çalışacak

neyse asıl konuya dönelim

zannediyorum kafanızda bir şeyler canlanmıştır ama hep öyle elle tutacak değiliz işin asıl kısmı bundan sonra başlıyor

hummalı bir çalışmaya giriyoruz fotoğrafçımız tabiki serdar ağabeyim ,

alt bağlantı demirini 5 cm eninde 1 cm et kalınlığında malzemeden yapıyorum , ilk etapta serdar abim çok kaba ve kalın olduğunu düşünsede ilerleyen zamanlarda kullandıkça ne demek istediğimi ne yapmaya çalıştığımı anlayacağı için bildiğimden şaşmıyorum
    malzemenin üzerinde ölçü alıp delik bağlantı yerlerini tespit ediyorum

tabi kıvılcım çıkartmaya bayılıyorum

il temel parçamız kısmi olarak bitti sayılır , lakin gözden kaçırdığımız ince dataylar var , ana taşıyıcı bu parça plastik kaportaya değmemeli onun için altlarına uygun buyutlarda somunla destekliyorum

tabi hali hazırda resim çekecek insan olunca detaylarda belgelenmiş oluyor fenada olmuyor hani tek başına çalışırken aklıma gelirse çekiyorum çoğu zaman ellerimin müsait olmayışı ve işten kafamı kaldıramadığım için çekemiyorum , ya iş bittikten sonra aklıma geliyor yada çay molasında

evet ana parçamız yerini bulmuş oldu tabi üzerinde bir kaç işlem daha yapılacak

sırada asıl uğraştıracak parçaların bükümü açıları ve montajları var .

yine kıvılcım çıkartalım

şu an etabın 2. aşamasında taşıyıcı kollara geldi sıra , onların ölçüsüde heryerde bulabileceğiniz (tüm demir profil satanlarda) 2 cm ye 1 cm et kalınlığında lama doğrusunu söylemem gerekirse onları bükmek zorladı biraz

gerekli yerlere kulak ve bağlantıları, yapıyorum üst aliminyum parça bu demirlerin üzerine binecek , aslında çanta tablası doğruca demirlerede bağlanabilirdi ama yukarıda bahdsettiğim kaşık olacaktı ama sapı yarım kalmış olacaktı , tüm işlemler bittikten sonra ne demek istediğimi anlayacağınızı düşünüyorum

sağlam oldumu dersiniz ? bu parçadan vinçle 160 kg lık motoru gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz , hatta üzerine sizde binin derim

honda scooterdan çıkardığımız bu parça terfii etti suzukiye boya öncesi boyaya hazırlık ve zımpara faslındayım

tablayıda ayarlama yolu ile ölçü alıyorum ,

bazen vidayı taktığınız delik vidadan büyükdür ve aynı anda hem yukardan vidayı sıkmak hemde aşşağıdan somunu anahtarla tutmak zorunda aklırsınız tabi bu zor bir şey değildir , ama imal ederken bunu düşünmek sonrası için rahatlıktır (söküp takma işlemlerinde ) bazen bu gibi durumlar adamı uyuz eder 2 dakkada sıkılacak vida sizi uğraştırırda uğraştırır eliminyum parçaya diş açmak belki 30 dakikamı aldı ama montaj yaparken hem beni üzmeyecek hemde benden sonra gerekebilecek sökme takma işlemlerinde başkalarını unutmayın ki şeytan ince ayrıntıda gizlidir

tabiki vidaların uçlarına birde sonum takılacak garanti iş her zaman iyidir

ve son kat boyamızıda attık tabi diğer parçalarıda boyadım ama çekmeyi unuttum

evet resimlerin devamı yok çünki ortada yaptığım aparatı takacak bir motorda yok yağışlar dolayısı ile serdar ağabeyim gelemiyor, geldiğinde final resimlerini koyarak konuyu sonlandırırım ama o zamana kadar selametle kalın .

umarım bir nebze fikir verebilmişimdir , yorum yazan yazmayan tüm aileye teşekkür ederim.
    ÖZALTIN, Shrieker, audioslave ve 26 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yine imrenerek izledim Ellerine sağlık abi...
    piyanist_irf bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine imrenerek izledim Ellerine sağlık abi...
    teşekkür ederim denizcim sağolasın .

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    sen koca bir çılgınsın

Motosikleti
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen koca bir çılgınsın

yani kırıksın diyeceksin ama çekinme söle söle fazla deyil eh işte artık kabullendim birazcık arızalıymışım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sen şuna katılsan herhalde suya düşmek yerine gider havalimanına inersin. http://ucusgunu.redbull.com/
    piyanist_irf ve Shrieker bunu beğendiler.

KSKLİ_ÖMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 150 discovery
    ellerine sağlık abi her zamanki gibi döktürmüşsün gene

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyi anlıyorum da, yenge bu durumuna ne diyor abi

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen şuna katılsan herhalde suya düşmek yerine gider havalimanına inersin. http://ucusgunu.redbull.com/

hehe he sayfayı sık kullanılanlarıma ekledim yalnız kask dışında benim can yeleğine ihtiyacım olmayacak denize inmeyeceğim için ama mayıs ayına var daha eeee elimde bi tanede honda scooter var tam bu işlere layık

şimdiden düşünmeye başlayalım bu scooterden ne yapsak ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şeyi anlıyorum da, yenge bu durumuna ne diyor abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:57 ----------

Alıntı KSKLİ_ÖMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık abi her zamanki gibi döktürmüşsün gene
    reşekkür ederim ömercim eksik olmayasın kurban

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    cok güzel olmus irfan abi eline saglık.. takta görek
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada şaka maka bayağı inceledim şu verdiğin linki yavv kardeşim hem gökyüzü seni bekliyor diyorlar hemde 20 metreden planörü uçsun diye bekliyorlar motorlu araçlar , vs yasakmış kafadan beni kaybettiler işte

ama öte yandan hakkaten gerçek bir planör bile yapsan süzleceği alan arkadakilerin seni ittiği kadar bence maskaralık abi başka bi, şey değil ben yokum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok güzel olmus irfan abi eline saglık.. takta görek
    inşallah izzet serdar abi motorunu getirince takacağız

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Çok hoş,işçilik herzamanki gibi 10 numara.

Motosikleti
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok hoş,işçilik herzamanki gibi 10 numara.
    teşekkür ederim arkadaşım eksik olma

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    yetenek akıyor adamdan..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    eline sağlık İrfan abi... 10 numara olmuş...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çok güzel olmuş elinize sağlık
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    emeğine sağlık..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    güzel ve titiz bir çalışma daha. paylaşım için teşekürler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Eline sağlık abi çok güzel olmuş montaj halini nasıldır kim bilir.. emeğine sağlık
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

eline sağlık irfan...bitmişini de görürüm diye heveslenmiştim ama sonraya kalmış...nasip...sağlıcakla kal...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)