Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Paslı Benzin Deposu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    http://www.rialli.com/urunler/motosi...u-kt-ukt-kt-3/
    kt125 benzin deposu alıp sizin motorun rengine boyayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    mengu saolasın kardeş orijinalleğini bozmak istemiyorum zaten dponun üstünde gösterge falanda var

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengu saolasın kardeş orijinalleğini bozmak istemiyorum zaten dponun üstünde gösterge falanda var
    http://www.motorparcalari.net/keeway...-urun7884.html

Burayı bi ara istersen dostum
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    --
    sahibinden comda 50 tlye depo buldum siyah ama boyarlarmı bunu orijinali gibi

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Oto sanayiden alınan bi benzin filtresi uydurmak sizin için yararlı olur en azından depoyu değiştirene kadar.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Pope İstanbuldaysan ne boyacılar var. Orjinalinden güzel atarlar bence... ;) Geçen sayfada bir link vermiştim ama o da siyah SL. Ben olsam iki depoya da bakarım hangisinde pas yoksa alırım. Orjinalini bulmuşsun bence hiç düşünme... ;)
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    --
    ah o boyacıları bi bulsam bildiğim yer yokki senin attığın linktekini pazarlıkla o paraya indirdim 50tl ye ama motor şuan sorunsuz çalışıyo ne yapsam bilemedim

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah o boyacıları bi bulsam bildiğim yer yokki senin attığın linktekini pazarlıkla o paraya indirdim 50tl ye ama motor şuan sorunsuz çalışıyo ne yapsam bilemedim
    Patlamaya hazır bomba gibi gezmek hoş olmaz. Güzel usta bulursan orjinalinden iyi boyar
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    bak bu arkadaşa danış, ben boyayı çok beğenmiştim... :
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-hikayesi.html

Motosikleti
    --
    gerçekten boya güzelmiş mesaj atım bakalım ne olacak teo bu arada ilgilendiğin için çok saol

Motosikleti
    Ne demek kardeşim naaptık ;) ne de olsa Keeway kardeşi sayılırız her ne kadar ben alamamış olsam da... Bu ara bir tane var düşünmüyor değilim, düşünüyorum ama biraz masrafı var ve maddiyat sallantıda... Bakalım, bir de daha kuvvetli bir motor istiyorum ya. SL çok güzel ama benim motorla güç-ağırlık açısından hemen hemen aynı.

Motosikleti
    --
    alınmayacak kadar uçuk değil fiyatı kardeş benim ilk motorum 150 cc olmasına rağmen sesi gayet güzel kuvvetine bişey demem kuvvetli ama bi cbf ybr kadar seri değil ki buda ağırlığından dolayı ama devirini aldımıda gidiyo seviyorum motorumu kısaca inşallah sende alırsın istediğin motoru bu arada maddi durumunda inşallah düzelir

Motosikleti
    ;) inşallah... Haftaya Keewayi alırsam ve deposu paslıysa senden önce kaparım bak depoyu... Şaka bir tarafa, En mantıklısı elimdeki motoru düzgünce toplamak olacaktı. Hem de lastik patlaması dışında hiç yolda bırakmadı. Vefasızlık etmeyeyim dedim ve Piston segman giriştim, kendim taktım, sübabları da mecbur ustaya götürdüm hakkaten lanet birşey. Bakalım yaza maddiyatı düzeltirsem, bir mct 250 düşünüyorum. Bu motoru da her şartta elimde tutacağım. Neyse lafı uzattım Haydi kolay gelsin

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ;) inşallah... Haftaya Keewayi alırsam ve deposu paslıysa senden önce kaparım bak depoyu... Şaka bir tarafa, En mantıklısı elimdeki motoru düzgünce toplamak olacaktı. Hem de lastik patlaması dışında hiç yolda bırakmadı. Vefasızlık etmeyeyim dedim ve Piston segman giriştim, kendim taktım, sübabları da mecbur ustaya götürdüm hakkaten lanet birşey. Bakalım yaza maddiyatı düzeltirsem, bir mct 250 düşünüyorum. Bu motoru da her şartta elimde tutacağım. Neyse lafı uzattım Haydi kolay gelsin
    MCT'yi hiç düşünme bile derim ben sana Teo..
    Teo23 bunu beğendi.
    ANGARAJ

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    aynı sorun benim depodada var en az 8 tuz ruhu porcoz kullandım sıcak suyla birlikte dene ama ben onca pas döküldügü halde depoyu temizliyemedim içine cam kırıkları bile doldurdum gene olmadı simdi benzinin rengi sarı geliyo depoyla karbüratör arasına araba filtresi koydum çıkarınca karbüratör pastan kitleniyo berbat bişi bu pas hiç gitmiyo depoyu piyasada cok aradım bulamadım sıfırıda 500 civarı pasın önüne gecilmiyo
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun benim depodada var en az 8 tuz ruhu porcoz kullandım sıcak suyla birlikte dene ama ben onca pas döküldügü halde depoyu temizliyemedim içine cam kırıkları bile doldurdum gene olmadı simdi benzinin rengi sarı geliyo depoyla karbüratör arasına araba filtresi koydum çıkarınca karbüratör pastan kitleniyo berbat bişi bu pas hiç gitmiyo depoyu piyasada cok aradım bulamadım sıfırıda 500 civarı pasın önüne gecilmiyo
    Üşenmedim Azmettim size lazım olan mesajı buldum buyrun,

evet sayın arkadaşlar, sonunda pası sökerek motoru topladım.
    bizim kaplamacının büyülü iksiri yalan oldu, çok büyük miktarlarda sattıklarından ihtiyacım kadar olanı temin edemedik!
    ostimde bir kimya mühendisi kaplamacının tavsiyesi ile;
    -%33 hcl (hidroklorikasit) %66 su karışımıyla depoyu ağzına kadar doldurup 2buçuk saat bekledim. pas söküldü.
    -suyla durulayıp ağırlık olarak %3 sodyumbikarbonat(kabartma tozu galiba), %97 su karışımıyla depoyu doldurup yarım saat bekledim. (buna pasivasyon diyolarmış, tekrar pas oluşumunu engellemek için)
    mutluyum!
    ben yukarıda fotoğrafda gösterdiğim pası bu şekilde temizledim bunun bulucusuda fatih abi namı-diğer Kuvvetmira'dır ve şu postu esas alınarak bu bilgiler paylaşılmıştır,
    saygılar..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/74979-pasli-depo.html#post2046317
    ANGARAJ

Motosikleti
    --
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üşenmedim Azmettim size lazım olan mesajı buldum buyrun,

ben yukarıda fotoğrafda gösterdiğim pası bu şekilde temizledim bunun bulucusuda fatih abi namı-diğer Kuvvetmira'dır ve şu postu esas alınarak bu bilgiler paylaşılmıştır,
    saygılar..
    sizin depoda benimki kadar pas varmıydı peki

yani şimdi depo 15 litre benim 10 litresi su 5litresi tuzruhumu olucak(hidroklorik asit yazınca başka bişey çıkmıyo bildiğiniz bi yer varmı

kabartma tozuda 15 litre suya kaç paket e geliyo acaba %3 ü

Motosikleti
    sizin depoda benimki kadar pas varmıydı peki

yani şimdi depo 15 litre benim 10 litresi su 5litresi tuzruhumu olucak(hidroklorik asit yazınca başka bişey çıkmıyo bildiğiniz bi yer varmı

kabartma tozuda 15 litre suya kaç paket e geliyo acaba %3 ü

Şurayı inceleyin orda da belirtmişim zaten size özel mesaj da attım bilginiz olsun.
    Kabartma tozu değil karbonat kullanmıştım onuda temizleme işleminden sonra yapmıştım zaten,
    bu arada benim depo yukarıdaki fotoğrafa baktıysanız sizinkinden çok daha kötü durumdaymış..

ANGARAJ

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)