Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 125 debriyaj balatası sorunum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Cümleten hayırlı günler daha önce kendimi tanıtmıştım ancak çok uzun bir üyeliğim söz konusu değil.
    Ben İstanbulun göbeğinde 19 yaşında öğrenciyim,abim kısa dönem asker 2012 cbr125 i bana kaldı ,abimin ilk motoruydu bu nedenle debriyaj erkenden bitmiş kaçırıyordu debriyaj,bakım için servise gittiğinde tasınında çizik olabileceğini pahalı olduğunu ve ellerinde bulunmadığını söyleyip debriyaj teline ayar çekmişler .(500km sonra)dün kullanırken viteslerin çok rahat geçtiğini ve son hızında fark edilir düzeyde düşüş gözlemledim .Rampada devriyiyor ancak çıkmıyordu bende ayarını biraz daha düzelttim,kısmen düzeldi şuan garajda yatıyor toplu taşımada eziyet çekiyorum
    Sorum şu ki bu şartlar altında debriyaj tası çizilmiş olabilir mi ? çizikse eğer en uygun nerden bulabilrim servis balatayla beraber 300 TL demiş.
    Benim balatayı dışardan alıp çok uygun fiyata taktırabileceğim ustam var ,orda takılırsa garanti dışı kalırmı veya anlaşılır mı ?
    Fazla uzattım kusuruma bakmayın,kısa bir araştırma yaptım fakat aradığım soruya yakın bir şey bulamadım Sürç-ü lisan ettiysem affola,okuyupta derdime ortak olan herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    mekanık ellendıgı anda garantı dışı kalır,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    kaç kmde bu sorunlar ortaya çıktı ki?
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç kmde bu sorunlar ortaya çıktı ki?
    12binde :|

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mekanık ellendıgı anda garantı dışı kalır,
    debriyajın olduğu kapakta herhangi garanti işaretine rastlayamadım,üzerindeki parçalarda mı garanti işareti var :-o bilginiz varmı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Güncel

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    çok düzgün işçilik çekilirse anlaşılmaz ancak genellikle vida başları bir kez açıldı mı deforme olur. ayrıca madem uygun fiyat istiyorsun, e-bay den al bence parçaları.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok düzgün işçilik çekilirse anlaşılmaz ancak genellikle vida başları bir kez açıldı mı deforme olur. ayrıca madem uygun fiyat istiyorsun, e-bay den al bence parçaları.
    İnşallah içerisinde bir garanti göstergesi olan boyalardan yoktur,pahalı olan işçilik ücreti abimin servisten aldığı fiyat ile benim ustamın arasında dağlar kadar fark var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Eveet kısmende olsa mutlu son debriyajım söküldü Allah'a şükür tas sapasağlammış balata bitmek üzereymiş simsiyahtı yanıktı galiba sormadım,benim için getirttiği yan sanayi balatalarla üzerinden çıkan eski balataları ölçtü biçti ''bendeki balatayı takarsam 3-5 gün sonra bu balata yalan olur'' dedim abi napıcaz İsim vermeyeyim bir Honda bayiini aradı telefona çıkan bayan sacı hariç 180 Tl fiyat biçince gözümün önünde yıldızlar belirdi
    Titan balatasının uyabileceğini söyledi bende yedek motoruma binip turladım bayiileri pazarlıkla sacı dahil hediye yağ ile 140 lira iyi oturdu
    20 lirada işçilik verdim,babama nasıl söyleyeceğim bilmiyorum
    Kalın sağlıcakla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler