Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Efsanevi Problem Bir Motor Neden 7500de Çakılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Bence olay zincirin kalitesinden çok nasıl takıldığıyla ilgili. DID bu işte en iyisi ve aktarma zincirinde iyi ama egzantrik zincirinde kötü demek pek mantıklı değil. Zinciri değıştiren ilk usta ya adam gibi senteye getirmedi ya da gergisini ayarlayamadı. Motorun yapısını bilmediğimiz için çok yorum yapamıyoruz. Kopmak üzere de olsa uygun takılmış ve ayarlanmış bir egzantrik zincirinin görevini yapıyor olması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Mutlu sona ulaşıldı nihayet.. Kazasız belasız "arızasız" kullanmanız dileğiyle ...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence olay zincirin kalitesinden çok nasıl takıldığıyla ilgili. DID bu işte en iyisi ve aktarma zincirinde iyi ama egzantrik zincirinde kötü demek pek mantıklı değil. Zinciri değıştiren ilk usta ya adam gibi senteye getirmedi ya da gergisini ayarlayamadı. Motorun yapısını bilmediğimiz için çok yorum yapamıyoruz. Kopmak üzere de olsa uygun takılmış ve ayarlanmış bir egzantrik zincirinin görevini yapıyor olması lazım.
    DID bu işte en iyisi dediğine göre orjinalden daha iyi olduğunu , mühendislerin boşa çalıştığını söylemeye getiriyorsun Yanlış anlamış olabilirim.Düzeltirsen sevinirim.
    Ayrıca motorun yapısını iyi tanıyan , Kawasaki'den başka motor ile yarışmayan ve genellikle tamiri ile ilgilenmeyen Ziyattin Usta , DID marka zinciri görünce isyan etti o kadar söylüyeyim.Demekki DID bu işte en iyisi değil.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    sysroot artık bir video koyarsın motorun

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sysroot artık bir video koyarsın motorun
    Üstad iştente ayrıldım , önce borçlarımı ödeyip kendimi toparlamam gerekli , şuan benzin param bile yok açıkçası..Daha sonra inşallah koyucam ) Olsun paramda olmasa şu sorun çözüldü ya , rahat uyuyorum 2 gündür

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    para gelir eğer tamir olmasaydı senin hevesin tekrar geri gelecekmiydi? geçmiş olsun sonunda bu sorunuda atlattın umarız başka sorunlar çıkarmaz

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hadi hayırlı olsun depe depe kullanırsın inşallah

Fakat üretici firmalar genelde en iyisini kullanmazlar. Ha ayırdıkları bütçe içine en iyisi giriyorsa onu kullanırlar fakat Japon motorları gibi maliyet kaygısı ile üretilen markalarda en iyisini armayın.
    En iyi rulmanı üretirler ama motorlarının içinden çin malı rulman çıkar mesela.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Bende çok sevindim valla bu duruma hayırlı olsun.. sıfır motorun olmuş gibi sevinmişsindir tahmin edebiliyorum neyse abi istanbula geldiğinde bi tur verirsin
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DID bu işte en iyisi dediğine göre orjinalden daha iyi olduğunu , mühendislerin boşa çalıştığını söylemeye getiriyorsun Yanlış anlamış olabilirim.Düzeltirsen sevinirim.
    Ayrıca motorun yapısını iyi tanıyan , Kawasaki'den başka motor ile yarışmayan ve genellikle tamiri ile ilgilenmeyen Ziyattin Usta , DID marka zinciri görünce isyan etti o kadar söylüyeyim.Demekki DID bu işte en iyisi değil.
    Arkadaşım amacım polemik yaratmak değil. Hemen defansa çekilmene gerek yok. Ne sana, ne motoruna, ne motorunun arızasını gideren ustana lafım. Lafım bir egzantrik zincirini bile adam gibi takamayanlara. Motorunun arızası giderilmiş, hayırlı olsun, kazasız belasız kullan inşallah.

Bu arada araştırdım, D.I.D'nin resmi web sitesinde egzantrik zinciri yok. D.I.D egzantrik zinciri imal ediyor mu emin değilim.

http://www.did-daido.co.jp/en/shouhin/motorcycle/index.html

Bu arada Kawasaki mühendislerinin başbaşa verip egzantrik zinciri tasarladığını sanmıyorum Çok çok büyük ihtimalle kaliteli bir zincir üreticisinden (Belki de D.I.D'den) satın alıp motorlarına takıyorlardır. Yani OEM parça. Original Equipment Manufacturer. Parçayı üreten başka bir firma. Ama üzerinde Kawasaki yazıyor. Kawasaki'de, Daido Kogyo şirketide Japon şirketleri. Kısacası motorunun orjinal egzantrik zinciri D.I.D tarafından üretiliyor olabilir aman dikkat
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçmiş olsun,güle güle kullan.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    camshaft (kam mili) veya krank daha önce taşlanma veya benzeri bir işlemine tabi tutuldumu , bir başka ihtimalde eğer 636 nın kam mili zamanlaması zincirli ise zincir gergisini değiştirmelisiniz. Bu tür belirli bir devirde meydana gelen arızalar ya elektroniktir yada yukarıda yazdığım parçalarda meydana gelen "rezorans" sonucunda ortaya çıkabilir.
    Üç ay önce yazmışız işte egzantrik ile ilgili olduğunu , sakalımız yok ki sözümüz dinlensin.
    Şakası bir yana geçmiş olsun güle güle kullanın motorunuzu.
    hellboys, fz6_fazer ve CEM. bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tebrik ederim. Sorularınıza cevap veremesem de ilgiyle izledim. Kendi sorunum çözülmüş kadar sevindim.

Motosikleti
    Kawa ZX636

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç ay önce yazmışız işte egzantrik ile ilgili olduğunu , sakalımız yok ki sözümüz dinlensin.
    Şakası bir yana geçmiş olsun güle güle kullanın motorunuzu.
    Haklısın üstad , üst kapak 2 kere açılınca görürlerdi diye düşünmüştüm ama emin olmamak gerekiyormuş doğru söylüyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para gelir eğer tamir olmasaydı senin hevesin tekrar geri gelecekmiydi? geçmiş olsun sonunda bu sorunuda atlattın umarız başka sorunlar çıkarmaz
    Doğru söylüyosun
    hellboys ve fz6_fazer bunu beğendiler.

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    Geçmiş olsun dostum güle güle kullan artık ,çok sevindim çözüldüğüne kediye ciğer emanet etmekten bıktık artık
    sysroot bunu beğendi.
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

Motosikleti
    Hornet 650
    Gecmis olsun tekeriniz duz bassin.
    sysroot bunu beğendi.

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    kardeşim geçmiş olsun. Kendi motorum düzelmiş gibi sevindim. Maddiyat düzelince gerçekten bir video görmek isteriz. Hayırlı olsun tekrar. Tekerin düz bassın.
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Haklısın üstad , üst kapak 2 kere açılınca görürlerdi diye düşünmüştüm ama emin olmamak gerekiyormuş doğru söylüyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

Doğru söylüyosun
    Arızayı çözmus olduklarına çok sevindim, umarım bundan sonra hersey gonlunce olur, malesef ulkemızde bısıklet tamırcılerı cok
    6 ay gıbı bır ugrastan sonra makıneyı tekrar eskı halıne, kısa zamanda getıren ustya saygı duyuyorum, zorlu bır surecı atlatmıssın
    Yapılan işlemlerin en ayrıntılı şekilde fotograflarını ve altına yapılan işlmeleri bekliyoruz, tembelliği bırak artık
    Antalyaya gelirsek 1 tur verirsin artık
    YAMAHA

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Kardeşim ben bu konuyu ilk mesajdan son mesaja kadar okudum. Ben bile derinden bir ohh çektiğime göre sen kim bilir ne kadar rahatlamışsındır. Geçmiş olsun.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hortlatılmaya değer bir konu baştan sona okudum. Polisiye kitap gibi insan sonunu merak ediyor.
    zabuzaretta bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hortlatılmaya değer bir konu baştan sona okudum. Polisiye kitap gibi insan sonunu merak ediyor.
    Teşekkürler sayende ben de okuyup bilgi sahibi oldum.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 891011 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)