Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Efsanevi Problem Bir Motor Neden 7500de Çakılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makineyi Istanbul veya Ankara'daki ustalar ve servisler görmeden satmaya yanaşmayın derim.

Yurtdışına da yazmak ve videoyu göndermek lazım. Kawasaki Avrupa yardımcı olabilir.
    Yurtdışı için elimde sadece telefon numaraları var.Bu konulara hangi site bakıyor , hangi siteden kesin geri dönüş alırım nereye mail atmam gerekir ve durumu tam anlamıyla izah edecek ingilizcem yok naparım bilmiyorum.

http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/network/wwl.html

Arayıp durumu izah edebilecek bir arkadaşımız varmı bu listede yaşayan birileri yada ne bileyim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin pompasını söküp hortumu direkt bağlamayı deneyin. Düşük bir ihtimal ama belki düzelir.

Aramak yerine mail atmak daha etkili olur bence.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin pompasını söküp hortumu direkt bağlamayı deneyin. Düşük bir ihtimal ama belki düzelir.

Aramak yerine mail atmak daha etkili olur bence.
    Sence enjeksiyonlar benzin pompası olmadan benzini püskürtebilir mi?
    Arkadaşlar biraz daha dikkat edelim yorum yazarken zira arkadaşımız zaten arıza yüzünden kanser olmuş durumda dahada kafası karışmasın.
    Sallanırda bu kadarda olmaz yahu
    ergün1968 bunu beğendi.
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    yıllar once az daha ıntıhat etmeme sebep olacak scooterıma benzıyor durum,

beyın beyın beyın dıyorum farklı beyınler deneyın ben 3. beyınden sonra duzelttım benım scooter 5500dd lerde stop edıyordu kafayı yıyordum az daha

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sence enjeksiyonlar benzin pompası olmadan benzini püskürtebilir mi?
    Arkadaşlar biraz daha dikkat edelim yorum yazarken zira arkadaşımız zaten arıza yüzünden kanser olmuş durumda dahada kafası karışmasın.
    Sallanırda bu kadarda olmaz yahu
    Sallama söylemedim. Yanlış hatırlamıyorsam suzuki bandit 600s idi. Benzin pompası arızalanmış. Direk bağlayıp devam edildiğini duymuştum.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllar once az daha ıntıhat etmeme sebep olacak scooterıma benzıyor durum,

beyın beyın beyın dıyorum farklı beyınler deneyın ben 3. beyınden sonra duzelttım benım scooter 5500dd lerde stop edıyordu kafayı yıyordum az daha
    Bende kafayı yedimde uzatmaları oynuyorum , beyin olayı iyice kafa karıştırıyor zaten.Düşünücem bu durumu.

Şimdide kafam Atmospheric Pressure Sensore(Atmosferik Basınç Sensörü) takıldı bunlarıda incelicem yarın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Sallama söylemedim. Yanlış hatırlamıyorsam suzuki bandit 600s idi. Benzin pompası arızalanmış. Direk bağlayıp devam edildiğini duymuştum.
    Hocam benzin pompasında bir sıkıntı yok dediğim gibi 2 ayrı benzin pompası ve son olarak orjinal benzin pompasını getirtip taktım onda bir sıkıntı yok.

ismetrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250 r

yardım

dostum silindir ve yan blok kapaklarını sök içlerini 1 kat temizle (balata speyi vs..) daha sonra takma aşamasında tüm contaları değiştir

benim görüşüm bu
    Y A R G I Ç

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sali günü firsat bulabilirsem buradan arastiririm ama söz vermeyeyim.
    Gaz kolu ne durumda?
    Yatak, kablolar falan?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Mekanik bilgim olmadığından soruna yardımcı olamayacağım fakat yurtdışındaki forumlarda bununla ilgili yazmak istersen İngilizce anlamında yardımcı olabilirim,bu arıza sende obsesyon haline gelmiş anladığım kadarıyla cadde arasındaki tamircilerden çok ihtiyacın olan Kawasaki bünyesinde uzman ekip tarzı bir takımla çalışman ya da bir şekilde motorunu incelemeleri,bahsettiğin kadar spesifik ve çözülemeyen bir arıza ise.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Bandit 600S karbüratörlü bir makinadır. Enjeksyonlu makinada hemde 7500 devirde benzin pompası olmadan olmaz.
    viper17 bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence daha fazzla emek edip para harcamyına kawasaki servisi yada kawasakiden gerçekten anlayan bilindik güvenilir bir ustaya götürün motoru bir kere uğraşın bir kere para verin kafanız rahatlasın mutlaka sitede iyi bir usta tanıdığı olanlar vardır onlar yardımcı olurlar

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı için elimde sadece telefon numaraları var.Bu konulara hangi site bakıyor , hangi siteden kesin geri dönüş alırım nereye mail atmam gerekir ve durumu tam anlamıyla izah edecek ingilizcem yok naparım bilmiyorum.

http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/network/wwl.html

Arayıp durumu izah edebilecek bir arkadaşımız varmı bu listede yaşayan birileri yada ne bileyim..
    Ben haftaiçi yardımcı olmaya çalışırım sana.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sali günü firsat bulabilirsem buradan arastiririm ama söz vermeyeyim.
    Gaz kolu ne durumda?
    Yatak, kablolar falan?
    Üstad gaz kolunu ustalar inceledimi bilmiyorum ben başında değildim.Şayet bana ilk başta saçma gelsede sonra buda aklıma takıldı.Ama neden takıldı bilmiyorum bana bir açıklarmısın ? Neden gaz kolundan bahsettin nasıl bir alakası olur , gaz telinin çek bırak yaptığı bölüme öyle baktım ama sağlammı değilmi nasıl anlaşılır bilemediğimden sadece baktım.Gaz telinin eskidiğini düşünüyorum , çek bırak yaparken hafif bir zorlanma var oda telde çok az bir yamulma gördüm ondan muhtemelen.Gaz kolu yatağı dediğin yer hakkında bir bilgim yok.Araştırırsan sevinirim üstad belki oradan birşeyler yakalarız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mekanik bilgim olmadığından soruna yardımcı olamayacağım fakat yurtdışındaki forumlarda bununla ilgili yazmak istersen İngilizce anlamında yardımcı olabilirim,bu arıza sende obsesyon haline gelmiş anladığım kadarıyla cadde arasındaki tamircilerden çok ihtiyacın olan Kawasaki bünyesinde uzman ekip tarzı bir takımla çalışman ya da bir şekilde motorunu incelemeleri,bahsettiğin kadar spesifik ve çözülemeyen bir arıza ise.
    Hocam senden şöyle bir yardım istesem ; Bu açtığım konuyu İngilizceye çevirmen mümkünmü , saçma gördüğün ve yakındığım şeyleri çıkarabilirsin genel anlamıyla çevirebilirmisin bende birkaç kawasaki forumu var aynen senin çevirdiğin şekilde konuyu açarım onların yorumlarınıda alırım.Tam tamına çevirmek zormu olur senin için

Tespitin çok doğru , uzman bir ekip ile çalışmak veya fikrini almak gerekiyor bencede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:17 ----------

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben haftaiçi yardımcı olmaya çalışırım sana.
    Memnun olurum hocam çok sevinirim ilgilenirsen.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Sizinle benzer sorunlar yaşayan zx636, ZX6 kullanıcılarının paylaştıkları videoları izledim. Yapılan Yorumlardan anladığım kadarıyla, geneli Servo motorunu işaret ediyor. Belirli bir devirde sonra pozisyon değiştiren bir motor. Isterseniz Onuda bir inceleyin. Diğer Konuda ex up olarak adlandırılan şey.
    http://item.mobileweb.ebay.com/viewi...=281014516908#

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyla ilgili bu şöyle bir forum buldum;
    http://www.zxforums.com/forums/zx-6r...v-limiter.html

Konuda senin de bahsettiğin gibi kontak anahtarı probleminden söz edilmiş.Bunu yanında Beyin'e giden kablolarda sorun olabileceğinden söz edilmiş.Bu ek olarak en önemlisi egsoz boğaz kelebeğinde sorun olabileceğinden bahsedilmiş.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili bu şöyle bir forum buldum;
    http://www.zxforums.com/forums/zx-6r...v-limiter.html

Konuda senin de bahsettiğin gibi kontak anahtarı probleminden söz edilmiş.Bunu yanında Beyin'e giden kablolarda sorun olabileceğinden söz edilmiş.Bu ek olarak en önemlisi egsoz boğaz kelebeğinde sorun olabileceğinden bahsedilmiş.
    Benim için araştırmışsın sağolasın üstad , bu konuyuda biliyorum incelemiştim zamanında ; 2004 modellerde Exhaust Butterfly Valve olmadığı için bunuda eliyoruz.Ayrıca bu konuda benzer sorunu yaşayan birçok arkadaş yazmış , kiminin anahtardan kiminin kickstand(yan ayaklık)tan kiminin cam sensörü ve krank sensöründen çıkmış problemi.Bunların çoğunu inceledim ama bir sonuca ulaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:56 ----------

Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinle benzer sorunlar yaşayan zx636, ZX6 kullanıcılarının paylaştıkları videoları izledim. Yapılan Yorumlardan anladığım kadarıyla, geneli Servo motorunu işaret ediyor. Belirli bir devirde sonra pozisyon değiştiren bir motor. Isterseniz Onuda bir inceleyin. Diğer Konuda ex up olarak adlandırılan şey.
    Hangi modelde peki bir bilginiz varmı , ana tps sensörüne benziyor bu , throttle position ve subthrottle position olmak üzere 2 sensör var enjeksiyon üzerinde bunlardan bahsediyor olabilirler tam anlayamadım.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    7500 devir motorun hava/yakıt karışımının ve ateşleme avansının değiştiği yani eco moddan performans moduna geçtiği bir nokta ise beyin tam bu noktada kararsızlığa düşüyor olabilir. aklıma ilk gelen bu oldu motorunuz için böyle bir durum geçerli olabilir mi bunu bir öğrenmek gerek. Çözüm olarak da yazılım güncellenmesi veya modlanması problemi çözebilir.

allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Hangi modelde peki bir bilginiz varmı , ana tps sensörüne benziyor bu , throttle position ve subthrottle position olmak üzere 2 sensör var enjeksiyon üzerinde bunlardan bahsediyor olabilirler tam anlayamadım.
    bahsettiğim servo motorlar, vidyoları inceleyin lütfen.
    http://www.youtube.com/watch?v=gT6FKKTUCcE
    http://www.youtube.com/watch?v=Irp_me-uCvY

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    dostum senınki gibi yüksek güç üreten motorlarda fazla tecrübem yok.
    ama eksantiek zinciri, gergisi. eksandirik dişlisi, piyanolar siboplar. buraları iyi bir usta ile gözden geçirin.
    özellikle siboplar ile bunların hareketlerini ileten birbirlerine temas eden yüzeylerin durumuna bir bakın.
    zira elekronik temele dayanmayan bir çok motor bile buradaki tatsızlıklardan dolayı üst devirlere çıkamaz.

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dediğin konuda mantıklı geldi 2 zamanlı gilera ve aprilialardada aynı sorun servo motorlarından kaynaklı oluyordu
    Parçayı bulamadığımız için kendimiz servo beyni yapıyorduk.
    Neyse konu dışına çıkmayalımda yabancı bir forumda arkadaşın birisi servo motoruna çözüm bulmuş sanırım ingilizcem iyi olmadığı için çeviremedim
    Bir arkadaş çevirirse bizde anlarız ne olduğunu

http://zx-10r.net/forum/showthread.php?t=102827
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)