Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışın Kontak Kapalıyken 5 Kez Ayak Marşı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Evet Daha Çok Mondial Modellerin Direksiyonunda Yazan Bu Uyarıya : Motoru Çok Kullanmadığınız Durumlarda veya Kışın Sabah Çalıştırırken Kontak Kapalı İken 5 Kez Ayak Marşı Yapıp Motoru Öyle Çalıştırın . Uyarısına Kimler Katılıyor Kimler Katılmıyor Bu Uyarı Hakkındaki Görüşleriniz Nedir ? Yapmalımı Yapmamalımı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılıyorum , eskiden böyle yapıp bir de jikle çektinmi çalışırdı hemen, pompalamak yani.
    beypazarlı06 bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum , eskiden böyle yapıp bir de jikle çektinmi çalışırdı hemen, pompalamak yani.
    eskiden derken şimdi yapmıyormusunuz yani ?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    banada mantıklı geliyor ama her motorda ayak marşı yok onlar ne yapacak bu durumda..onlarda motor çalışmayacak şekilde bir iki kez marş yapip ondan sonra mı çalıştırsalar nasıl olacak yani..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banada mantıklı geliyor ama her motorda ayak marşı yok onlar ne yapacak bu durumda..onlarda motor çalışmayacak şekilde bir iki kez marş yapip ondan sonra mı çalıştırsalar nasıl olacak yani..
    onların mecburen bir araba bulup takviye yoluyla çalıştırmaları lazım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Karbüratör şamandırasındaki benzin boşalıp benzin hortumu da hava yapınca hiç bi işe yaramaz bu. Bence scooterların benzin musluğu da elle açılıp kapanabilmeli, uzun süre kullanmayınca borulardaki benzin uçuyor karbüratöre şırıngayla benzin pompalamak gerekiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör şamandırasındaki benzin boşalıp benzin hortumu da hava yapınca hiç bi işe yaramaz bu. Bence scooterların benzin musluğu da elle açılıp kapanabilmeli, uzun süre kullanmayınca borulardaki benzin uçuyor karbüratöre şırıngayla benzin pompalamak gerekiyor.
    benim scooterdede oluyor o 10 milyonluk benzin alıyom eringenliğimden benzine gitemeye üşeniyorum öyle böyle diyene kadar benzin bitiyor yolda kalıyorum ve benzin almaya kola şişesiylen gidiyorum 5 tl benzin alıyorum motoru bıraktığım yere geliyorum benzini içine döküyorum çalıştırıyorum benzini alıyomuş gibi oluyo çalışmıyo ilk gün çalışmıyo 2.gün bakıyom tak diye çalışıyo ama benim motorda benzin bitmeden benzin koyarsan hiç böyle bi sıkıntı yok benzinsiz bırakırsan o benzin karbüratöre biraz zor gidiyor

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Kesinlikle yararlı , hem marş motoru zorlanmıyor ilk ateşlemede hemde motor daha çabuk çalışıyor
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kartere süzülen yağın tekrar motor içine gidebilmesi için ayak marşı kullanılabilir.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Her motorda ayak marşı yok ki...
    Zaten olsada çoğu çalışmıyor...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Daha dün bir arkadaşımız bunu zn125 de yaptı.Sonra el marşı ile çalıştırdı.Bende diyorum madem öyle çalışıyor neden tepiniyorsun
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence gereksiz.. neden derseniz böyle bir uygulama motoru yağlamak değil zayıf olan akü ve marş motoruna zarar vermeden çalıştırmak mantığı.... asıl önemli olan motor çalıştıktan belirli bir süre hareket etmeden belli parçların ısınıp yağlanmasıdır ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)