Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj telini koparttım

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    daha dün debriyaj yüksekliğini ayarlamama rağmen bugün gene bozuldu. gene ayarladım ama ilk debriyaja basmamda tel koptu.

eski konuları araştırdım. debriyajsız nasıl gidileceğini öğrendim.

ama servis 10km uzaklıkta. debriyajsız gitmeye cesaret edemiyorum.

geçici tel bağlayıyayım dedim ama debriyaj telinin bağlandığı şeyi (alttaki resim) parmağımla ileride itsem geride çeksem debriyaj ayırmıyor.

bu durumda debriyajı nasıl ayırtabilirim. ?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    10km ötedeki servise motor harici bir araçla gidip debriyaj telini alın ve kendiniz takın, en doğrusu bu. Tabi servise gitmeden telefon etmeyi ihmal etmeyin. Servis yerine herhangi bir motor parçacısına da gidebilirsiniz ybr debriyaj teli almak için.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tahsin arkadaşım, motor evde kalıyor, 10 km lik yolu başka bi vasıta ile gidiyosun, 1 ad debriyaj teli alıyosun, geri gelip evde teli takıyosun. 1 ci viteste nasıl kalkış yapmayı planlıyosun? Yolda, ışıklarda dur kalkları? Olmaz o iş.

Motosikleti
    peki debriyajı nasıl ayırtabilirim mengü ?
    yani motor orta sehpadayken bi türlü debriyajı ayırtamadım. vitese geçip teker dönmeye başlıyor. ama resimdeki şeyi ileride itip tekeri durdurduğumda motor stop ediyor. yani bi türlü ayırtamadım debriyajı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahsin arkadaşım, motor evde kalıyor, 10 km lik yolu başka bi vasıta ile gidiyosun, 1 ad debriyaj teli alıyosun, geri gelip evde teli takıyosun. 1 ci viteste nasıl kalkış yapmayı planlıyosun? Yolda, ışıklarda dur kalkları? Olmaz o iş.
    biraz itekleyip hızlanınca vites zorda olsa 2 ye geçiyomuş. ama ışıklarda nasıl olur bilemem..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tahsin arkadaşım ya şanzumanı dağıtırsın yada zarar verirsin. Başka vasıtayla git iste. 10 tl lik masrafı 100-200 tl ye çıkartma derım.

Motosikleti
    doğru diyosun adem. yarın servise gideyim tekrar. alayım teli. bakalım ben değişebilecekmiyim bunu

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ben sarıyerde adliyeye gitmiştim tvs ile geri gelirken kütt devriyaj teli koptu :D bende boş vitese alıp yokuş yukarı çıkardım saldım aşşa 2 ye bi taktım calıstı sonra hiç durmadan maslaga kadar geldim bi ara yanlız kırmızı ışık yandı benzin istasyonuna daldım durmamak için süper heycandı kornaya basa bas geldim hiç durmadan :D arabayla başıma gelmişti onda bişi yapamamıştım servis cagırmıştım ama motorda sıkıntı olmaz tecrübe varsa tabe ha bide vitesleri devriyajsız degiştiriyodum oda meslek sırrı
    Motosiklet mucidi

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    eger birden tel kullanım anında koptuysa içeriden debriyaj ayırıcı levyenin yayıda atmıs olabilir öyle olsa bile motoru ters tarafa yatırıp debriyaj kapagını acıp yagı falanda bosaltmadan
    o işlemi yani yay vs yapıp kapatabilirsin.
    tabi öncelik teli yenileyip denemek olmuyorsa baska seylere bakmaktır
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    debriyajsiz vites degisiyor ise 10 km rahatlikla gidilebilir. kopuk debriyaj ile ortalama 60 km gezdigimi bilirim kemikli vitesin bir nebze yumusamasini da saglamisti. ama yanlis bilmiyorsam hilal denilen parcaya zarar verebilirsiniz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben patlak ön lastik üzerinde 15 km yol yaptım eve kadar, kıyaslamak biraz saçma ama debriyajsız 10km yol niye yapılmasın 2. 3. viteste her yere gidersin.

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger birden tel kullanım anında koptuysa içeriden debriyaj ayırıcı levyenin yayıda atmıs olabilir öyle olsa bile motoru ters tarafa yatırıp debriyaj kapagını acıp yagı falanda bosaltmadan
    o işlemi yani yay vs yapıp kapatabilirsin.
    tabi öncelik teli yenileyip denemek olmuyorsa baska seylere bakmaktır
    yok bariz kopmuş tel. son bir haftada devamlı ayarlıyodum. sonundada koptu öğrenicez , yeni motorcuyuz

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şeyin bir yolu yordamı vardır. Neticede çölün ortasında yalnız başına kalmış biri değilsiniz, ancak; paranız çoksa yada macera arıyorsanız o başka...
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok bariz kopmuş tel. son bir haftada devamlı ayarlıyodum. sonundada koptu öğrenicez , yeni motorcuyuz
    Sevgili Kardeşim,

Hem tel kopup hemde yay atmış olabilir ( ikisi aynı anda ) arkadaşın seni bu konuda uyarıyor .Dışarıdan bakınca anlaman mümkün değil , teli değiştirdikten sonra debriyaj ayırmaz ise bu işlemi yapmak zorunda kalabilirsin.

Debriyaj teli sana kopacağının sinyalini birkaç gündür veriyormuş zaten . Durup dururken debriyaj üst üste ayar istemeye başlarsa hemen teli kontrol edin. Lifleri atmaya başlamış demektir . Ayrıca herzaman yedekte bir adet gaz , bir adet debriyaj teli bulundurmakta büyük fayda vardır.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Hem tel kopup hemde yay atmış olabilir ( ikisi aynı anda ) arkadaşın seni bu konuda uyarıyor .Dışarıdan bakınca anlaman mümkün değil , teli değiştirdikten sonra debriyaj ayırmaz ise bu işlemi yapmak zorunda kalabilirsin.

Debriyaj teli sana kopacağının sinyalini birkaç gündür veriyormuş zaten . Durup dururken debriyaj üst üste ayar istemeye başlarsa hemen teli kontrol edin. Lifleri atmaya başlamış demektir . Ayrıca herzaman yedekte bir adet gaz , bir adet debriyaj teli bulundurmakta büyük fayda vardır.

Sevgilerimle
    dışarıdan belli olmuyor. en iyisi fazla ayar istemeye başlayınca değişmek
    tabi belli etti kopacağını. bide aşırı kullandığımdan. yağlamadım bide. sonucunda koptu.

sabah ybr komple debriyaj teli aldım. birebir aynıymış benimkiyle. taktım hemen. 7 tl için çekilen eziyete bak arkadaş

en iyi tamir bakımdır diye boşa dememişler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)