Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

100 cc'lik motorlar arasında 3 beygir fark var?? (YARDIM)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kuba'nın 100'luk modelleri genelde 6,4 bg yazıyor sitesinde. Mondial'de ise 9 beygirden fazla(Prince-superboy). Hiç mondial ve kuba kullanan ve bu konuda yanı beygir gucu ustunlugu konusunda karşılaştırma yapabilecek tecrube sahibi arkadaslar var mı? Bu kadar beygir farkı gerçekten var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Mondial isterse 20 bg olsun gene almam ustunlugu olsa kac yazar kuba daha iyidir sakin mondial almayi dusunme motorsuz kal gene dusunme..

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazmak serbest , arayan soran yok nasıl olsa !.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial isterse 20 bg olsun gene almam ustunlugu olsa kac yazar kuba daha iyidir sakin mondial almayi dusunme motorsuz kal gene dusunme..
    hayırdır reis yoksa bu kadar adam yanlış bişeymi yaptıkbildiğin bişey varsa bizide uyarda hemen satalım
    Vulture24 bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet acıkcası mondial pek saglam degil. Bir kere dussenız bile motorun calışması degişiyor. Kuba için o da çin malı o da kötü ama kötünün iyisi demişti benim ustam. Alacaksan japon al semişti. Ama su an bunları tartışmayalım. Motor gücü teknik verileri sitelerde verilenler dogru mudur?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yeni kuba ile mondial superboy ve prince modelinin güçlerini karşılaştırabilen yok mu arkadaşlar? Bir yakınınızda varsa yokuş yukarı surerek belli bir noktadan kaç km hızla geçtiginize bakarsanız arada 3 beygir fark olup olmadıgını rahatlıkla anlamış oluruz.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kuba ile mondial superboy ve prince modelinin güçlerini karşılaştırabilen yok mu arkadaşlar? Bir yakınınızda varsa yokuş yukarı surerek belli bir noktadan kaç km hızla geçtiginize bakarsanız arada 3 beygir fark olup olmadıgını rahatlıkla anlamış oluruz.
    Arada 3 beygir fark varsa ben motorumu vereceğim sana
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

TiRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ??? (haziranda)
    çinli alıcaksan kanuni al derim kuba mondi hikaye
    http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/87/windy-s-125

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TiRo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynı bence, ayrıca mondial daha çok sattığı için aynı paraya daha kaliteli mal getirme imkanı var.
    kovboy03 bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TiRo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yorumlara da bitiyorum.

Aynı şeyin laciverti.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

TiRo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ??? (haziranda)
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu yorumlara da bitiyorum.

Aynı şeyin laciverti.
    doğrudur hepsi aynı derenin suyu fakat kanuni daha tecrübeli bir marka 25 yıldır motor işinde mondial 10
    kanuni daha güvenilir geliyor bana

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Teknik bilgilere yanlış yazmışlardır 100 cc motosikletler genel olarak 6-7 hp dir
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı celıl ybr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik bilgilere yanlış yazmışlardır 100 cc motosikletler genel olarak 6-7 hp dir
    Yanlış yazma ihtimali oldukça düşük çünkü sadece 100'lük superboy ve prince modellerine 9 hp yazmışlar. Yeni nesil bir motor olma ihtimali var. En saglıklı bilgiyi iki motoru yan yana yokuş yukarı bir yolda deneyebilen arkadaşlar verebilecekler. Umarım yapan bir çıkar. 3 beygir fark %50 güç artışı demek. Aynı yakıt tuketimiyle karburatorlu bir motorda buyuk fark gerçekten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar iki motoru karsılastırabilecek yok mu?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Geçen Tarsus'tan gelirken, kırmızı ışıkta 35-40 yaşlarında iki kişinin bindiği bir cg ile karşılaştık.
    Aklıma geldiniz ama yaşlarından dolayı kıyas yapalım demekten çekindim.
    Gücünü kıyaslayalım desem, yarışalım falan zanneder diye söylemedim.

---------- Post added at 09:17 ---------- Previous post was at 09:01 ----------

Bence far kısmının biraz modern olması dışında (bence pek şık olmamış) pek bir fark yok.
    Yinede tercih sizin tabi ki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yazda yaklasıyor umarım bu konuda daha detaylı bir bilgi gelebilir yakın zamanda karsılastıran arkadasların yorumlarını bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Forumda superboyla duz yolda 105 civarı hızları görenler var. Sanırım bu 9 hp oldugunu kanıtlıyor. Genelde de 150 cc 11 hp motorların duz yolda 115 civarı hız gördugu soyleniyordu bu nedenle bu kanıya vardım diyebilirim.
    Mesh bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisan Cup100
    Arkadaşlar benim motorum hakkında görüşleriniz nedir??? Bisan RoadStarCup100 7300 km de . Düzde 100 km hıza çıkabiliyorum uzak mesafede. çarşı içi düz yollarda ise 90 a anında rahatlıkla çıkabiliyorum. çarşı içi mesafeler kısa olduğu için 4. viteste son gazı verip de 100-105 km/hız ları göremiyorum. Ama geçen haftasonu test ettim rampa aşağı mksimum 120km/hız a ulaştım. düzde ise tek kişi / çift kişi 110 km/hız a ulaştık. bazı arkadaşlarım inanmıyor buna ama ben idda ediyorum ki söylediklerimde yanlış yok.

- motosikletim yaklaşık 2 ay önce bu şekilde değildi. maksimum 85km/hız a zar zor çıkıyordum. Sonrasında tüm ayarlarını yaptım. hava/rölnti ayarları. zincir temizliği . yağ değiştirdim. balataları değiştirdim. fren ayarlarını yaptım. bu şekilde şuanki güzel ayarlarına ulaştım. 2 aydır da elime tornavida alıp da rölanti hava ayarını kurcalamadım. ve kurcalamayada hiç niyetim yok. çünkü o kadar mükemmel ki şun ki ayarları.
    plectrum bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Benim ruhsatta 6.8 kw yazıyor. Üreticinin bildirdiği değer de bu.
    Normalde 100 cc debriyajlı motosikletler bildiğim kadarıyla 6.4 kw. Varsa Kuba'sı olan o da ruhsata bakıp, yazsın.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    kW il HP aynı şeyler değildir. kW daha düşükken bu motorun hp'si daha fazladır. yani 6 kW'lik motor atıyorum 9 beygir olabilir. Fahrenheit ve Celcius gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Buradan çevirebilirsiniz: http://www.convertunits.com/from/kW/to/hp
    The man who knows everything chooses to know nothing...

Motosikleti
    Pulsar
    Günler bu konuları okuyorum cevap vermeyecektim 100 cc almayı düşünenler için bir kaç açıklama yapayım.

Motorum Çelik Sk100-3 sport kırmızı 97.8 cc 9000 - 7 kw - 9.4 Hp yazıyor ruhsatta, zaten sitesinde de aynı değerleri yazdılar.
    O kadar araştırma yaptım geçen sene, kuba mı o mu bu mu derken Çeliğin Hp gücüne aldandık bu motoru aldık.

Motoru satın alırken kolat motor fabrikayı aradık dedik 125 cc motor 10 Hp, 100 cc 9.4 beygir?

Cevap: Biz içine 125 lik motor koyduk, vergiden muaf olsun diye 100 cc yazdık dediler. Bizde inandık tabi. Ooo 125 cc vergisiz (vergide yıllık 90 tl birşey)

188 cm - 100 kg olarak motor yokuşlarda 2. viteste bayılıyordu zaten 6 bin devir altına düşünce imkanı yok stop edip yokuş ortasında kalırsın hemen 1. vitese alman lazım.
    2 kişi dik yokuşları 2. viteste çıkmak imkansız, çıkabilen varsa 100 cc kullananlarda buyursun yazsın...

Motoru servise gösterdim 100 cc ne bekliyorsun Abi dediler, eski motorumda 100 cc 4 vites aynı yokuşu 2. viteste 2 kişi çok rahat çıkıyorum, yeni motorda bayılıyor.

Sonra babamın arkadaşı tamirciye motoru gösterdim ayar filan yaptı, motor hala aynı. Sonunda 125 lik yaptıralım dedi usta, 150 tl masrafla 125 lik yaptırdım.

Motor tork canavarı oldu, 1 le çıktığım yokuşu 2 zorlasam 3 le çıkacağım.

100 lük iken 5. vites 6 binde 60, 7 binde 70, 8 binde 80 yapıyordu 125 lik yaptırdım değerler değişmedi. Sadece yokuşlarda ki bayılması ortadan kalktı.

Bu yaz yeni motor almayı düşünüyorum, kesinlikle 150 cc altı olmayacak.

plectrum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)