Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Xenon Konusunda Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün motoruma yeniden xenon takayım(geçen aynı seti taktığımda elektirikçide yaptırdığım röleli tesisatla aküye bağlatmıştım ve akü boşalmıştı dedim ve bu sefer gidip hazır h4 tesisat kablosu aldım ve montaj yaptım ama seyir halindeyken 7500 e gelince xenon sönüyor devir 3 bin civarında düşünce tekrardan yanmaya başlıyor sonra kenara çektim ve durduğum yerde denedim ilk denemede aynı şekilde oldu ikincisinde ise göstergelerin ışıkları gitmeye başladı devir düşünce tekrardan yandı neden yapar acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar Aldığınız XENON'ların MOTOSİKLET xenon'u olmasına özen gösterin,
    motosiklet için olanlar 35,,,35 W olanlarıdır,
    55,,60 W olanları araçlar için olanlarıdır,
    eğer 55,60W veya 55,100,,,90,,100 ampullü kullanım sonunda konjektörün ürettiği elektrik eksik olacağından sorun yaşarsınız...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Aldığınız XENON'ların MOTOSİKLET xenon'u olmasına özen gösterin,
    motosiklet için olanlar 35,,,35 W olanlarıdır,
    55,,60 W olanları araçlar için olanlarıdır,
    eğer 55,60W veya 55,100,,,90,,100 ampullü kullanım sonunda konjektörün ürettiği elektrik eksik olacağından sorun yaşarsınız...
    35 watt uzun kısa motorlu diye tabir edilenlerden 55 watt xenon ampulü yok diye biliyorum

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bağlantılarını kontrol et.Xenon şase bağlantısını ve ampulle balans arasındaki kabloları kontrol et.

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bağlantılarını kontrol et.Xenon şase bağlantısını ve ampulle balans arasındaki kabloları kontrol et.
    yarın tekrardan bakarım bu h4 tesisat kablosudaki şase bağlantısını ön amortisörün ordaki cıvataya bağladım ve çift ampul için diğer ballasta giden taraf boş kaldığından onun şasesini bağlamadım acaba bunlardan yapar mı

dostum bağlantın nasıl bilmiyorum ama senin için bir şema çizip atayim dediğim şekilde bağlarsan herhangi bir sorun olmaz.

bağlantıyı hazır satılan h4 röleli kabloyla yaptım sigortalı ucu akünün artı kutbuna bağladım bir ballast ucunu ballast girişine aynı soketten çıkan şase ucunu da ön amortisörün alttaki keleçcesnin cıvatasına bağladım diğer ballast ve şase ucuda açıkta kaldı açıkta kalan şaseyi sadece elektirik bantıyla bantladım

Dostum şu şekilde olacak bağlantı.Hatları kontrol et bu şekilde ise sanmıyorum sorun olacağını.
    maxi97 bunu beğendi.

http://img843.imageshack.us/img843/1...lebaglanti.jpg

Dostum şu şekilde olacak bağlantı.Hatları kontrol et bu şekilde ise sanmıyorum sorun olacağını.
    bende daha önceki bu şekildeydi akü bitmişti şimdi linkteki kabloyu aldım yarın bir elektrikçiye gidicem bakalım bunu göstermeye olmazsa tekrardan eski sisteme dönerim

http://sentinel.com.tr/H4-Zenon-Ampu...i,PR-1330.html

Dostum yaklasık 3 yıldır kullandığım tüm motorlara xenon taktım.Hepsinde aynı şekilde bağlantı yaptım.Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.Şuanki motorumdada xenon var 8 aydır problem yaşamadım.

İyi haber!

[img]http://www.*********************.info/kv.gif[/img]

Dostum yaklasık 3 yıldır kullandığım tüm motorlara xenon taktım.Hepsinde aynı şekilde bağlantı yaptım.Bugüne kadar hiçbir sorunla karşılaşmadım.Şuanki motorumdada xenon var 8 aydır problem yaşamadım.
    bende aküyü bitirdi o şekilde hatta söktüğüm kabloyu atmamıştım röleye tekrarda baktım bağlantı aynı şekilde şimdiki kabloyla şu ana kadar akü voltajı azalmadı amakesilme sorunu çıktı elektrikçiye uğradım çok doluyum cumartesiye kadar pazartesi gel dedi bakalım pztyi bekliyorum

bugün 7bin devirde aküye kablolar bağlıyken şarjı ölçtüm ve 13.20 volt çıktı acaba bu yüzden mi kesiyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)