Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2 zamanlı motora 10-40 yağ ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2 hafta önce 52 cc bir çim tırpanı aldım, bir hobi projemde kullanacağım şu an için kenarda duruyor ara sıra çalıştırıp gazlıyorum. Benzinine 10W-40 yağ katmamın zararı varmıdır ? etrafa benek benek yanmamış yağ atıyor. Benzini depoya koymadan önce ve motoru çalıştırmadan önce yağ benzinle karışsın diye bolca sallıyorum ama normalmidir çiğ yağ atması, çok da yağ koymuyorum 500ml benzine 25ml yağ koyuyorum ama, 2 zamanlı yağı alsam böyle yapmaz mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta önce 52 cc bir çim tırpanı aldım, bir hobi projemde kullanacağım şu an için kenarda duruyor ara sıra çalıştırıp gazlıyorum. Benzinine 10W-40 yağ katmamın zararı varmıdır ? etrafa benek benek yanmamış yağ atıyor. Benzini depoya koymadan önce ve motoru çalıştırmadan önce yağ benzinle karışsın diye bolca sallıyorum ama normalmidir çiğ yağ atması, çok da yağ koymuyorum 500ml benzine 25ml yağ koyuyorum ama, 2 zamanlı yağı alsam böyle yapmaz mı ?
    2t yag olması lazım,normal yag benzinde gerektigi gibi çözülmüyor,mobiletimde bende açık yag koymuştum bir seferinde yolda kaldım,castrol 2t şaşma derim..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 zamanlı yağı koysan iyi olur.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Servislerin (yani babamın) önerdiği stihl'in yağı var kırmızı bişey. 5 litre yağa konuyo ve çökme derdi falan olmuyo hiç. ama arazide falan yağa ulaşma imkanı olmadığında 1 litreye 35-40 ml 2t yağının koymak ve çalıştırmadan önce iyice çalkalamak lazım. 10-40 yağ kalıın gelir makine iyi yakamaz onu. en ucuzundan da olsa 2t yağı kullanman gerekir. yağ atması hiç normal değil en fazla beyaz mavi arası duman atması lazım. o duman da gaz verip bıraktığın zaman belli olur zaten. amman dikkat et hava benzin karışım ayarını bozduğun zaman toparlaman çok zor. kolay gelsin

Motosikleti
    Beyaz duman atıyo ama çiğ yağ da atıyo benek benek yerlere. Litresi 10 liralık 2T bir yağ alırım daha fazlası lükse kaçar. Hava ayarını bozmam ama niye zor ayarlaması anlamadım ?

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    benek benek yağ atmaması lazım. hava-benzin ayarı motosikletlerdeki gibi olmuyo. rolanti dışında 2 tane ayar kızmı var ve karburatör sistemleri hazneli değil, bir nevi enjeksiyon denebilir. birbiriyle oranları çok önemli ve ince bir ayar. doğru ayarı bulman bayağı uzun sürebilir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mengü 1 lt 2t yağ 10 tl parayı kıysan diyorum yani şu 3 günlük dünyada
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mengü 1 lt 2t yağ 10 tl parayı kıysan diyorum yani şu 3 günlük dünyada
    Kıyarız paraya dert mi kanka

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben olsam motoru kucağıma almadan 2t yağ almazdım inat eder öyle çalıştırırdım ama sen beni örnek alma kendine
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam motoru kucağıma almadan 2t yağ almazdım inat eder öyle çalıştırırdım ama sen beni örnek alma kendine
    Ya mümkün değil yağsız gibi çalışması, yağ yağdır duman da çıkıyo ama elbet fark eder 10-40 kullanınca zararı olur zaman içinde.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    2t yağ koymalısın, 4 t yağlar yeterince çözünemezler benzinin içinde ve daha yoğundurlar.
    GKN MOTORS

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    2t motorlarda yağ yakıt karışımı 50/1 ile 16/1 arasında değişir. Yaygın olan 40/1 ile 50/1 arasıdır. Yani sen dediğin gibi yapıyorsanız yarim litreye 25 gr yani 50/2.5 katiyorsan ve de kattığını yağ 4t yağ sa atan yağ için şaşırma. Yağlama iyi olur onda süper yok. Ama atik çok olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)