Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR yolda giderken far söndü, sebepleri?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Arkadaşlar iyi geceler öncelikle..

Dün akşam evden çıktım, yaklaşık 200-300 m yol gittim ki far birden kapandı, acaba kısalar mı kesildi diye anahtara dokundum; uzun huzme de yanmıyor.. Gösterge panelinde ise anahtar ne konumda olursa olsun uzun far yanıyor görünüyor. Yarın iş dönüşü vakit bulursam sökeceğim, ama önce sizlere sormak istedim sorun nereden olabilir diye. Aklıma ilk gelen (umarım) far kesmiştir de yenisi ile değiştiririm. Bunun dışında far rölesinde arıza olabilir diye düşünüyorum, en son ihtimal gidonun oynak yerlerine denk gelen ve yıpranmış kablo geliyor aklıma. Bunlar dışında ne(ler) olabilir? Söktüğümde kısa sürede işimi halletme bakımından?

Bu arada motor 2006 Ybr 125
    Motorda extradan hiç bir aydınlatma sistemi yok, far xenon değil..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    hiç birşeye dokunmadan önce farı sök ampulü bir kablo ile aküde dene yanıyormu yada ölçü aletin varsa daha iyi ampül sağlamsa ki sağlam olduğunu umuyorum çünkü düğmede değişiklik yapsamda tablada uzun yanıyor gösteriyor diyorsun sorun başka yerde ya anahtar bozuldu yada dediğin gibi röle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

mutlaka biliyorsundur ama ben yinede hatırlatayım far tesisati tek kablodur direksiyondaki düğmeye gelir ve oradan 2 olarak çıkar uzun ve kısa diye ! kontrolünde bunu unutma .
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)