Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağda Yoğun Köpuk Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tirnagin varsa basini kasicaksin. Elin yatkinsa hic korkma biraz net ve manuel destegi ile sok bak . Ama sokmeye kolay olandan basla . Mesela once pompayi hallet . Olmadi kapagi sok otomobil rektefesi yapan biyerde kapagi baksinlar hatta sokulmusken suboplarida kontrol ettirirsin.
    Kopurmeyi yagini fazla koydugundada yapar ama rengi pek degismez ozaman . Yagi biraz alip rengine bak ilk firsatta.
    Yok o kadar sökemem : ), keşke sökebilsem. Mekanik, elektrik kısımlarını hallederim ama iş motora gelince ellemek istemiyorum. Yağın rengine baktım; Iphone diye bir yağ koymuş motorcu, koyduğu andaki renk ile şu anki rengi arasında pek bir fark yok, yani yağ temiz. Kayganlığıda iyi, acaba sudan dolayı bir değişim olmuşmudur diyerekten baktım ama değişiklik pek yok. Sadece 3-5 günde bir süt ün kaymağını alır gibi köpik temizliğiyorum yağ kapağının altından ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesini Ankarada bir arkadaşımız yurtdışından getirtmişti sanırım, ona da fahiş bir fiyat vermişlerdi, e-bay den almıştı diye hatırlıyorum yalan olmasın ama 250-300 lira değilde 300-500 dolar arası gibi bir fiyattı sanırsam.

180 e kadar çok zorlanmadan çıkması lazım, Antalya ya döndüğünüzde orda eti senin kemiği benim diyerekyen gözünüz kapalı şekilde teslim edebileceğiniz bir usta bulursanız ona bırakın bence, anladığım kadarıyla komple bir elden geçip sağlam bakım yapılması gerekiyor, bakımsız kalmış herhalde, alırken birilerine baktırmış mıydınız yoksa sadece siz mi bakmıştınız, baktırdıysanız eğer bakan kişi de anlamıyormuş demek ki. İyi usta bulmak gerçekten zor. Kolay gelsin.
    Aldığım kişi ve bakan kişi ağız birliği yapmıştı. Hoş bana herşeyi olduğu gibi anlatsalar yine alırdım, zaten uygun fiyata almıştım ama en azından ona göre davranır, önceden önlemimi alır, şimdi böyle kara kara düşünmezdim. Şimdi onlara ne desem boş, Allah bildiği gibi yapsın diyorum.

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de tripmetre bozuk tako dengesiz çalışıyor vs. Ürün güzelmiş, ayrıca şöyle http://www.rialli.com/urunler/motors...kilit-sistemi/ birşeyler de var
    Linke tıklayınca birçok gösterge çıkıyor, tam modeli verir misiniz? Fiyatlar oldukca uygunmuş ama önemli olan 1'e 1 uyumlu olacak mı? ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Yağ kapağındaki beyazlık yağı bozmaz yanılmayasınız.
    Sadece kapaktaysa bu nemden dahi olabilir.
    Termostat varsa (müşir değil) tıkalı-geç açıyor vs ise basınç çok yükselir ve keçe veya normalde kaçak yapmayan bir bir nokta kaçağa sebebiyet verebilir.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ kapağındaki beyazlık yağı bozmaz yanılmayasınız.
    Sadece kapaktaysa bu nemden dahi olabilir.
    Termostat varsa (müşir değil) tıkalı-geç açıyor vs ise basınç çok yükselir ve keçe veya normalde kaçak yapmayan bir bir nokta kaçağa sebebiyet verebilir.
    Ben anahtar yaptım radyatör fanı için, özellikle şehir içinde kendim manuel açıyorum ve kontağı kapatana kadar açık kalıyor. Ayrıca Isparta zaten oldukca soğuk, açmama bile gerek yok normalde ama ben garanti olsun diye açıyorum ...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Termistat musurden ayri ve nisbeten alakasiz bir parca. Termostat calismiyorsa 5 tane fan calissa simbiryada olsan o motor yinede hararetli calisir.

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Termistat musurden ayri ve nisbeten alakasiz bir parca. Termostat calismiyorsa 5 tane fan calissa simbiryada olsan o motor yinede hararetli calisir.
    Hararet yapsa su eksiltmez mi? Eksiltir diye biliyorum. Şu an şu eksiltme olayı neredeyse sıfıra indiğine göre bence termostat da veya müşür de problem yoktur diye düşünüyorum. Neyse zaten onlarında elden geçmesi gerekecek.

Şimdi ben bu motoru her halukarda 300-350 km daha kullanacağım (zorunluyum çünkü Ispartada motordan anlayan yok). Ben Antalyaya döndüğümde motorumu eskiden tanıdığım ve işini hakkını vererek yaptığını düşündüğüm bir ustaya götürmeyi veya onun önerisi dahilinde olacak bir ustaya götürmeyi düşünüyorum. Peki motorumu götüreceğim ustaya burada yazdıklarınız dışında extra nelere bakmasını söylesem benim için daha iyi olur? Anladığım kadarıyla bu motor baya bir açılacak ve kurcalanacak, en azından o kadar açılmışken tam anlamıyla birşeyler yapılsın diyorum ...

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Motoru sökmeden yani işi büyütmeden soğutma sistemininin sağlıklı olup olmadığını test edebilirseniz belki çok az masrafla kurtarabilirsiniz.
    Örneğin su boşaltılıp hortumlar radyatörden ayırılıp hortumun birini tıkayıp diğerinden çok yüksek basınçlı olmayan (örneğin kombilerde 2-3 bar su basılıyor) hava basarak kaçak kontrolü yapılabilir.

Çok az kaçak varsa kaçak önleyen ürünler var o denenebilir. Bu ürün 6,5 TL imiş çok ucuz değil mi?
    http://www.hepsiburada.com/liste/sta...oryId=20035751

Hatta önce sistem temizlik ürünü kullanıp pası kiri temizleyin.

http://www.hepsiburada.com/liste/rad...oryId=20035751

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Var mı bir gelişme, bir karar verdiniz mi?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hararet yapsa su eksiltmez mi? Eksiltir diye biliyorum. Şu an şu eksiltme olayı neredeyse sıfıra indiğine göre bence termostat da veya müşür de problem yoktur diye düşünüyorum. Neyse zaten onlarında elden geçmesi gerekecek.

Şimdi ben bu motoru her halukarda 300-350 km daha kullanacağım (zorunluyum çünkü Ispartada motordan anlayan yok). Ben Antalyaya döndüğümde motorumu eskiden tanıdığım ve işini hakkını vererek yaptığını düşündüğüm bir ustaya götürmeyi veya onun önerisi dahilinde olacak bir ustaya götürmeyi düşünüyorum. Peki motorumu götüreceğim ustaya burada yazdıklarınız dışında extra nelere bakmasını söylesem benim için daha iyi olur? Anladığım kadarıyla bu motor baya bir açılacak ve kurcalanacak, en azından o kadar açılmışken tam anlamıyla birşeyler yapılsın diyorum ...
    Termostat arızalı ise motorun yanar kavrulur ama radyatördeki suyun hiç eksilmeyebilir. Çok güzenme buna.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Problemden biraz uzaklaşmışsınız herhalde. Aslında ilk mesajınızda teşhisi doğru yapmışsınız. Çok büyük ihtimalle yağ motor soğutma sıvısına karışıyor ve bu maalesef üst kapak contasının yandığına işaret. Yapılması gereken bu contanın değiştirilmesi. Eğer bu yapılmazsa su yağa karışır ve özelliğini bozarak yağlama performansını azaltır. Yağ da suya karışarak soğutma performasını azaltır. Motor sürekli olarak su eksiltir, hararet yapar ve yağını bozar. Neyi tartışıyorsunuz anlayamadım. Motorun silindir kapak contası değişecek.

Ha bir ER-5'in silindir kapak contası neden yanar ? Valla bu motorların kronik olarak conta yaktığını söylemiş olsalarda yukarıdaki mesajlarda - ki ben buna ihtimal vermiyorum. Bu motorlar Kawasaki'nin tam 3 modelinde şaka maka yıllardır kullanılıyorlar - bence asıl sebep kendilerini motosiklet sürücüsü olarak adlandıran apaçi bozuntusu heriflerin motosikleti devamlı redline kullanmaları. Altı üstü 50 beygir motor. 300 km yapmasını mı bekliyorlar anlamıyorum.

Herkesi, neden motosikletine iyi bakan biri olarak değil de, devamlı üst limitlerde kullanan ve bu gerçeğe rağmen motoruna gerekli bakımı yapmayan (yaptırmayan) ama çok sıkı gazlayan biri olarak anılmayı tercih ederiz sorusuyla başbaşa bırakıyorum. Bir bakın yurtdışı forumlara allah aşkına insanlar neler yapıyorlar motorlarına !!
    regal bunu beğendi.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    arkadaşım o makınayı o şekilde aman kullnma motoru yemek üzeresin üst kapaktan sıkıntı vardır conta değişir keçe değişir ama üst kapak çatlak veya kanallarda tıkanıklık varsa yapılan lar boşuna yakın olsan maraşta ustası var diyeceğim ama yakın değilisn ama antalyada usta sııntısı olmamamsı lazım orada iyi ustalar vardır bence ama o şekilde binme makınaya 3 kuruşluk marafını 10 kuruş ediyrosun ona göre
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99356237/detay

Bunu alsam işimi görür mü acaba? Yoksa tam olarak ne almam gerekiyor? ...

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-ER-...item20ccb8102a

ER5 silindir üst kapak contası alman gerekiyor arkadaşım. İngilizcesi "head gasket" veya "cylinder head gasket" olarak geçer. Yukarıda verdiğim linkteki ürün ER5 motorundaki tüm contaları içeriyor.

Sadece üst kapak contasını alayım diyorsan aşağıdaki ürüne bir bak. EN-500 için ama muhtemelen senin motora da uyar. Bulabileceğin ER-5, EN-500 veya KLE-500 contaları işini görür herhalde. Tabi ki %100 emin olmadan alma.

http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-EN-...item231f5429cb
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-ER-...item20ccb8102a

ER5 silindir üst kapak contası alman gerekiyor arkadaşım. İngilizcesi "head gasket" veya "cylinder head gasket" olarak geçer. Yukarıda verdiğim linkteki ürün ER5 motorundaki tüm contaları içeriyor.

Sadece üst kapak contasını alayım diyorsan aşağıdaki ürüne bir bak. EN-500 için ama muhtemelen senin motora da uyar. Bulabileceğin ER-5, EN-500 veya KLE-500 contaları işini görür herhalde. Tabi ki %100 emin olmadan alma.

http://www.ebay.com/itm/Kawasaki-EN-...item231f5429cb
    En üstteki linkte Er-5 2001 için olduğu yazıyor. Bildiğim kadarıyla Er-5 motoru 1999 dan bu yana değişmedi ama internette model model ayrılmış bazı parçalar. Acaba diyorum ilk önce Antalyaya gidip ustasına gösterdikten sonra mı parça alma işine başlamalıyım ...

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    E-bay'deki satıcılar sistemde daha çok ilanları bulunsun için bazen, parçalar tıpatıp aynı olsa bile, her bir motorun her bir model yılı için ayrı bir ilan veriyor. %99 aynı parçadır ama sor birkaç ustaya. Olmadı yetkili bir servise danış. Ben %100 emin olsam söyliyeceğim ama değilim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)